REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy iPhone, nowe etui. Chcesz iPhone'a 13, musisz wyrzucić stare

Zła wiadomość dla osób, które będą chciały wymienić iPhone’a 12 na iPhone’a 13. Nowa wyspa aparatu o innym kształcie wymusi na nich zakup nowego etui.

08.07.2021
17:06
iphone 13 etui aparat 1
REKLAMA

W przeszłości Apple już kilka razy wywinął numer swoim najwierniejszym klientom, który polegał na minimalnej zmianie wymiarów nowego urządzenia. Skutkowało to problemem z dopasowaniem posiadanych już akcesoriów, co widać było na przykładzie iPhone’a XS oraz iPhone’a X – chociaż nowszy model na pierwszy rzut oka miał te same gabaryty, to wyspę aparatu przesunięto tak, że wiele rodzajów etui do poprzednika do niego nie pasowało.

REKLAMA

Warto jednak oddać Timowi Cookowi to, że przez chwilę się nawet wydawało, że Apple skończył z tego typu praktykami. Sam byłem niezwykle zaskoczony, że do iPada Pro z 2018 r. pasuje wyprodukowane dwa lata później etui z klawiaturą o nazwie Magic Keyboard, chociaż zaprezentowano je razem z następcą topowego tabletu, który dostał zupełnie inny aparat. Niestety wygląda na to, że w przypadku kolejnego telefonu filmy z Cupertino zaliczymy regres w tym zakresie.

iphone 13 etui aparat 2 class="wp-image-1776910"
Etui do iPhone’a 13 i/lub 13 Pro przyłożone do iPhone’a 12

iPhone 13 z nową wyspą aparatu

Do prezentacji nowych telefonów Apple’a pozostały już tylko dwa miesiące, a internet aż furczy od plotek na ich temat. Po zeszłorocznym odświeżeniu designu i zmianie zaokrąglonych ramek na spodziewaliśmy się utrzymania tej samej bryły i zmian jedynie pod maską, a tutaj się okazuje, że w przypadku modeli iPhone 13 oraz iPhone 13 Pro ma się zmienić właśnie ta nieszczęsna wyspa aparatu, przez co będzie jeszcze gorzej niż w przypadku przesiadki z iPhone’a X oraz iPhone’a XS.

Skąd to wiemy? Jak podaje iMore, do sieci wyciekły zdjęcia prezentujące rzekomo etui na iPhone’a 13 i/lub iPhone’a 13 Pro, które przyłożono do plecków jednego z tegorocznych modeli. Od razu widać, że dotychczas produkowane etui nie będą pasowały do tegorocznych telefonów Apple’a, gdyż wyspa aparatu będzie w nich znacznie większa niż do tej pory — prawdopodobnie dlatego, że do mniejszych modeli trafi aparat taki, jaki montowany będzie w modelu iPhone 13 Pro Max.

REKLAMA
iphone 13 etui aparat 3 class="wp-image-1776916"
Taki kształt będzie miała nowy wyspa aparatu w iPhonie 13 Pro

Przyznam, że mam nadzieję, iż te plotki się potwierdzą, bo od tego, by stare etui pasowało do poprzedniego modelu, ważniejsze jest dla mnie to, by iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max miały te same aparaty. Sam co prawda po roku z iPhone’em 12 Pro Max zdecyduję się raczej na jego bezpośredniego następcę, ale miło by było, gdyby klienci mieli tutaj wybór, bo nie każdy amator mobilnej fotografii chce chodzić z paletką do ping-ponga w kieszeni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA