1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

HP+ pokazuje, że drukarka nie musi być problemem przy pracy w home office

Lokowanie produktu

Praca na home office stała się naszą codziennością i zostanie z nami na długo. Ułatwi ją nowa usługa HP+, czyli ekosystem druku, który po raz pierwszy łączy wszystkie elementy układanki związanej z drukowaniem.

29.06.2021
13:01
HP+ pokazuje, że drukarka nie musi być problemem przy pracy w home office

Pandemia trwa już od przeszło roku, a przez ten czas zupełnie zmieniły się zasady pracy i nauki. To, co jeszcze nie tak dawno temu braliśmy za pewnik, szybko zmieniło się o 180 stopni. Przedsiębiorstwa i biura musiały dostosować się do nowych reguł często z dnia na dzień, bez czasu na przygotowania.

Zaczęliśmy pracować na home office lub w systemie hybrydowym, a to tworzy potrzebę stworzenia domowego biura z prawdziwego zdarzenia. Po raz pierwszy to wyzwanie dotyczy nie tylko freelancerów czy drobnych przedsiębiorców, ale też pracowników dużych organizacji.

Dopiero pandemia pokazała, jak istotny w pracy jest druk. Choć widzieliśmy się z klientami rzadziej, to według wyliczeń HP w czasie pandemii zapotrzebowanie na druk wzrosło o 6 proc. To między innymi dlatego powstał program HP+, czyli pakiet korzyści łączący wszystkie elementy ekosystemu drukowania HP.

W HP+ drukowanie ma być wygodne, łatwe i oszczędne. Przy home office to szczególnie ważne.

HP+ zaczyna się od części sprzętowej. Najnowsze urządzenia wielofunkcyjne HP pozwalają dołączyć do HP+. Do programu możemy dołączyć we własnym domu, na etapie konfigurowania nowego urządzenia.

Pierwszą korzyścią płynącą z HP+ jest jeden dodatkowy rok gwarancji producenta na drukarkę. Mamy wiec nowoczesne urządzenie ze wszystkimi funkcjami sieciowymi na miarę 2021 r., z najszerszą możliwą kompatybilnością i prostotą obsługi, które jednocześnie będzie chronione o rok dłużej niż zwykle.

 class="wp-image-1667922"

Drugim elementem HP+, który przyda się przy domowej pracy, jest aplikacja HP Smart. To prawdopodobnie najlepsza aplikacja związana z drukiem, w której możemy m.in. wysyłać dokumenty do druku z dowolnego miejsca, ale też skanować dokumenty smartfonem. Po dołączeniu do HP+ znajdziemy w aplikacji dodatkowe korzyści, w tym zabezpieczoną chmurę na dokumenty z możliwością udostępniania plików członkom zespołu. A taka funkcja przy home office jest niezbędna przy pracy z zespołem lub klientami.

Najważniejszym elementem HP+ jest Instant Ink.

Po dołączeniu do HP+ możemy skorzystać z sześciomiesięcznego okresu próbnego subskrypcji tuszu Instant Ink. To subskrypcja, która ma za zadanie zmienić nasze nawyki odnośnie kupowania tuszu, tak jak subskrypcyjne serwisy streamingowe zmieniły sposób, w jaki pochłaniamy seriale czy muzykę.

 class="wp-image-1714878"

Instank Ink pozwala zapomnieć o temacie tuszu, a więc w naszym home office możemy pracować tak, jak w biurze. Drukarka sama zamówi odpowiedni tusz, jeszcze zanim dotychczasowy się skończy. Tusze dostarczy do naszych drzwi kurier, a sprawami dostaw i recyklingu zużytych wkładów zajmuje się sam producent.

W zamian za miesięczną opłatę oszczędzamy mnóstwo czasu. Każdy powinien wyliczyć opłacalność finansową na własnym przykładzie, ale HP twierdzi, że subskrypcja Instant Ink pozwala zaoszczędzić do 70 proc. względem tradycyjnego modelu zakupu i recyklingu tuszu.

Instant Ink pozwala dobrać odpowiedni pakiet. Pakiety różnią się liczbą stron możliwych do zadrukowania w miesiącu oraz miesięczną opłatą. W każdej chwili możemy zmienić pakiet na inny bądź zrezygnować z dalszej subskrypcji Instant Ink.

Drukowanie w ramach HP+ jest też ekologiczne.

 class="wp-image-1673022"

Drukowanie nie kojarzy się z najbardziej ekologiczną czynnością, ale HP+ stara się zmienić ten wizerunek. Po pierwsze, HP stworzyło program Forest First, w którym producent zobowiązuje się do sadzenia drzew w zamian za zadrukowane strony. Im więcej zadrukujemy, tym więcej nowych drzew zasadzi HP.

Po drugie, HP+ umożliwia darmowy recykling zużytych pojemników z tuszem w ramach programu Instant Ink. Jest to wyjątkowo proste rozwiązanie, bo HP o wszystkim myśli za nas. Dbamy o recykling bez wychodzenia z domu i bez dodatkowych opłat. Zużyte pojemniki z tuszem odbiera od nas kurier.

Jak dołączyć do HP+?

 class="wp-image-1667928"

Do HP+ możemy dołączyć po zakupie kompatybilnej drukarki, przy czym do programu dołączamy nie w sklepie, a w domu. Podczas konfiguracji urządzenia, co można zrobić wygodnie w aplikacji HP Smart, możemy za darmo uruchomić program HP+.

Warto zdecydować się na to w ciągu pierwszego tygodnia po zakupie, bowiem rejestrując się w tym czasie możemy skorzystać z sześciomiesięcznego okresu próbnego subskrypcji tuszu Instank Ink.

HP+ wymaga założenia konta HP, połączenia z internetem oraz korzystania wyłącznie z oryginalnych atramentów HP przez cały okres eksploatacji drukarki.

Home Office to duże wyzwania i wiele problemów, ale drukarka nie musi być jednym z nich.

HP+ sprawdzi się w domowym biurze. Jest to wygodna opcja dla osób, które poza budżetem finansowym szanują też swój budżet czasu. A przecież oddzielenie pracy od czasu wolnego na home office jest szczególnie ważne, ale też bardzo trudne. Program HP+ zdejmuje z użytkownika problemy związane z drukiem, pozwoli lepiej zapanować nad czasem, a przy odpowiednim wykorzystaniu pozwoli również oszczędzić pieniądze.

* Materiał powstał przy współpracy z marką HP.

Lokowanie produktu
Najnowsze