1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

HP+ to nowy inteligentny system drukowania. Sprawdzamy go w praktyce

Lokowanie produktu

HP+ to nowe rozwiązanie, które ma ułatwić drukowanie. Inteligentny system łączy cały ekosystem rozwiązań HP, a ja sprawdziłem go w praktyce.

23.06.2021
8:58
HP+ to nowy inteligenty system drukowania. Sprawdzamy go w praktyce

Wydawać by się mogło, że drukowanie jest dość prostym tematem, ale w praktyce drukarki często sprawiają problemy. Chyba każdy spotkał się z sytuacją, w której tusz niespodziewanie skończył się w momencie, kiedy pilnie trzeba było zrobić wydruk. Wielokrotnie miewałem też problemy ze zrobieniem szybkiego skanu, na który czekał klient lub współpracownik.

W dobie pandemii te biurowe problemy z całym impetem wkroczyły do naszych domowych realiów za sprawą home office i zdalnej nauki. Dlatego właśnie powstał HP+, czyli inteligentny system drukowania. Jest to rozwiązanie, które ma ułatwić korzystanie z drukarki.

Zacznijmy od podstaw: czym jest HP+?

HP+ sprawdziłem w praktyce podczas korzystania z urządzenia wielofunkcyjnego HP OfficeJet Pro 9010e. To nowoczesny sprzęt biurowy, który w dzisiejszych czasach bardzo usprawnia pracę również przy home office.

Przejdźmy jednak do konkretów. Pierwszą cechą HP+ jest jeden dodatkowy rok gwarancji producenta na urządzenie drukujące, co jest mile widzianym dodatkiem. Drugą cechą HP+ jest jedyny w swoim rodzaju program Instant Ink, czyli subskrypcja tuszu, która całkowicie zmienia model druku. To rozwiązanie wygodne, ale i oszczędne, o czym za chwilę. W HP+ mamy możliwość uzyskania półrocznego okresu próbnego subskrypcji tuszu Instant Ink.

HP Plus to nowy inteligenty system drukowania. Sprawdzamy go w praktyce class="wp-image-1730682"

Kolejnym benefitem jest aplikacja mobilna HP Smart, czyli rozwiązanie na miarę 2021 r. Aplikacja pozwala nie tylko zdalnie drukować i skanować z każdego miejsca, ale też umożliwia przechowywanie dokumentów w chmurze z dodatkowym systemem ochrony danych.

Przy tym wszystkim HP+ jest programem, w którym twórcy nie zapomnieli o środowisku. System jest tak ekologiczny, jak to tylko możliwe w segmencie druku. W ramach subskrypcji Instant Ink możemy skorzystać z darmowego recyklingu zużytych pojemników z tuszem, które odbierze od nas kurier. Do tego HP wprowadziło program Forest First, w ramach którego producent deklaruje, że zasadzi nowe drzewa w zamian za wydrukowane strony. Im więcej wydruków robią użytkownicy, tym więcej drzew posadzi HP.

Jak sprawdza się HP+ w praktyce? Przede wszystkim dołączenie do programu jest bardzo łatwe.

HP Plus to nowy inteligenty system drukowania. Sprawdzamy go w praktyce class="wp-image-1730694"

Kiedy wyjąłem z pudełka urządzenie HP OfficeJet Pro 9010e, wystarczyło podłączyć je do prądu, by zacząć konfigurację. Choć drukarka ma dotykowy, kolory ekran, to konfigurację przeprowadzamy na smartfonie, w aplikacji HP Smart. Jest więc prosto i wygodnie.

Warto zauważyć, że do HP+ dołączamy nie w sklepie, podczas zakupu drukarki, ale w domu, podczas konfiguracji. Aplikacja zapyta nas, czy chcemy dołączyć do programu HP+, na co warto się zgodzić, bowiem program ma wiele korzyści, a przy tym jest darmowy.

Decyzję o dołączeniu do programu możemy odłożyć na później. Jeżeli zdecydujemy się w ciągu siedmiu dni od pierwszej konfiguracji, to będziemy mogli skorzystać z półrocznego bezpłatnego okresu próbnego subskrypcji tuszu Instant Ink.

Prosty konfigurator w aplikacji pozwoli przypisać nowe urządzenie do naszego konta HP, a następnie dołączyć do programu HP+. Od razu otrzymamy jeden dodatkowy rok gwarancji producenta i możemy korzystać z wszystkich innych benefitów. Osobiście od razu zapisałem się też do programu Instant Ink. Po wybraniu odpowiedniego planu (o czym za chwilę) i podaniu adresu, po kilku dniach kurier dostarczył mi paczkę z kompletem pojemników z tuszem.

Instant Ink to jeden z najciekawszych elementów wchodzących w skład HP+.

Pamiętacie jaką rewolucją było pojawienie się usług subskrypcyjnych pozwalających strumieniować seriale i muzykę? Instant Ink to takie rozwiązanie, tyle że w segmencie druku.

HP Plus to nowy inteligenty system drukowania. Sprawdzamy go w praktyce class="wp-image-1730697"

Po dołączeniu do programu możemy zapomnieć o monitorowaniu stanu tuszu w drukarce, a także o szukaniu i zamawianiu nowych pojemniczków. Inteligentna drukarka zrobi to wszystko za nas. Jeżeli poziom tuszu będzie zbliżał się do końca, drukarka zamówi nowe wkłady, jeszcze zanim poprzednie się skończą. Te dostarczy nam kurier, wprost do drzwi. W dostarczonym kartoniku znajdziemy też kopertę zwrotną przeznaczoną na zużyte tusze. Producent w całości zajmuje się problemem recyklingu, pokrywając również jego koszty.

Jak w praktyce działa subskrypcja? Podczas dołączania do Instant Ink musimy wybrać odpowiedni pakiet obejmujący zakładaną liczbę stron, jakie będziemy zadrukowywać w miesiącu. Pakiety są wycenione następująco:

  • druk do 15 stron na miesiąc: 4,99 zł,
  • druk do 50 stron na miesiąc: 15,99 zł,
  • druk do 100 stron na miesiąc: 25,99 zł,
  • druk do 300 stron na miesiąc: 61,99 zł,
  • druk do 700 stron na miesiąc: 129,99 zł.

Nie ma znaczenia, czy drukujesz w czerni, czy w kolorze, bo ceny zawsze są takie same. Jeżeli nie wykorzystasz pełnej liczby stron w danym miesiącu, przechodzą one do wykorzystania na kolejny miesiąc. W każdej chwili możesz też zmienić plan bądź anulować usługę. Do tego w ramach HP+ masz półroczny okres próbny korzystania z Instant Ink, za który nie zapłacisz.

Producent wylicza, że to wszystko przekłada się na oszczędności dochodzące nawet do 70 proc. w stosunku do zakupu, dostaw i recyklingu tuszu kupowanego w tradycyjnym modelu. Pamiętajmy też, że mamy gwarancję dostaw oryginalnych pojemników z tuszem. A HP+ wymaga - obok założenia konta HP i połączenia z internetem - korzystania wyłącznie z oryginalnych atramentów HP przez cały okres eksploatacji drukarki.

Doceniam też aplikację HP Smart, bo tak właśnie powinna wyglądać aplikacja druku w 2021 r.

HP Plus to nowy inteligenty system drukowania. Sprawdzamy go w praktyce class="wp-image-1730700"

Prosta, ale bardzo funkcjonalna aplikacja pozwala zarządzać drukarką, w tym podejrzeć poziom tuszu. Z pośrednictwem aplikacji możemy też wysłać do drukarki materiały do wydruku, do tego z dowolnego miejsca. HP Smart to także sekcja Printables z mnóstwem gotowych do wydruku kart i arkuszy, wśród których są m.in. kolorowanki, arkusze szkoleniowe, czy wzory planów lekcji.

Nie zapomniano też o skanowaniu, które można zrobić zdalnie, wysyłając komendę do urządzenia wielofunkcyjnego wprost ze smartfona. Jest też opcja skanowania aparatem wbudowanym w smartfon, po czym aplikacja bardzo sprawnie znajduje dokumenty na fotografii, docina je i poprawia kontrast oraz kolory.

HP+ razem z Instant Ink sprawiają, że można zapomnieć o obsłudze drukarki.

Taki system drukowania oszczędza mnóstwo czasu, a do tego, przy odpowiednim korzystaniu, oszczędzi również pieniądze, choć każdy musi przeliczyć koszty na swoim własnym przykładzie. Pakiety Instant Ink są różnorodne, a do tego mamy okres próbny trwający aż pół roku.

W porównaniu do tradycyjnego modelu zakupu nie sposób też przecenić faktu, że w Instant Ink tusz będzie wygodnie dostarczany pod nasze drzwi bez naszego udziału.

HP+ to nowy program, który już dziś jest przeznaczony dla użytkowników drukarek OfficeJet Pro serii 8000 i 9000, urządzeń Deskjet i nowej serii ENVY. Wiem jednak, że HP ma w planach rozszerzenie programu o kolejne urządzenia.

*Materiał powstał we współpracy z HP.

Lokowanie produktu
Najnowsze