1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Jak zrobić koktajl ze świeżych owoców? Wybieramy stworzone do tego sprzęty

Lokowanie produktu

Mamy pełnię lata. Jest ciepło i słonecznie. Wokół nas pełno jest świeżych owoców, które aż się proszą o to żeby użyć ich do zrobienia przepysznego koktajlu.

02.07.2021
8:55
jaki koktajler 3

Mój ulubiony składa się z arbuza, cytryny, lodu i dużej ilości wody. Znakomicie schładza organizm w upalne dni. Każdy z nas ma swoje ulubione zestawienia smaków. Ilość przepisów na pyszne napoje jest ogromna. Ogranicza nas tak naprawdę wyobraźnia i brak odpowiedniego sprzętu. Pora więc znaleźć najlepsze urządzenie, które pomoże nam w przygotowaniu koktajli ze świeżych owoców.

Od razu uściślijmy, co będzie ważne w doborze sprzętu. Na pewno interesuje nas moc urządzenia - im większa tym lepiej poradzi sobie z rozdrabnianiem twardych owoców. Na dworze panują piekielne temperatury, więc dobrze by było by koktajler dał radę kruszyć lód, a koktajl był odświeżający i schładzający. Dużym plusem będą bidony w zestawie, w które przelejemy otrzymany napój i które możemy zabrać ze sobą w drogę. Skoro mamy już sprecyzowane wymagania, to zobaczmy co możemy znaleźć w MediaMarkt w różnych przedziałach cenowych.

 class="wp-image-1761141"

Wśród tanich urządzeń zdecydowanie wyróżniają się dwa modele

Pierwszym z nich jest Tefal Perfect Mix+ BL8111. Urządzenie ma 1200 W mocy i potrafi obracać ostrza z prędkością 28 000 obrotów na minutę. Dzięki sześciu ostrzom ze stali nierdzewnej owoce będą dokładnie zblendowane. Kielich ma aż dwa litry pojemności. Koktajler ma trzy tryby pracy: Ice Crush, Smoothie i Auto Clean. Urządzenie może pracować w trybie pulsacyjnym, dzięki czemu poradzi sobie nawet z najtwardszymi owocami i warzywami oraz lodem. Koktajler ma układ chłodzenia, który chroni przed przegrzaniem urządzenia.

Drugim produktem, który warto rozważyć jest Tefal BL181D31 BLD Mini Vacuum. To najtańsze urządzenie, w którym możemy częściowo odprowadzić powietrze z kielicha. Dzięki temu uzyskane koktajle mają gładszą strukturę i więcej substancji odżywczych niż te przygotowywane w tradycyjnych koktajlerach. Jednak w tym modelu powietrze nie odprowadza się automatycznie. Należy wybrać do tego odpowiedni program. Koktajler ma 800 W mocy, można nim bez problemu kruszyć lód. Dzięki pokrętłu można łatwo wybrać jeden z 4 programów pracy. Koktajle przygotowuje się od razu w jednym z dwóch bidonów. Każdy z nich ma 0,6 l pojemności.

Na średniej półce cenowej znajdziemy jedną ciekawą propozycję

Jest nią Phillips Avance Collection HR3664/90. Ten koktajler ma moc 1400 W, więc bez problemu poradzi sobie nawet z najtwardszymi owocami i warzywami. 6 ostrzy kręci się do prędkości 35 000 obrotów na minutę. Takie parametry pozwalają na otrzymanie koktajlu o odpowiedniej strukturze. Technologia ProBlend 6 3D pozwala zachować jak największą ilość wartości odżywczych z blendowanych składników. Możemy wybrać kilka ustawień prędkości ostrzy, które pozwolą lepiej dopasować ich obroty do wkładu znajdującego się w kielichu. Są również programy automatyczne. Uzyskany koktajl można przelać do bidonu o pojemności 0,6 l.

 class="wp-image-1761147"

Niewątpliwie świetną opcją jest koktajler próżniowy

Jednym z takich modeli dostępnych w ofercie MediaMarkt jest Phillips HR3756/00. Urządzenie przed przystąpieniem do pracy wysysa powietrze z pojemnika, dzięki czemu przygotowany koktajl nie jest pienisty i ma znacznie bardziej jednolitą konsystencję. Dzięki brakowi powietrza koktajl zachowuje świeżość nawet do 8 godzin. To fenomenalny wynik. Co więcej - blendowanie próżniowe pozwala zachować więcej składników odżywczych ze świeżych owoców niż w zwykłym koktajlerze. Tak przygotowane napoje zawierają dużo więcej witaminy C. Dzięki mocy aż 1400 W i sześciu ostrzom urządzenie bez trudu poradzi sobie z lodem, a nawet z orzechami. W zestawie znajdują się dwa bidony, do których można przelać uzyskany koktajl. Dzięki temu bez trudu zmieści się do torebki lub do plecaka. Jeżeli zarejestrujemy urządzenie na stronie producenta, to otrzymamy w prezencie e-book z przepisami na pyszne soki i koktajle. 

 class="wp-image-1761150"

Na podobnej zasadzie działa kolejny koktajler: Tefal ULTRABLEND Boost Vacuum BL985A31 to produkt z półki premium. Wyróżnia go zestaw dwóch kielichów z których jeden służy do pracy na zimnych produktach, a drugi na takich o temperaturze powyżej 110 stopni. Urządzenie samo sprawdza, który kielich jest zamontowany i wtedy zmienia kolor podświetlenia dotykowego ekranu - czerwony do gorących i niebieski do zimnych. Urządzenie również odsysa powietrze z kielicha. Dla zimnych koktajli możemy wybrać jeden z kilku programów: smoothie, sorbet, orzechy, kruszenie lodu lub koktajl mleczny. Koktajler dobierze wtedy najlepsze ustawienia, tak żeby efekt końcowy był jak najlepszy. Również w przypadku tego urządzenia znajdziemy 6 ostrzy ze stali nierdzewnej, możemy dzięki nim kruszyć lód i orzechy. 

Każde z tych urządzeń świetnie sprawdzi się w przygotowaniu świeżych koktajli. Ostateczny wybór zależy od naszych potrzeb i możliwości finansowych. Gdyby jednak możliwości finansowe były mniejsze niż potrzeby to MediaMarkt umożliwia zakup każdego z tych urządzeń w atrakcyjnych ratach.

Przy zakupie koktajlerów w sieci MediaMarkt warto skorzystać z opcji rozszerzonej gwarancji. Dzięki temu przez cały okres używania urządzenia możemy spać spokojnie i nie przejmować się ewentualnymi awariami. Warto również przystąpić do klubu MediaMarkt, dzięki któremu będziemy mogli skorzystać licznych promocji i benefitów. Na dzień dobry otrzymamy kupon powitalny o wartości 40 zł na następne zakupy za kwotę minimum 650 zł. Za regularne zakupy dostajemy nagrody niespodzianki. Członkowie klubu mają również wydłużony do 45 czas na na zwrot towaru.

Wpis powstał we współpracy z MediaMarkt.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze