1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Gotowy zestaw czy składak? W Komputronik kupisz wszystko, czego potrzebujesz

Lokowanie produktu

Samodzielne składanie komputera nie zawsze jest najlepszym wyjściem. Z pomocą przychodzą gotowe zestawy.

08.06.2021
10:00
Gotowy zestaw czy składak? W Komputronik kupisz wszystko, czego potrzebujesz

Składanie zestawu komputerowego od podstaw wymaga sporej wiedzy. Musimy odpowiedzieć na szereg pytań: jaki procesor wybrać, którą kartę graficzną, płytę główną, pamięć operacyjną, dysk itd.

Nie dość, że musimy zaplanować, jakie parametry mają mieć poszczególne komponenty, to jeszcze połączyć je w całość i dobrać w ten sposób, by były ze sobą kompatybilne. Konieczne jest choćby sprawdzenie, czy wybrana przez nas płyta główna ma odpowiedni socket i umożliwi zamontowanie na niej procesora lub czy parametry zakupionego przez nas RAM-u będą odpowiednie dla płyty i procesora. Lista pytań jest naprawdę spora i dotyczy wielu aspektów, również rodzaju zasilania i chłodzenia, które trzeba zastosować.

Dlaczego warto kupić gotowy zestaw komputerowy?

Gdy zdecydujemy się na zakup gotowego zestawu odpadnie nam głowienie się nad złożeniem tych puzzli. Innymi słowy nie będziemy musieli zastanawiać czy wybrana w pocie czoła płyta główna obsłuży procesor i czy zasilacz będzie miał moc do „uciągnięcia” karty graficznej i pozostałych komponentów. 

W Komputroniku znajdziemy gotowe zestawy komputerowe. W tym sklepie trwa właśnie promocja „Celny strzał w mistrzowski” sprzęt, w ramach której dostępne są także gotowe pecety. Co oferuje Komputronik? 

Zacznijmy od tańszych zestawów. MSI MAG Codex 5 to komputer, którego sercem jest procesor Intel Core i5 10. generacji. Za grafikę odpowiada karta GeForce GTX 1660 SUPER. Na pokładzie znajdziemy 8 GB RAM z możliwością rozbudowania. 500-watowy zasilacz z całą pewnością poradzi sobie z zainstalowanymi podzespołami. Zestaw jest sprzedawany wraz z licencją Windows 10 Home. Kupimy go za 4299 zł. 

 class="wp-image-1737543"

W podobnej cenie znajdziemy zestaw Komputronik Infinity X500. Na pokładzie znalazł się procesor Intel Core i5 10. generacji, 16 GB RAM i grafika GeForce GTX 1650. Zestaw w promocji kosztuje 4499 zł.

Jeżeli pecet ma pełnić w naszym domu również funkcje ozdobne warto przyjrzeć się zestawowi Dell Alienware Aurora AR12-1651. Zanim przejdziemy do imponujących podzespołów, skupmy się na kosmicznej obudowie, która rzeczywiście wygląda jak komponent ze statku obcych.

 class="wp-image-1737546"

Na pokładzie mamy mocny, 8-rdzeniowy procesor Intel Core i7 11. generacji 32 GB RAM-u, 1-terabajtowy dysk SSD M.2. Grafikę zapewnia karta GeForce RTX 3070. Warto też wspomnieć, że bezprzewodowa karta sieciowa obsłuży najnowsze WiFi 6.

Jeśli uprzemy się na samodzielne składanie komputera, Komputronik ma dla nas potrzebne podzespoły

Samodzielne składnie komputera to prawdziwa frajda, jeżeli dysponujemy potrzebną wiedzą lub mamy znajomych, którzy pomogą skompletować podzespoły. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zmodernizować tylko niektóre podzespoły posiadanego już przez nas peceta. Jeżeli czujesz się na siłach, możesz skorzystać konfiguratora PC.

W promocji znajdziemy np. dysk SSD Samsung 980 z interfejsem M.2 PCIe NVMe o pojemności 1TB. Oferuje on zapis na poziomie 3000 MB/s i odczyt 3500 MB/s. To mniej więcej 6 razy szybciej niż dyski SSD montowane przez interfejs Serial ATA III.

Jeśli potrzebujemy procesora godnymi polecania zawodnikami będą dwa układy Intela – i5 11. generacji i i7 11 generacji. Alternatywnie możemy też nabyć układ od AMD - AMD Ryzen 5 5600X lub mocniejszy AMD Ryzen 7 5800X.

To tylko przykłady. We wspomnianej promocji „Celny strzał” Komputronik oferuje kilkaset komponentów. Od obudów i zasilaczy, poprzez płyty główne, procesory, RAM, chłodzenie i dyski zewnętrzne. Promocyjne produkty znajdziemy w zakładce „Komponenty”. 

Składać, czy kupić gotowy zestaw - oto jest pytanie?

Argumenty za wyborem gotowego zestawu już wymieniliśmy. To rozwiązanie dobre dla tych użytkowników, którzy potrzebują dobrego sprzętu, a nie orientują się w tematyce podzespołów komputerowych. Dostają gotowy produkt zgodny ze specyfikacją i nie muszą martwić się o nic więcej.

Z kolei ci klienci, którzy chcą mieć całkowitą wolność wyboru zdecydowanie powinni samodzielnie składać swój komputer. Zyskają wówczas wpływ na każdy, nawet najdrobniejszy aspekt budowy peceta. Decydować będą nie tylko o wielkości pamięci, ale chociażby o sposobie chłodzenia komputera i doborze pasty termoprzewodzącej. W ten sposób będą w stanie skompletować sprzęt całkowicie odpowiadający ich potrzebom.

Tekst powstał we współpracy z firmą Komputronik.

Lokowanie produktu
Najnowsze