REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

LTE przyspieszy łącze stacjonarne. Netia wprowadza hybrydowy internet

Dobra wiadomość dla osób, którym nie wystarcza ich stacjonarne łącze. Netia pozwoli poprawić osiągi swoich szerokopasmowych łącz typu xDSL dzięki łączności LTE.

02.08.2021
17:30
Hybrydowy internet w Netii. LTE przyspieszy łącze stacjonarne
REKLAMA

Konsumenci poszukujący oferty na internet do domu zwykle decydują się na łącza stacjonarne. Jeśli nie ma możliwości zamontować takowego łącza, to ratunkiem jest dostęp do internetu poprzez sieć LTE i dla większości osób jedna z tych dwóch jest zwykle wystarczająca — ale co z resztą?

REKLAMA

Netia i internet hybrydowy

Nową usługę firmy Netia, która wchodzi w skład Grupy Cyfrowy Polsat, przygotowano z myślą o tych klientach, dla których internet szerokopasmowy w miejscu zamieszkania nie jest wystarczający, a przejście całkowicie na LTE nie wchodzi w grę. Internet hybrydowy 2 w 1 zapewnia dostęp do sieci z użyciem obu tych technologii, czyli stacjonarnej i mobilnej, jednocześnie.

Oferta kierowana jest do klientów korzystających z internetu w tradycyjnej technologii, czyli xDSL. Przyspieszenie miedzianego łącza poprzez podłączenie do routera karty SIM kosztuje 25 zł miesięcznie. W tej cenie, poza klasycznym stałym łączem bez limitów transferu, można liczyć na 100 GB transferu w dzień oraz dodatkową paczkę nocną o wielkości 200 GB (od 1:00 do 8:00).

Klienci, którzy się na internet hybrydowy 2 w 1 od Netii otrzymają od operatora router ODU-IDU 300.

Mowa tutaj o routerze wewnętrznym z anteną zewnętrzną, co pozwala osiągnąć dobre parametry łącza nawet w lokalizacjach oddalonych od stacji bazowych. Jego użytkownicy mogą liczyć na transfery rzędu nawet 300 Mb/s, które osiąga się dzięki dzieleniu przez udostępniany bez dodatkowych opłat router ODU-IDU 300 sesji pomiędzy łącze miedziane oraz łączność komórkową.

REKLAMA

W tamach podstawowej oferty klienci mogą liczyć na internet xDSL o przepustowości 20, 50 lub 100 Mb/s za 40 zł miesięcznie (w zależności od możliwości lokalnej infrastruktury), a za dodatkowe LTE dopłaca się 25 zł miesięcznie, a więc cały koszt to 65 zł miesięcznie. Przy umowie na dwa lata pierwszy miesiąc jest gratis, a do tego można dokupić pakiet TV już za 40 zł miesięcznie.

Obecni klienci operatora, którzy chcieliby przedłużyć umowę na kolejne 24 miesiące, mogą zachować dotychczasowy abonament z darmowym przyspieszeniem łącza do wartości maksymalnych, przy tym dopłata za LTE wyniesie 25 zł miesięcznie. W tym przypadku również nie trzeba płacić za sprzęt łączący miedź z łącznością komórkową, a Netia wypożycza router ODU-IDU 300 bez dodatkowych opłat.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA