REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Smartfony - Poradniki
  3. Sprzęt
  4. Poradniki
  5. Technologie

Gdzie jest mój telefon? Jak znaleźć smartfona? Lokalizowanie w Google – instrukcja

Jak znaleźć zgubiony telefon? Lokalizowanie smartfona jest możliwe za pomocą Google'a. Sprawdź, jak to zrobić.

gdzie jest mój telefon
REKLAMA

Internet komórkowy jest już niemalże wszech dostępny. Niezależnie od tego, w jakim miejscu telefon aktualnie się znajduje, niemal na pewno znajduje się również w zasięgu usług internetowych. Ich producenci, wiedząc o tym, opracowali całkiem skuteczny mechanizm lokalizowania telefonu. Wszak za pośrednictwem tej samej sieci Internet można się połączyć zdalnie z telefonem. I ustalić jego położenie.

REKLAMA

Gdzie jest mój telefon? Oby miał włączoną funkcję lokalizacji.

Jest tylko jeden problem. Z uwagi na wymogi prawne i ogólną etykę funkcja ta jest domyślnie wyłączona na większości telefonów. Włączenie jej oznacza, że telefon użytkownika będzie co kilka minut zapisywał swoje współrzędne geograficzne i wysłał te informacje do chmury Google, na Konto Google posiadacza telefonu.

Nie każdy może sobie tego życzyć, a w wielu krajach lokalizowanie użytkownika bez jego wiedzy i zgody nie jest legalne. Jeżeli tego rodzaju potencjalne naruszenie prywatności nie jest dla użytkownika istotne, ten powinien niezwłocznie uruchomić usługę lokalizacji. Pokażę jak to zrobić na przykładzie telefonu z Androidem.

Znajdź telefon – włączanie funkcji.

Jak znaleźć telefon, gdzie jest telefon? Na przyszłość należy się upewnić, że funkcja jest włączona

By włączyć funkcję zdalnego lokalizowania telefonu, należy uruchomić aplikację Ustawienia i tam wybrać kategorię Google. Następnie należy wybrać funkcję Znajdź moje urządzenie i przestawić przełącznik na Włączono.

Lokalizowanie telefonu –  Google pomoże.

By zlokalizować zgubiony bądź skradziony telefon należy odwiedzić za pomocą przeglądarki internetowej tę witrynę. Ta poprosi użytkownika o podanie danych Konta Google – należy podać te same, na jakie został zarejestrowany telefon. Po uwierzytelnieniu właściciela telefonu wyświetlona zostanie mapa z ostatnim znanym położeniem wszystkich urządzeń użytkownika (te można zmieniać w lewym górnym rogu ekranu). Należy pamiętać, że jeżeli urządzenie zostało wyłączone lub jeżeli znajduje się poza zasięgiem łączności internetowej, lokalizacja może być nieaktualna.

Mój telefon z Androidem. Google go zlokalizuje

Użytkownik może podejrzeć nazwę sieci bezprzewodowej, do której podłączony w tej chwili jest telefon. Może też rozkazać telefonowi rozpoczęcie dzwonienia, by łatwiej było zlokalizować na słuch. Użytkownik może też zdalnie zablokować urządzenie i wyświetlić na nim komunikat dla znalazcy. Może wreszcie wymazać z niego zdalnie wszystkie dane – jeżeli nie ma już szans na jego odzyskanie.

REKLAMA

Jak namierzyć wyłączony telefon?

Niestety, nie jest to możliwe. W momencie wyłączenia telefon wyłącza zasilanie, w tym anten do łączności z sieciami bezprzewodowymi i odbiornik GPS. Narzędzie do odnajdywania telefonu wskaże ostatnią znaną jego lokalizację przed jego wyłączeniem i godzinę, w której kontakt z telefonem się urwał.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA