REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

iPhone 13 Pro Max oferuje szybkie ładowanie z mocą 27 W. Ale tylko przez chwilkę

Najdroższy z oferowanych przez Apple’a telefonów ładuje się nieco szybciej od pozostałych. iPhone 13 Pro Max wykorzysta potencjał 30-watowej ładowarki. Choć nie w taki sposób, jakiego się można było spodziewać.

30.09.2021
16:26
iPhone-13-iphone-13-pro-pierwsze-wrazenia-fuji
REKLAMA

Jak wynika z testów przeprowadzonych przez ChargerLAB, iPhone 13 Pro Max oferuje szybkie ładowanie z mocą do 27 W, jeżeli zostanie podłączony do odpowiedniej ładowarki. Do tej pory telefony Apple’a uzupełniały energię z mocą około 22 W. To jednak nie koniec ciekawostek.

REKLAMA

iPhone 13 Pro Max podczas szybkiego ładowania utrzymuje wyższe tempo tylko przez część całego procesu. Podczas testów, telefon utrzymywał wyższą moc przez 27 minut, po czym wracał do standardowej. Pełne naładowanie akumulatora trwa 86 minut.

iPhone 13 Pro Max – szybkie ładowanie, choć chwilowe

Wstępna analiza wykazuje, że szybkie ładowanie w iPhone'ie 13 Pro Max jest tylko wtedy, gdy poziom naładowania akumulatora wynosi od 10 do 40 proc. W pozostałych przypadkach urządzenie regenerowane jest z mocą około 23 W.

REKLAMA

Co ciekawe, to nietypowe zachowanie podczas ładowania zaobserwować można wyłącznie w modelu iPhone 13 Pro Max. iPhone 13 Pro ładuje się ze stałą mocą 20 W (i 15 W bezprzewodowo). Dlaczego więc tylko największy i najnowszy telefon stosuje dodatkowe sztuczki, by szybciej uzupełniać energię? Apple na razie milczy w tej sprawie.

iPhone 13 Pro - opinia
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA