REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft wprowadza Windows 365. To nadal Windows, ale na abonament

Po wielu miesiącach przecieków z tym związanych Microsoft w końcu oficjalnie zapowiada Cloud PC. A raczej Windows 365, bo tak usługę oficjalnie nazwano. Pokrótce można ją opisać jako działający w przeglądarce Windows 11. Na razie tylko dla klientów firmowych.

14.07.2021
17:30
windows 365 microsoft
REKLAMA

Wielu użytkowników bądź wiele firm trzyma się Windowsa niekoniecznie z sympatii do tego systemu czy z docenienia jego zalet. Niejednokrotnie jedynym problemem powstrzymującym przed migracją na inną platformę jest ta jedna aplikacja. Która jak na złość jest niezbędna do pracy bądź działania całej organizacji, a która dostępna jest tylko na Windowsa.

REKLAMA

Microsoft wychodzi naprzeciw potrzebom takich użytkowników. Windows 365 to wersja Windowsa, której użytkownik nie będzie instalował na swoim PC bądź tablecie. System hostowany jest w chmurze i strumieniowany na urządzenie użytkownika. Potrzebne jest więc wyłącznie połączenie z Internetem.

Windows 365 – jak to działa?

 class="wp-image-1784689"
Windows 365 ma działać w dowolnej nowoczesnej przeglądarce

Użytkownik usługi będzie miał do swojej dyspozycji umieszczony w chmurze wirtualny komputer, na którym będzie zainstalowany Windows 11 (lub Windows 10, na życzenie). Jego stan będzie automatycznie zapamiętywany – co oznacza, że jeżeli użytkownik przerwie pracę na jednym urządzeniu i połączy się na nowo za pośrednictwem innego, ów komputer będzie wywołany w dokładnie tym samym stanie, w jakim został pozostawiony, z oknami aplikacji w tych samych pozycjach.

Użytkownik będzie mógł wybrać spośród 12 różnych rodzajów komputera. Im szybszy, tym droższy. Najtańszy oferować będzie jednowątkowy procesor, 2 GB RAM i 64 GB pamięci. Najdroższy ośmiowątkowy procesor, 32 GB RAM, 512 GB pamięci.

Windows 365 – ile to kosztuje? Dla kogo?

REKLAMA

Niestety ceny nie są znane. Microsoft ma je podać w przyszłym miesiącu, w momencie startu usługi dla użytkowników. Firma zapewnia jednak, że opłacalny abonament dla siebie znajdą zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jak i korporacje zatrudniające tysiące pracowników.

Niestety, na razie usługa będzie dostępna wyłącznie dla klientów firmowych i korporacyjnych. Jej dostępność ma być z czasem poszerzana. Usługa do działania na urządzeniu odbiorczym wymaga tylko nowoczesnej przeglądarki. Do zgodnych z Windows 365 Professional i Windows 365 Enterprise urządzeń Microsoft zalicza, między innymi, MacBooki, iPady, PC z Linuxem i telefony z Androidem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA