REKLAMA

Posuń się, Xiaomi. realme GT 5G będzie najtańszym telefonem z Snapdragonem 888

Zbliża się polska premiera nowego sztandarowego telefonu od realme. Będzie on wyposażony w ten sam wyjątkowo wydajny układ, co Xiaomi Mi 11i. Będąc przy tym istotnie tańszy.

02.06.2021 15.28
Realme GT 5G - cena. To najtańszy telefon z Snapdragonem 888
REKLAMA

Wygląda na to, że mamy nowego króla w kategorii relacji możliwości do ceny. Piszę o tym z pewną dozą niepewności, bowiem realme GT 5G nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany w Europie, a tym bardziej testowany. Dokładnej wydajności i ogólnej jakości tego telefonu jeszcze nie znamy. Wiemy jednak, że będzie on wyposażony w najszybszy z układów Qualcomma, jakim jest Snapdragon 888.

REKLAMA

Na dziś najtańszym telefonem z tym układem jest Xiaomi Mi 11i, który w wersji z 8 GB RAM i 128 GB pamięci kosztuje 2800 zł. Tymczasem wiemy z potwierdzonego źródła zbliżonego do producenta, że realme GT 5G z 12 GB RAM i 256 GB pamięci będzie kosztował poniżej 2500 zł. Oprócz tego w sprzedaży pojawi się wersja z 8 GB RAM i 128 GB pamięci, której dokładnej ceny jeszcze nie znamy.

realme GT 5G to najtańszy telefon z układem Snapdragon 888. Co jeszcze o nim wiemy?

realme zastosowało innowacyjny układ chłodzenia procesora,, w oparciu o komorę parową wykonaną ze stali nierdzewnej i miedzi. Komora została zaprojektowana tak, by odprowadzać ciepło od procesora z każdej strony, co - według zapewnień realme - ma obniżyć temperaturę CPU nawet o 15 stopni Celsjusza. Dzięki temu wydajność ma zostać utrzymana przez cały czas, a nie tylko w momentach w których telefon nie jest przegrzany.

REKLAMA

Oprócz tego, czym napędzany będzie realme GT 5G, wiemy jeszcze jak będzie wyglądał. Jak na „GT” przystało, mamy tu pas wyścigowy na obudowie, zaś największym wyróżnikiem konstrukcji mają być warianty pokryte wegańską skórą pinatex, wykonaną z włókien celulozowych pozyskiwanych z liści ananasa. Podobne rozwiązanie zastosowało Oppo, firma-matka realme, w topowym Oppo Find X2 Pro, który niestety nie trafił oficjalnie do Polski.

Model GT 5G nie jest ostatnim topowym telefonem, jaki wyjdzie z linii montażowych firmy w tym roku. Szykowany jest również model oparty o procesor MediaTek Dimensity 1200, którego zobaczymy w późniejszym terminie tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA