REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Najlżejszy laptop w historii HP. 13 cali i mniej niż 1 kg

HP właśnie zaprezentowało nową linię komputerów o nazwie Pavilion Aero. Jej pierwszy 13-calowy reprezentant wykorzystuje platformę AMD, ważny mniej niż kilogram i jest zgodny z Windowsem 11.

30.06.2021
9:34
pavilion aero 13
REKLAMA

HP Pavilion Aero 13 ma duże szanse stać się sprzedażowym hitem. To nowa propozycja na rynek konsumencki, która jest wręcz podejrzanie atrakcyjna. Komputer waży niespełna kilogram, stając się tym samym najlżejszym notebookiem dla klientów indywidualnych w historii HP.

REKLAMA

Sercem komputera w jego najdroższej odmianie jest układ Ryzen 7 5800U z układem graficznym Radeon. Komputer pojawi się w sprzedaży w przyszłym miesiącu, a jego cenę na amerykański rynek wyznaczono na 749 dol. za najtańszą wersję – HP nie podało w informacji prasowej, z którego Ryzena ta konkretna odmiana korzysta. Wiemy tylko, że nie będzie on oferowany w wersji z Intel Core.

 class="wp-image-1766904"
HP Pavilion Aero 13 jest zgodny z Windowsem 11

Ceny w złotówkach nie są jeszcze znane. HP zapowiadając laptopa podkreśliło, że otrzyma on aktualizację do Windowsa 11.

HP Pavilion Aero 13 ma być niezwykle lekki i wygodny.

HP twierdzi, że wybrał do tego komputera układy AMD o architekturze Zen 3 z uwagi na imponującą wydajność i energooszczędność. Aero 13 ma zapewnić do 10,5 godziny nieprzerwanej pracy na zasilaniu bateryjnym, choć w praktyce ten czas pewnie będzie nieco krótszy. Biorąc jednak pod uwagę jego niewielką masę i kompaktową formę, to całkiem niezły wynik.

 class="wp-image-1766907"
HP Pavilion Aero 13 zamknięty jest w magnezowej obudowie

To nie tylko najlżejszy konsumencki laptop w historii HP, ale też pierwszy 13,3-calowy notebook tego producenta z wyświetlaczem o proporcjach 16:10. Producent do tej pory stawiał na wyświetlacze 16:9, które – choć tańsze w produkcji – zapewniają mniej przestrzeni roboczej. Wyświetlacz w Pavilionie Aero 13 pracuje w rozdzielczości 2,5K przy jasności 400 nitów i 100-procentowym pokryciu przestrzeni barwnej sRGB. Laptop jest też zgodny ze standardem Wi-FI 6.

REKLAMA
 class="wp-image-1766913"
HP Pavilion Aero 13 dostępny będzie wyłącznie w wersji z układem AMD Ryzen

HP Pavilion Aero 13 dostępny będzie w kolorach bladoróżówozlotym, złotym, białym i srebrnym. Jeżeli ceny na europejskim rynku będą atrakcyjne, a samo urządzenie nie zawiera niewidocznych w specyfikacji czy na zdjęciach wad, szykuje się świetna oferta dla masowego klienta. W sam raz na zakupy przed powrotem do szkół i uczelni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA