1. Spider's Web
  2. Technologie

Samodzielnie zaprojektuj swoje mieszkanie. Pomoże ci w tym VOXBOX

Lokowanie produktu

Niedawno skończyłem 30 lat, a co za tym idzie, głównym tematem rozmów moich rówieśników są mieszkania. Prawie każdy mój znajomy właśnie kupił lub zamierza za chwilę kupić własne cztery kąty i zastawia się jak je wykończyć. Okazuje się, że obecnie jest to całkiem proste zadanie.

24.06.2021
19:39
Samodzielnie zaprojektuj swoje mieszkanie. Pomoże ci w tym VOXBOX

Piszę o tym, bo wbrew powszechnej opinii do zaprojektowania mieszkania nie trzeba już wynajmować architekta wnętrz, który ma nie tylko odpowiednie wyczucie smaku, ale też potrafi obsłużyć wszystkie skomplikowane programy graficzne. Sam kilka lat temu korzystałem z pomocy profesjonalistów i choć efekty ich pracy przeszły moje najśmielsze oczekiwania, to zdecydowanie nie była to tania zabawa. A po rozmowach z moimi znajomymi zobaczyłem, że w porównaniu z nimi i tak nie zapłaciłem przesadnie dużo.

Teraz, jeśli tylko wiem, jak konkretnie chcę wykończyć lokum, mogę to zrobić sam, bez dodatkowych kosztów. Na rynku bowiem pojawia się coraz więcej intuicyjnych narzędzi, których obsługa nie wymaga żadnych kwalifikacji. Moim ulubionym, które najczęściej polecam swoim znajomym, jest program VOXBOX.

Z obsługą VOXBOX poradzi sobie praktycznie każdy.

Program VOXBOX to autorskie narzędzie do projektowania wystroju wnętrz stworzone przez VOX. Gdy pół roku temu usiadłem do niego po raz pierwszy, poczułem się, jakby był marzec 2000 roku, a 10-letni Dawid odkrywał świat The Sims. Program cechuje się bowiem ładną oprawą graficzną oraz czytelnym interfejsem, co razem przekłada się na dziecinnie prostą obsługę. Cały proces wygląda tak, że tworzysz zarys swojej przestrzeni, wybierasz materiały wykończeniowe, wstawiasz okna, drzwi, meble i gotowe. Jest tu też funkcja dociąganie mebla do ściany i automatycznego obracania go tak, by do niej idealnie pasował. 

 class="wp-image-1149598"

Pod niektórymi względami VOXBOX jest zresztą prostszy od The Sims, ponieważ nie trzeba go w ogóle instalować. Program działa w chmurze, z poziomu przeglądarki internetowej, więc odpalicie go na praktycznie każdym komputerze, niezależnie czy jest to typowy laptop z Windowsem, Mac, Chromebook czy jeszcze inny wynalazek z Linuksem. Na każdym w miarę sensownym sprzęcie, który ma przeglądarkę internetową.

Nie musisz mieć zmysłu projektanta, by stworzyć swoje mieszkanie.

Wyjaśniłem już, że w dzisiejszych czasach nie trzeba mieć kwalifikacji technicznych, by zająć się projektowaniem swojego mieszkania. Projektant jest jednak przede wszystkim artystą, musi mieć pewne wyczucie stylu i sprawnie poruszać się w aktualnie panujących trendach. A nie jest to cecha powszechna, czego koronnym dowodem niech będzie to, że piszę ten tekst, siedząc w pstrokatej koszuli z krótkim rękawem.

 class="wp-image-1149601"

Na szczęście VOXBOX nie wymaga tworzenia swoich czterech kątów od zera. Można też skorzystać z bazy projektów i wdrożyć je w całości lub po prostu się nimi zainspirować. Projektowanie mieszkania ułatwia również fakt, że cała bogata baza wyposażenia dostępna w VOXBOX to prawdziwe produkty dostępne w sklepach VOX. Rzecz wybrana podczas projektowania wirtualnego mieszkania będzie mieć swój rzeczywisty odpowiednik do kupienia.

 class="wp-image-1149604"

Dzięki temu można łatwo wykończyć pomieszczenie pod klucz i chodzi tu nie tylko o meble, ale także drzwi, dywany oraz elementy dekoracyjne ustawione na szafkach. Już na etapie projektowania da się dopiąć cały wystrój mieszkania lub domu na ostatni guzik i sprawić, że w świecie wirtualnym będzie wyglądać dokładnie tak samo jak realnym. Nie będzie wyglądem zbliżone albo podobne, a po prostu identyczne.

Korzystając z VOXBOX po prostu oszczędzasz.

I nie chodzi mi wyłącznie o to, że program potrafi zastąpić projektanta wnętrz. Używając VOXBOX nie da się kupić za dużo płytek czy paneli, ponieważ program automatycznie dopasowuje ilość potrzebnego materiału do metrażu i kształtu projektowanej przestrzeni. Jest to spore ułatwienie i mówię to z perspektywy osoby, której komórka lokatorska do dziś jest zawalona nadprogramowymi płytkami, których prawdopodobnie nigdy nie użyję. Brak zbędnego materiału to mniejsze wydatki.

 class="wp-image-1149607"

VOXBOX zresztą świetnie nadaje się do kontrolowania kosztu mieszkania, ponieważ jest zintegrowany z bazą produktów VOX. Oznacza to nie tylko, że można wstawiać rzeczy dostępne w sklepie do naszego wirtualnego mieszkania, ale też widzieć ich aktualne ceny, a także sumaryczny koszt wszystkich wybranych przedmiotów. Po wybraniu zbyt drogiego wyposażenia, zredukowaniem jego kosztu można zająć się jeszcze przed wizytą i konsultacją w salonie VOX.

Możesz wejść do swojego projektu. I to dosłownie.

Jestem przekonany, że tworzenie projektu w VOXBOX nie powinno nikomu nastręczyć jakichkolwiek trudności. Jeżeli jednak jakieś problemy się pojawią, na przykład ktoś nie przeniesie swoich potrzeb do projektu lub już zaprojektuje mieszkanie i nie będzie zadowolony z efektów swojej pracy, może udać się do najbliższego salonu VOX, gdzie doradcy pomogą uzyskać pożądany efekt. 

 class="wp-image-1149613"

Co więcej, w wybranych salonach da się też zwiedzić swój projekt, korzystając z gogli wirtualnej rzeczywistości. Wówczas na własne oczy można zobaczyć swoją przyszłą przestrzeń i ocenić, czy podoba się nam także spoza perspektywy monitora. Korzystanie z tego narzędzia jest całkowicie bezpieczne: podczas eksploracji widać granice strefy w prawdziwym świecie.

 class="wp-image-1149610"

Reasumując, VOXBOX to rozwiązanie przeznaczone dla każdego. Działa na praktycznie każdym komputerze, nie trzeba go instalować, jego obsługa jest banalnie prosta, zaś integracja z bazą produktów VOX pozwala na dokładne zaplanowanie wyposażenia mieszkania oraz precyzyjne oszacowanie kosztu wykończenia lub remontu. Jestem fanem tego rozwiązania, odkąd je tylko zobaczyłem i jeżeli planujecie wykańczać lub remontować swój dom albo mieszkanie, zdecydowanie powinniście dać mu szansę.

Tekst powstał we współpracy z firmą VOX.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze