1. Spider's Web
  2. Technologie

Tanie drukowanie. Epson EcoTank sprawdzi się w domu każdego ucznia i nie tylko

Lokowanie produktu

Jest jeden sektor, w którym papier i materiały na nim drukowane cały czas sprawdzają się świetnie. Warto więc zadbać o odpowiednie narzędzia do drukowania na każdym szczeblu nauki.

26.08.2021
8:51
Tanie drukowanie. Epson EcoTank sprawdzi się w domu każdego ucznia

Istnieje wiele powodów, dla których papierowe wydruki wciąż królują w szkołach. Po części ten fakt wynika z przyzwyczajenia nauczycieli. Po części też jest to bardzo korzystne dla uczniów, gdyż istnieją badania naukowe dowodzące, iż czytając treści na fizycznych kartkach lepiej je zapamiętujemy, a z kolei najmłodsi uczniowie lepiej rozwijają motorykę małą i pobudzają kreatywność kreśląc kredkami po papierze, niż np. po ekranach tabletów.

Drukowanie jest nierozerwalnie związane z każdym etapem szkolnictwa – od podstawówki, aż po studia. A nawet po studiach nierzadko nie da się uciec od papieru, bo prowadzenie własnej działalności czy też praca biurowa na Home Office zwykle wymagają od nas sporej dozy papierologii. A skoro od drukowania nie ma ucieczki, to dobrze jest zaopatrzyć się w sprzęt, który ułatwi nam życie, a przy okazji nie zrujnuje domowego budżetu przy każdej kolejnej kartce.

Epson EcoTank to tanie drukowanie.

Zazwyczaj gdy kupujemy drukarkę, dostajemy w zestawie komplet kartridży z tuszem, zwykle o pomniejszonej pojemności, by trzeba było je bardzo szybko wymienić. W przypadku drukarek Epson z systemem EcoTank jest inaczej. Kupując taki sprzęt dostajemy w zestawie komplet butelek z tuszem, których zawartość może wystarczyć nawet na 3 lata (sic!) drukowania. A konkretnie, w przypadku modelu EcoTank L3156, możemy liczyć nawet na 8100 stron czarno-białych i nawet 6500 stron kolorowych. To dość tuszu, by przeprowadzić ucznia szkoły podstawowej przez klasy 1-3 bez konieczności wydania choćby złotówki ponad początkowy koszt drukarki. Jest to też rozwiązanie po wielokroć bardziej ekologiczne od kartridży ponieważ butelki z atramentem do EcoTank to równowartość 82 kartridży. Pozwala to – poza oszczędnościami na zakupach - także na eliminację kosztów i negatywnego wpływu na środowisko produkcji, transportu, składowania i utylizacji, a to naprawdę dużo!

Epson EcoTank ITS L3156 opinie class="wp-image-1114765"

Z wiekiem ucznia potrzeby się zmieniają. Coraz mniej jest kolorowanek, a coraz więcej rozprawek, esejów i prac, które trzeba przynosić nauczycielowi w formie wydruku. Epson ma w ofercie model EcoTank L4160, którego dołączony do zestawu tusz wystarcza nawet na 14 tys. stron czarno-białych, które dodatkowo możemy zadrukowywać dwustronnie. Do tego można wydrukować nawet 5200 stron kolorowych, co powinno wystarczyć przeciętnemu uczniowi liceum na długie lata.

A nawet jeśli tuszu zabraknie wcześniej, to jego dokupienie będzie nas kosztować nieporównywalnie mniej niż ciągłe dokupowanie kartridży – technologia Epson EcoTank gwarantuje najniższy koszt wydruku na rynku.

Epson EcoTank ITS L3156 opinie class="wp-image-1114783"

Obydwa urządzenia można oczywiście postawić w dowolnym miejscu w domu i połączyć je z siecią WiFi. Drukować zaś możemy nie tylko z komputera, ale także z urządzeń mobilnych. Co więcej, aplikacja Epson iPrint pozwala nam wydrukować dokumenty z dowolnego miejsca na świecie; jak długo drukarka jest podłączona do internetu.

Dla tych, którzy drukują ponadprzeciętnie dużo.

Zwłaszcza po ostatnim roku, nie brakuje rodzin, gdzie z drukarki korzystają wszyscy – rodzice, pracując na Home Office, a także dzieci, ucząc się w szkole. W takim domu potrzeba drukarki, która poradzi sobie nie tylko z dużą liczbą wydruków, ale też z różnymi ich rodzajami – od prostych czarno-białych tekstów, poprzez kolorowe wykresy i tabelki, aż po zdjęcia z wakacji.

W takim scenariuszu doskonale spisze się drukarka fotograficzna Epson EcoTank L8160, zdolna drukować zdjęcia w formacie A4. Ma ona aż sześć pojemników na atrament, które pozwalają wydrukować do 2300 zdjęć lub 6200 zwykłych wydruków. Co istotne na pokładzie są dwa rodzaje czarnego atramentu: pigmentowy do druku odpornych na wodę i upływ czasu dokumentów i foto, a wyjątkową jakość druku fotografii czarno-białej zapewnia dodatkowy szary atrament.

Epson EcoTank L8160 class="wp-image-1833940"
Epson EcoTank L8160

Niezależnie od tego, którą drukarkę Epson EcoTank wybierzemy, możemy liczyć na jej niezawodność i długowieczność, jak przystało na japońską markę. Każda z tych drukarek wyposażona jest w głowicę MicroPiezo, która nie wymaga użycia ciepła do druku, a co za tym idzie, jest znacząco mniej podatna na zużycie. Ponadto po zarejestrowaniu drukarek na stronie zyskujemy wydłużoną, trzyletnią gwarancję; w praktyce oznacza to, że decydując się na Epson EcoTank może się okazać, że przez trzy lata o zakupu nie będziemy musieli martwić się ani o tusz, ani o ewentualne serwisowanie urządzenia. A spokój ducha przy częstym korzystaniu z drukarki jest nie mniej ważny od kosztów eksploatacji.

Jest jeszcze jeden argument za wyborem EcoTank: w trwającej do końca września promocji, kupując EcoTank otrzymujemy roczną subskrypcję Microsoft 365 Personal. Takie połączenie to już kompletny warsztat pracy ucznia.

*Materiał powstał we współpracy z marką Epson

Lokowanie produktu
Najnowsze