1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ten laptop to też tablet. HP Spectre x360 z Intel Evo zapewnia uniwersalność, o jakiej kiedyś mogliśmy tylko marzyć

Lokowanie produktu

Jeden, by wszystkimi rządzić. Jeden, by wszystkie zastąpić i związać w jednym pięknym urządzeniu. HP Spectre x360 jest czymś więcej niż tylko laptopem.

10.06.2021
19:54
HP Spectre x360 z Intel Evo to uniwersalność, o jakiej kiedyś mogliśmy tylko marzyć

Pamiętacie czasy, gdy do każdego zastosowania potrzeba było innego urządzenia? Wcale nie są one tak odległe - jeszcze 10 lat temu chcąc mieć wydajny komputer do pracy, trzeba było postawić w domu mocną „stacjonarkę”. Potrzeba komputera przenośnego? Trzeba kupić dodatkowy laptop. Potrzeba lekkiego tabletu, nadającego się przy tym do odręcznego notowania czy rysowania? Nie ma rady - trzeba kupić dodatkowy tablet.

Wiele się mówi o tym, ile urządzeń skondensował w sobie smartfon, ale komputery przeszły równie długą drogę na przestrzeni ostatnich lat. Dziś znakomita większość użytkowników nie musi już kupować kilku różnych urządzeń, bo sprzęty takie jak HP Spectre x360 potrafią wszystko, o czym tylko mogliby marzyć.

HP Spectre x360 to laptop, który staje się tabletem.

Jako komputer przenośny HP Spectre x360 ma wiele zalet. Jest przepięknie zaprojektowany i doskonale wykonany, ma znakomitą klawiaturę, fantastyczny wyświetlacz o proporcjach 3:2 z bodajże najlepszą powłoką antyrefleksyjną jaką znajdziemy w sprzętach tej klasy, a dzięki możliwości fizycznego zasłonienia kamery i ręcznego wyłączenia mikrofonu dba też o naszą prywatność.

 class="wp-image-1681977"

Z perspektywy uniwersalności najważniejszy jest jednak fakt, iż ów wyświetlacz można w każdej chwili odwrócić nawet o 360 stopni, przekształcając laptopa w tablet. A to otwiera szereg nowych możliwości.

HP Spectre x360 został zaprojektowany z myślą o zastosowaniach biznesowych, niezależnie od tego, o jakim szczeblu biznesowej drabiny mowa. Możliwość przekształcenia laptopa w tablet ułatwia pracę na każdym etapie.

W trybie tabletu, przy pomocy dołączonego do zestawu cyfrowego pióra, można wygodnie przeprowadzić prace koncepcyjne. Naszkicować projekt, przeprowadzić wizualną burzę mózgów albo nanieść odręczne poprawki. Opcjonalny wyświetlacz o proporcjach 3:2 i rozdzielczości 3K2K został wykonany w technologii OLED, która zapewnia nieskończony kontrast, głębokie czernie i rewelacyjne odwzorowanie barw, co przyda się podczas tworzenia materiałów graficznych.

 class="wp-image-1681965"

Prezentacja projektu również jest prosta; laptop można postawić w tzw. „trybie namiotu”, aby wyświetlić prezentację i przedstawić propozycje szerszemu gremium na pełnym ekranie. HP Spectre x360 wyposażono w specjalną funkcję adaptacyjnej kalibracji kolorów, dzięki której kolory wyświetlane na ekranie oraz jasność wyświetlacza samoczynnie dostosowują się do panujących warunków. Prezentowane treści będą więc na nim wyglądać dobrze nie tylko w idealnie oświetlonym otoczeniu studyjnym, ale także w sali konferencyjnej czy podczas spotkania z klientem.

 class="wp-image-1681950"

HP Spectre x360 nie będzie miał też problemu z wykonaniem nawet tych co bardziej złożonych projektów, bo jego wydajność jest zaskakująca. Mocy obliczeniowej dostarcza procesor Intel Core i7 11 gen., w parze z 16 GB RAM i grafiką Intel Iris Xe. Komputer może być też wyposażony nawet w 2 TB szybkiego napędu SSD, więc miejsca na dane nie zabraknie, podobnie zresztą jak zapasu energii, bo HP Spectre x360 może pracować na jednym ładowaniu ponad 11 godzin w wersji z ekranem OLED, zaś w wariancie z matrycą IPS nawet 17,5 godziny. Możliwości tego urządzenia potwierdza certyfikacja Intel EVO - w świecie komputerów przenośnych to obecnie najlepsza gwarancja, że kupujemy urządzenie najwyższej klasy.

 class="wp-image-1681971"

HP Spectre x360 z certyfikatem Intel EVO spisze się nie tylko w pracy, ale i po pracy.

Piękny wyświetlacz i tryb tabletu przydają się zarówno w biurze, jak i w domu. HP Spectre x360 spisuje się doskonale w roli kanapowego towarzysza do oglądania seriali na Netfliksie, zwłaszcza w wersji z ekranem OLED, który gwarantuje efekt „prawdziwej czerni” i pokrywa filmową przestrzeń kolorów DCI-P3. To oznacza, że ekran jest bardziej immersyjny, a oglądane na nim filmy czy seriale wyglądają tak, jak zaplanowali to ich twórcy. Dzięki obracanemu ekranowi możemy zaś ustawić laptop w takiej pozycji, jak nam się żywnie podoba - czy to w trybie namiotu, czy to w trybie prezentacji, a może nawet zupełnie złożony na kolanach, jeśli tak nam wygodniej.

 class="wp-image-1681974"

Doświadczenia wizualne są też uzupełniane przez wysokiej jakości głośniki Bang&Olufsen, wspierane przez technologię Intel Smart Sound. To jeden elementów certyfikacji Intel EVO, jaką muszą przejść ubiegające się o nią laptopy – głośniki muszą oferować odpowiednią głębię basu i poziom ciśnienia akustycznego, a także wierność strojenia kodeków. Standard Intel EVO zapewnia również obecność co najmniej dwóch wysokiej klasy mikrofonów, co przyda się zarówno podczas telekonferencji w pracy, jak i wideorozmów z bliskimi po pracy.

10 lat temu granie na tak smukłej i lekkiej maszynie było nie do pomyślenia, ale dziś HP Spectre x360 z powodzeniem może służyć jako komputer do grania. I to na dwa sposoby.

Po pierwsze, Intel Core i7 11 gen. w połączeniu z grafiką Intel Iris Xe pozwalają na uruchomienie ogromnej liczby gier, nawet tych najnowszych, w rozdzielczości Full HD przy płynności 60 klatek na sekundę. Jest mnóstwo tytułów, w które można zagrać na tak smukłym urządzeniu i dobrze się przy tym bawić.

Po drugie, obracany ekran i tryb tabletu są wprost stworzone, by wykorzystać je do grania w chmurze. Dzięki usługom takim jak Google Stadia czy Xbox Gamepass Ultimate nie musimy już dysponować potężnym pecetem czy konsolą do gier, by grać w najnowsze, najbardziej zaawansowane produkcje. Wystarczy szybkie i stabilne połączenie z siecią, kontroler do gier i voila - HP Spectre x360 może stać się maszyną, na której pogramy nawet w Cyberpunka 2077. A jeśli tylko dysponujemy odpowiednim routerem, szybkość internetu w HP Spectre x360 nie jest problemem – standard Intel EVO gwarantuje, iż laptop jest wyposażony w WiFi 6, czyli najszybszą możliwą łączność bezprzewodową we współczesnych komputerach.

Uniwersalność, o której 10 lat temu można było tylko marzyć.

 class="wp-image-1681959"

HP Spectre x360 zaskakuje możliwościami. To nie widmo, lecz prawdziwy technologiczny kameleon (ang. „spectre” = zjawa/widmo). W jednej chwili elegancki, biznesowy komputer przenośny może stać się tabletem do pracy kreatywnej, monitorem do wyświetlenia prezentacji, a nawet przenośnym centrum rozrywki. Dzięki standardowi Intel EVO użytkownik ma zaś całkowitą pewność, że kupuje maszynę o wysokiej wydajności, długim czasie pracy na jednym ładowaniu i najnowszych, najszybszych standardach łączności – zarówno tej przewodowej (złącze Thunderbolt 4) jak i bezprzewodowej (WiFi 6 i Bluetooth 5).

Dekadę temu o tak uniwersalnych komputerach można było tylko marzyć, przesiadając się między stacjonarnymi pecetami, laptopami i tabletami. Dziś znakomita większość użytkowników nie potrzebuje trzech różnych urządzeń. Wystarczy jedno, łączące w sobie szerokie spektrum możliwości.

*Materiał powstał we współpracy z firmą Intel

Lokowanie produktu
Najnowsze