REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Sprzęt /
  5. Smartfony - Poradniki

Gdzie jest mój telefon? Jak znaleźć smartfona? Lokalizowanie w Google – instrukcja

Jak znaleźć zgubiony telefon? Lokalizowanie smartfona jest możliwe za pomocą Google'a. Sprawdź, jak to zrobić.

21.09.2021
6:22
gdzie jest mój telefon
REKLAMA

Internet komórkowy jest już niemalże wszech dostępny. Niezależnie od tego, w jakim miejscu telefon aktualnie się znajduje, niemal na pewno znajduje się również w zasięgu usług internetowych. Ich producenci, wiedząc o tym, opracowali całkiem skuteczny mechanizm lokalizowania telefonu. Wszak za pośrednictwem tej samej sieci Internet można się połączyć zdalnie z telefonem. I ustalić jego położenie.

REKLAMA

Gdzie jest mój telefon? Oby miał włączoną funkcję lokalizacji.

Jest tylko jeden problem. Z uwagi na wymogi prawne i ogólną etykę funkcja ta jest domyślnie wyłączona na większości telefonów. Włączenie jej oznacza, że telefon użytkownika będzie co kilka minut zapisywał swoje współrzędne geograficzne i wysłał te informacje do chmury Google, na Konto Google posiadacza telefonu.

Nie każdy może sobie tego życzyć, a w wielu krajach lokalizowanie użytkownika bez jego wiedzy i zgody nie jest legalne. Jeżeli tego rodzaju potencjalne naruszenie prywatności nie jest dla użytkownika istotne, ten powinien niezwłocznie uruchomić usługę lokalizacji. Pokażę jak to zrobić na przykładzie telefonu z Androidem.

Znajdź telefon – włączanie funkcji.

 class="wp-image-1862940"
Jak znaleźć telefon, gdzie jest telefon? Na przyszłość należy się upewnić, że funkcja jest włączona

By włączyć funkcję zdalnego lokalizowania telefonu, należy uruchomić aplikację Ustawienia i tam wybrać kategorię Google. Następnie należy wybrać funkcję Znajdź moje urządzenie i przestawić przełącznik na Włączono.

Lokalizowanie telefonu –  Google pomoże.

By zlokalizować zgubiony bądź skradziony telefon należy odwiedzić za pomocą przeglądarki internetowej tę witrynę. Ta poprosi użytkownika o podanie danych Konta Google – należy podać te same, na jakie został zarejestrowany telefon. Po uwierzytelnieniu właściciela telefonu wyświetlona zostanie mapa z ostatnim znanym położeniem wszystkich urządzeń użytkownika (te można zmieniać w lewym górnym rogu ekranu). Należy pamiętać, że jeżeli urządzenie zostało wyłączone lub jeżeli znajduje się poza zasięgiem łączności internetowej, lokalizacja może być nieaktualna.

 class="wp-image-1862946"
Mój telefon z Androidem. Google go zlokalizuje

Użytkownik może podejrzeć nazwę sieci bezprzewodowej, do której podłączony w tej chwili jest telefon. Może też rozkazać telefonowi rozpoczęcie dzwonienia, by łatwiej było zlokalizować na słuch. Użytkownik może też zdalnie zablokować urządzenie i wyświetlić na nim komunikat dla znalazcy. Może wreszcie wymazać z niego zdalnie wszystkie dane – jeżeli nie ma już szans na jego odzyskanie.

REKLAMA

Jak namierzyć wyłączony telefon?

Niestety, nie jest to możliwe. W momencie wyłączenia telefon wyłącza zasilanie, w tym anten do łączności z sieciami bezprzewodowymi i odbiornik GPS. Narzędzie do odnajdywania telefonu wskaże ostatnią znaną jego lokalizację przed jego wyłączeniem i godzinę, w której kontakt z telefonem się urwał.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA