REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Drżyj PlayStation, uciekaj Nintendo. Intellivision Amico to nowa konsola z oficjalną premierą w Polsce

Firma Intellivision Entertainment postanowiła wykorzystać E3 2021 do promocji swojej nadchodzącej konsoli do gier. Intellivision Amico będzie kosztować 249 dolarów i doczeka się oficjalnej premiery również w Polsce.

16.06.2021
19:01
Intellivision Amico to nowa konsola z premierą w Polsce
REKLAMA

Pierwsze informacje na temat konsoli Intellivision Amico zaczęły pojawiać się w sieci w 2018 r. Urządzenie miało pojawić się na rynku jeszcze w 2020 r. Globalna pandemia oraz problemy z dostępnością podzespołów sprawiły jednak, że debiut konsoli został przesunięty na drugą połowę 2021 r. Z premierą zbliżającą się wielkimi krokami, Intellivision Entertainment wykorzystało imprezę E3, by zapoznać świat ze swoim produktem.

REKLAMA

Intellivision Entertainment ma być konsolą rodzinną. Platformą skupioną na zabawie, nie graficznych wodotryskach.

W ten sposób producenci maszyny argumentują technologiczną przepaść, jaka dzieli takie konsole jak PS5 i Xbox Series oraz Amico. Intellivision próbuje podążać ścieżką po mistrzowsku opanowaną przez Nintendo, przedkładając świetną zabawę nad najnowsze technologie oraz fotorealistyczną warstwę wizualną. Tyle tylko, że Nintendo posiada całą armię uzdolnionych producentów tworzących gry na wyłączność. Intellivision Entertainment z kolei… cóż.

Producenci konsoli zaoferują posiadaczom swoich urządzeń sześć darmowych, preinstalowanych produkcji na start. Do tego gracze będą mogli kupić dowolne z 20 dodatkowych tytułów, dystrybuowanych za pośrednictwem sieci, przy wykorzystaniu własnej platformy cyfrowej dystrybucji. Każdy interaktywny tytuł będzie skoncentrowany wokół wspólnej, kanapowej rozgrywki przed jednym ekranem.

 class="wp-image-1751274"

Nie oczekujcie jednak rozbudowanych kooperacyjnych tytułów jak A Way Out, konsolowe Diablo III czy It Takes Two. Grom Intellivision Entertainment jest znacznie bliżej do prostych wizualnie aplikacji na smartfon, pozbawionych dodatkowej głębi czy wyrazistego motywu przewodniego. Część biblioteki to także odświeżone gry z kolekcji Intellivision. Nos podpowiada mi, że nagród podczas imprezy The Game Awards czy gali BAFTA raczej z tego nie będzie.

Na najważniejszą grę dla Amico wyrasta zupełnie nowy Earthworm Jim, tworzony przez zespół odpowiedzialny za poprzednie odsłony tego klasyka. Wiele wskazuje jednak na to, że tytuł nie będzie dostępny na premierę samej platformy, debiutując dopiero w późniejszym czasie.

Intellivision Amico to platforma rodzinno-kanapowa. Stąd dwa pady na start.

Urządzenie przypominające hybrydę wagi i masażera do stóp posiada dwie kieszenie ładujące na bezprzewodowe kontrolery. Pady Bluetooth zostały wyposażone we własne ekrany dotykowe, pokrętła kierunkowe, zmienne podświetlenie, czujniki ruchu oraz silniki wibracyjne. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie informacji o bibliotece posiadanych gier w kontrolerze. Jeśli póżniej podłączymy swojego pada do Amico znajomego, uzyskamy tymczasowy dostęp do własnej kolekcji.

Urządzenie otrzyma klasyczne wyjście HDMI, gniazdo USB-C na akcesoria, czytnik kart SD oraz moduł WiFi zapewniający połączenie z Internetem.

Gry na konsolę Amico mają kosztować nie więcej niż 10 dolarów. Prezes Intellivision Entertainment podkreśla przy tym, że na ich platformie nie będzie możliwości wydawania płatnych DLC, loot boksów czy przepustek sezonowych. Firma eksperymentuje także z metodą dystrybucji gier na fizycznych nośnikach, w cenie 20 dolarów od pudełka. Nie wiadomo jednak, czy taka forma sprzedaży będzie dostępna w Polsce.

 class="wp-image-1751280"
REKLAMA

Konsola Intellivision Amico zadebiutuje 10 października 2021 r. Również w Polsce.

Urządzenie ma kosztować 249 dolarów. W tej cenie otrzymujemy platformę z dwoma kontrolerami oraz sześcioma prostymi tytułami na start. Polskim dystrybutorem urządzenia będzie Koch Media. Na ten moment wciąż jednak nie znamy oficjalnej polskiej ceny platformy Amico.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA