REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Elon Musk ma domek skromniejszy od wielu Polaków. Tak wygląda jego kawalerka za niecałe 200 tys. zł

Jak mieszka Elon Musk? Szef SpaceX i Tesli zdecydowanie nie żyje ponad stan. Niedawno poinformował o swoim ostatnim lokum. To skromna kawalerka o wartości niecałych 200 tys. zł. Produkowana masowo, więc wiemy, jak wygląda.

10.07.2021
12:29
Tak mieszka Elon Musk. Domek za niecałe 200 tys. zł
REKLAMA

Elon Musk zdecydowanie nie jest jedynym świetnie wykształconym miliarderem, który zdobył fortunę zmyślnie prowadząc swoje startupy, by następnie inwestować w budzące wyobraźnię i mające pchać ludzkość w rozwoju technologie – choć to rzadkość. Amerykanin ma jednak również status celebryty – za sprawą swojego ekscentrycznego charakteru. Jego nietuzinkowy styl życia czy, nazwijmy to, oryginalne przemyślenia to idealny pokarm dla prasy. Niemal codziennie mamy o czym pisać w kontekście Elona Muska – i zawsze są to ciekawe materiały oparte na ciekawym – tudzież ciekawym – źródle.

Niedawno udało nam się dowiedzieć, w jakich warunkach mieszka Musk. Prawdopodobnie większość wyobrażała sobie coś w rodzaju luksusowej rezydencji Gatesów. Pewnie i niektórzy wyobrażali sobie coś na wzór posiadłości Bruce’a Wayne’a – oczywiście, że z tajnym laboratorium pod fundamentami. Musk rozczaruje marzycieli. I, jak zawsze, wykazuje się ekscentrycznym podejściem do życia.

REKLAMA

Jak mieszka Elon Musk? Szef SpaceX nie potrzebuje luksusu.

Elon Musk w twitterowej dyskusji wygadał się, że na dziś mieszka w wartym 50 tys. dol. domu. Amerykanin sprzedał większość swoich posiadłości. Jego bieżące lokum nie należy formalnie do niego, a do założonej przez niego firmy SpaceX – od której je wynajmuje. Dom położony jest w Boca Chica w Teksasie – Musk najwyraźniej chciał być blisko jednej z platform startowych.

 class="wp-image-1779379"
Jak mieszka Elon Musk? Plan domu szefa SpaceX

Powyższy obrazek to obrazek promocyjny firmy produkującej identyczne domy jak ten kupiony przez Muska. Te są produkowane masowo przez firmę Boxabl i dostarczane we wskazane przez klienta miejsce. Poniżej zaś udało się znaleźć na YouTube nieco mniej oficjalny materiał, w którym autor nagrania oprowadza widzów po takim domu:

Równowartość domu Elona Muska w Warszawie. Sprawdź oferty.

Wykorzystując pierwszą wyszukiwarkę, jaka mi się pojawiła po wpisaniu domy w Google – Otodom – wybrałem następujące ustawienia. 75 kilometrów od Warszawy, bo – tak jak Musk – też chcę mieć sensowny dojazd do pracy. Kwota do 195 tys. zł, czyli maciupko więcej niż kosztuje dom Muska. Reszta bez znaczenia.

 class="wp-image-1779391"
Jak mieszka Elon Musk? Jak w małym domku pod Skierniewicami

Okazuje się, że to nawet możliwe. Serwis zaproponował mi trzy promowane ogłoszenia. Skupię się na nich. Pierwsze z nich to gotowy domek letniskowy. 35 m2 powierzchni, stan deweloperski. Nic długoterminowego, niestety. Trudno mi też ocenić jakość lokalizacji, bo z ogłoszenia wiadomo tylko, że to okolice Skierniewic. Sprawdźmy dalej.

 class="wp-image-1779394"
Elon Musk mieszka jak w wiejskiej chacie nieopodal Płońska

Mógłbym też nabyć starożytną ceglaną chatkę w Jeżewie Wesel. Prawdopodobnie do gruntownego remontu i od syndyka – a to ostatnie może powodować u co wrażliwszych głupie uczucie. Ale, trzeba przyznać, dom ma 100 m2 powierzchni, działka 5100 m2.

 class="wp-image-1779397"
Mieszkać jak Elon Musk to jak mieszkać w domku przy parku krajobrazowym

Trzecie ogłoszenie akurat z opisu brzmi całkiem fajnie. Jest to również domek letniskowy, ale zdaje się, że nie prefabrykowany – i sprawiający wrażenie trwalszego, przynajmniej dla laickiego oka. 35 m2 powierzchni, malutka działeczka, podobno śliczna okolica i łatwy dojazd do Warszawy. To do zweryfikowania, ale chyba mamy to.

REKLAMA

Mieszkać jak Elon Musk – to proste.

No, prawie. W okolicy żadnego z powyższych ogłoszeń nie było ładowarek Tesli.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA