REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Halo, czy ktoś w Mrągowie to czyta? Trzeba podejść do lokalnego kościoła i sprawdzić, co tam się odjaniepawliło z 5G

Oczywiście wiem, że wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa, ale ja po prostu mam daleko. Szukam kogoś, kto ma bliżej. Trzeba podejść do Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie i sprawdzić, czy rzeczywiście zrezygnowali ze mszy „o unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G”.

10.06.2021
11:27
Halo, czy ktoś w Mrągowie to czyta? Trzeba podejść do lokalnego kościoła i sprawdzić, co tam się odjaniepawliło z 5G
REKLAMA
REKLAMA

Co się odjaniepawniło w Mrągowie?

Wczoraj nagłośniliśmy, że w mrągowskim kościele coś się komuś odkleiło i do listy mszy świętych wpisano nabożeństwa w intencji „o unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G”. I to nie jest jednorazowy strzał. W Parafii św. Rafała Kalinowskiego takie msze w tym tygodniu odbywały się i miały się odbywać codziennie.

M.in. po naszej publikacji sprawą zainteresowało się wiele osób i efekt jest taki, że ze strony parafii zniknęły kontrowersyjne intencje mszy. Już wczoraj Spider’s Web próbował interweniować w tej sprawie oraz bezskutecznie usiłowaliśmy nawiązać kontakt z tą wyjątkową (mam nadzieję, że wyjątkową) parafią. Nikt jednak nie odbierał tam telefonów, a mailowo przesłane pytania pozostały bez odpowiedzi.

REKLAMA

Parafia nie chciała komentować sprawy, ale na własną rękę próbuje tę niezręczną sytuację odkręcić albo chociaż zamieść pod dywan. Ze strony internetowej, na której widnieje lista intencji mszy, zniknęły wpisy o uśmiercaniu infrastruktury 5G. Medialna burza przyniosła skutek, być może nawet wkurzył się episkopat i parafia szybko zaciera ślady.

Pytanie jednak brzmi, czy intencja „o unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G” zniknęła jedynie ze strony internetowej, czy zniknęła na dobre z harmonogramu mszy? Bo przecież ktoś musiał zapłacić za przeprowadzenie mszy w takiej intencji, a jakiś ksiądz zgodził się ją odprawić i przyjął za to pieniądze.

Dlatego jestem ciekaw, czy kasa przyjęta na msze w tej intencji zostanie zwrócona i czy msze rzeczywiście nie będą odprawione. Jeśli czyta to ktoś z Mrągowa lub okolic i chce mu się sprawdzić, to niech sprawdzi. Jak się czegoś dowie, to może mi puścić info na maila mateusz.nowak@spidersweb.pl - zapewniam anonimowość.

Foto główne: Foto główne: M.Moira / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA