1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Ostatnia szansa na duże telewizory 4K z Android TV za mniej niż 2000 zł! Znane marki Toshiba, Hitachi i JVC w oszałamiających cenach na Euro

Lokowanie produktu

Szaleństwo wokół Euro 2020 nie ustaje, nawet mimo odpadnięcia polskiej reprezentacji z mistrzostw. Wielkie sportowe święto potrwa do końca przyszłego tygodnia, a przecież zaraz Olimpiada. Warto zainwestować w dobry telewizor do sportu – zwłaszcza że porządne modele są całkiem niedrogie.

02.07.2021
19:55
telewizor euro 2020 do 2000 zł

Polska reprezentacja niestety zawiodła kibiców na Euro 2020. Mimo wielkich nadziei rodzime Orły były jedną z pierwszych drużyn, jakie odpadły z mistrzostw Europy. Ale przecież to nie koniec imprezy. Wiemy już, że piątkowych ćwierćfinałach zmierzą się ze sobą drużyny ze Szwajcarii, Hiszpanii, Belgii i Włoch. W sobotę zaś Czesi zmierzą się z Duńczykami.

Nie ma żadnej wątpliwości: to będzie spektakl pełen emocji i zwrotów akcji. Na dodatek po raz pierwszy w historii polskiej telewizji będzie można podziwiać wszystkie mecze w jakości Ultra HD. Kanał TVP 4K transmituje wszystkie mecze w rozdzielczości 4K z HDR i dźwiękiem przestrzennym Dolby.

By móc cieszyć się wspomnianym spektaklem bez żadnych kompromisów trzeba posiadać nowoczesny telewizor. To zapewne odstrasza część kibiców – którzy są przekonani, by móc skorzystać z tych wszystkich dobrodziejstw trzeba zapłacić za sprzęt wiele tysięcy złotych. Spieszę z wyjaśnieniem: nie trzeba.

Znane marki przygotowały bardzo atrakcyjne oferty. A teraz, gdy minął pierwszy szał zakupów, te dostępne są w nowych, jeszcze niższych cenach.

Najlepsze telewizory na Euro 2020 i Letnią Olimpiadę 2020 – jakie? Lista wymagań.

Standard DVB-T, który od lat obowiązywał w Polsce, niedługo będzie wygaszany. Stacje telewizyjne rozpoczną już niebawem nadawanie sygnału w standardzie DVB-T2. Ten zapewnia dużo wyższą jakość obrazu i dźwięku – w tym możliwość transmisji dźwięku wielokanałowego, co da się wykorzystać między innymi podczas Euro 2020. Kibice powinni zwrócić uwagę, by nowy telewizor obsługiwał ten standard.

Nie warto też oszczędzać i kupować telewizora HD Ready czy Full HD. Jak za chwilę udowodnię, odbiornik obsługujący rozdzielczość 4K – zapewniając tym samym znacznie wyraźniejszy obraz podczas Euro 2020 – jest to kupienia w niemalże tej samej cenie, co te pracujące w archaicznych już standardach. Drugim bardzo ważnym elementem wpływającym na jakość transmisji z meczów są kolory. Im szersza paleta, tym przyjemniej się ogląda dany materiał. Euro 2020 transmitowane jest w HDR w odmianie HLG. Niech nowy telewizor kibica obsługuje i ten format.

Duże telewizory z Android TV na Euro 2020 i Igrzyska Olimpijskie 2020 do 2000 zł – rekomendowane oferty od markowych producentów.

Telewizor na Euro 2020: 50-calowy Hitachi 50HAK5750 – 1699 zł

 class="wp-image-1734381"

Zastosowana w tym telewizorze technika Micro Dimming znacznie poprawia kontrast i rozpiętość tonalną nawet w najbardziej wymagających momentach. Oprogramowanie telewizora dzieli obraz na setki bloków, analizuje obszary o różnej charakterystyce i dobiera optymalną jasność, kontrast i kolor. Realistyczny dźwięk z trybun zapewni moduł dźwięku przestrzennego, przy wykorzystaniu systemu Dolby Audio Processing DAP. Telewizor pracuje pod kontrolą Android TV Pie z Asystentem Google i Chromecastem. Obsługuje też format Dolby Vision.

Telewizor na Euro 2020: 58-calowy JVC LT58VA8000 – 2199 zł

 class="wp-image-1734375"

Ten model co prawda nieznacznie przekracza wyznaczony budżet do 2000 zł – ale w zamian oferuje większą przekątną ekranu, co stanowi oczywistą korzyść. Na tym jednak nie koniec. Telewizor wyposażony został w system Android TV, co zapewnia dostęp do multum użytecznych aplikacji dla kibica i dostępność Asystenta Google i Chromecasta. Jest też bardzo estetyczny – wyświetlacz otoczony jest bardzo cienką, niemal niewidoczną ramką. Z kolei technika Micro Dimming znacznie poprawia kontrast i rozpiętość tonalną nawet w najbardziej wymagających momentach. Nie zabrakło obsługi Dolby Audio oraz Dolby Vision.

Telewizor na Euro 2020: 50-calowy JVC LT50VA3000 – 1799 zł

 class="wp-image-1766397"

Jeżeli omówiony wyżej model od JVC wykracza poza wyznaczony budżet, warto zainteresować się jego tańszym i mniejszym bratem. Oferuje wszystko to, co omówiony wyżej model. Dlaczego jest więc tańszy? Poza mniejszą przekątną ekranu ów wyświetlacz otoczony jest smukłą ramką o standardowej grubości. Oferuje jednak wszelkie pozostałe usprawnienia zwiększające wygodę i komfort kibicowania, i to w niesamowicie niskiej cenie.

Telewizor na Euro 2020: 55-calowa Toshiba 55UA2063DG – 1899 zł

 class="wp-image-1766403"

Telewizor ten wykorzystuje autorski mechanizm lokalnego wygaszania o nazwie Tru Micro Dimming. Poprawia on kontrast i rozpiętość tonalną obrazów w wymagających ujęciach. Czerń staje się głębsza, biel jaśniejsza, a obraz cieszy detalami i bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów. System Dolby Audio Processing zapewni iluzję dźwięku przestrzennego, dając złudzenie przebywania na stadionowych trybunach. Android TV Pie z Chromecastem zapewni dostęp do wszelkich użytecznych aplikacji dla kibiców. Telewizor obsługuje też format Dolby Vision.

Telewizor na Euro 2020: 50-calowa Toshiba 50UA4B63DG – 1899 zł

 class="wp-image-1766406"

Dlaczego ta mniejsza Toshiba jest sprzedawana w tej samej cenie, co prezentowana wyżej wersja z większym wyświetlaczem? Tu dopłacamy – choć nadal kupując odbiornik w bardzo niskiej cenie – za dodatkowe mechanizmy korzystnie wpływające na jakość obrazu. Mechanizm TRU Picture firmy Toshiba zapewnia wyświetlanie płynnych, bardziej szczegółowych obrazów oraz rekonstrukcję obrazu HD do wyższej rozdzielczości. Dodatkowo, model ten wyposażono w głośniki zaprojektowane przez firmę Onkyo, zapewniające dużo głębsze i bardziej klarowne brzmienie.

*Tekst powstał we współpracy z firmą Vestel

Lokowanie produktu
Najnowsze