REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nowość w aplikacji YouTube. Teraz pokażesz znajomym dokładnie ten fragment filmu, o który ci chodziło

Dzielenie się ciekawym filmem z YouTube’a jeszcze nigdy nie było tak proste. Aplikacja na Androida dostała nową funkcję.

30.06.2021
12:41
Nowość w aplikacji YouTube. Udostępnianie stało się łatwiejsze
REKLAMA

Wiecie, jak to jest - oglądacie coś na YouTubie i nagle wpadnie wam w oko jeden krótki fragment z całego klipu, którym chcecie podzielić się ze znajomymi albo w mediach społecznościowych. Oczywiście YouTube od dawna umożliwia wysłanie udostępnionego linku z rozpoczęciem od konkretnej sekundy, ale to dość upierdliwe rozwiązanie - zwłaszcza na telefonie.

REKLAMA

Na szczęście od teraz o wiele łatwiej będzie się podzielić fragmentem oglądanego filmu.

Nowość w aplikacji YouTube - udostępnianie rozdziałów.

Jeśli chcemy wysłać znajomemu wyłącznie konkretną sekcję wideo, mamy na to nową opcję - udostępnienie konkretnego rozdziału. Funkcja ta właśnie trafiła do aplikacji YouTube na smartfonach z Androidem, a wcześniej była dostępna w aplikacji na iOS.

Aby udostępnić rozdział, trzeba oczywiście oglądać film, którego twórca te rozdziały oznaczył. Niestety nie da się udostępnić sekcji po prostu dotykając przycisku udostępniania; najpierw konieczne jest dotknięcie menu rozdziałów na pasku postępu odtwarzania, a następnie wybranie przycisku udostępniania przy konkretnym rozdziale.

 class="wp-image-1767333"
YouTube na Androida - nowość w aplikacji class="wp-image-1767336"

To już druga nowość w YouTube, mająca na celu ułatwić nam udostępnianie - YouTube testuje także możliwość samodzielnego wyboru udostępnianej sekcji przy użyciu narzędzia nożyczek. Ta funkcja pojawiła się przy oglądanych przeze mnie filmach jakiś czas temu i niestety już zniknęła, ale sądzę, że wynika to z trwających testów wdrożenia na szerszą skalę.

REKLAMA

Drobna zmiana, ale na lepsze.

Nowa funkcja udostępniania w YouTubie to zmiana z gatunku niemal niezauważalnych, ale wielu osobom z pewnością przypadnie ona do gustu. I tak jak z wieloma drobnymi udogodnieniami bywa, za jakiś czas będziemy się zastanawiać, jak mogliśmy żyć bez niej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA