REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Internet zwariował na punkcie Sam. Wirtualna asystentka Samsunga rozpaliła serca

Sam to wirtualna asystentka Samsunga, która przybrała formę animowanej postaci rodem z kreskówki. Internet zwariował na jej punkcie, choć mamy do czynienia z wyciekiem, który ktoś próbuje niezgrabnie posprzątać.

02.06.2021
9:38
Internet zwariował na punkcie Sam. Wirtualna asystentka Samsunga rozpaliła serca
REKLAMA

Wczoraj na profilu agencji kreatywnej Lightfarm Studios pojawił się cały szereg materiałów pokazujących Sam. Jest to kobieca postać ubrana w koszulę z napisem Samsung Galaxy i korzystająca z najnowszego Samsunga Galaxy S21 Ultra i innych urządzeń Samsunga.

REKLAMA

Zobaczyliśmy zdjęcia, a nawet animacje pokazujące tę postać, choć Samsung nie ogłosił oficjalnie tego projektu. Najpewniej mieliśmy do czynienia z przeciekiem, bo wszystkie materiały zostały szybko usunięte z profilu Lightfarm Studios.

Nowa asystentka Samsung Sam podbiła Reddita.

Reddit, jako jedno z najszybszych mediów społecznościowych, szybko podchwycił temat niezapowiedzianej asystentki Samsunga. Użytkownicy serwisu natychmiast pokochali projekt, czego efektem były dziesiątki wpisów. Sam trafiła również m.in. na TikToka, gdzie w humorystycznych materiałach użytkownicy po zobaczeniu Sam wyrzucali cały swój sprzęt Apple'a.

Na samym Reddicie pojawiło się również mnóstwo przeróbek Sam, w tym wiele o charakterze erotycznym.

Czy asystentka Sam jest oficjalnym projektem Samsunga?

Na ten moment zniknęły wszystkie materiały źródłowe pokazujące Sam, w tym jakiekolwiek opisy tej kampanii. Postać jest fantastycznie zaprojektowana, a zarówno grafiki jak i animacje są wykonane z ogromną szczegółowością i na bardzo wysokim poziomie artystycznym.

REKLAMA

Do tego Sam ma świetnie odwzorowany ubiór pracowników Samsunga, jakich możemy spotkać np. w sklepach Samsung Brand Store. Nie sposób pominąć też realistycznych urządzeń Samsunga trzymanych przez tę postać. Trudno mi uwierzyć, że Samsung nie maczał palców w tym projekcie.

W jakiej formie może zaistnieć Sam, o ile rzeczywiście ten projekt zostanie publicznie pokazany? Mówi się, że jest to asystentka Samsunga, ale nikt na tym etapie nie precyzuje, co byłoby jej rolą. Pierwszym skojarzeniem jest antropomorfizacja asystenta głosowego zaszytego w smartfonach Samsunga. Równie dobrze Sam może być jednak jakimś rodzajem bota, który odpowie na pytania dotyczące produktów Samsunga i pomoże w wyborze urządzenia. Na konkrety musimy poczekać do momentu, aż o Sam wypowie się sam Samsung.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA