REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nowe bilety PKP Intercity. Zobacz, co się zmieniło

Jak wyglądają nowe bilety PKP Intercity? Jest bez wątpienia dużo czytelniej. Łatwiej odnaleźć informację z numerem wagonu i miejsca w pociągu.

15.07.2021
15:58
nowe bilety pkp intercity
REKLAMA

PKP Intercity zaprezentowało nowy wygląd biletów na pociąg. Ten ponoć uwzględnia sugestie, jakie przewoźnik otrzymał od klientów. Rewolucyjnych zmian nie ma, więc osoby przyzwyczajone do starego wyglądu nie mają się czego obawiać. Wprowadzono jednak drobne korekty, dzięki którym bilet zdaje się czytelniejszy.

REKLAMA

Bilety na PKP Intercity – nowy wzór. Jakie różnice?

Nowy bilet PKP Intercity class="wp-image-1786162"
Nowe bilety PKP Intercity. Porównanie ze starym biletem

Szata graficzna biletu została uproszczona. Nowa wersja zawiera podział na sekcje ze zgrupowanymi informacjami o podróży, pogrubione kluczowe dane dotyczące przejazdu (dzięki którym pasażer łatwiej znajdzie na stacji interesujący go pociąg), a także tabelę z godzinami odjazdu i przyjazdu.

Nowy bilet PKP Intercity class="wp-image-1786165"
Nowy bilet PKP Intercity - co się zmieniło?

W wypadku przejazdu pociągiem z przesiadką, nie będzie już dwóch kodów QR, lecz jeden. To ułatwi pracę konduktorów. W tabelach łatwo znaleźć numer wagonu i umiejscowienie fotela w wagonie lub przedziale. Ułożenie treści umożliwia nawet 3-krotne złożenie arkusza, nie powodując zagięcia kodu kontrolnego.

REKLAMA
Nowy bilet PKP Intercity class="wp-image-1786168"
Nowe bilety PKP Intercity - jak znaleźć koszt zakupu

Teraz PKP Intercity będzie zajmowało się ujednoliceniem graficznym biletów z terminali kasowych, konduktorskich i z biletomatów. Jednocześnie trwają prace nad projektem uniwersalnego biletu dla krajów członkowskich Międzynarodowego Związku Kolei.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA