REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Google odzyskał Honora. Już oficjalnie

Już kilka tygodni temu doszły nas słuchy, że Honor odzyskał dostęp do usług Google’a. Dzisiaj zaprezentowane zostały oficjalnie nowe smartfony tej marki z aplikacjami giganta z Mountain View. Powitajcie modele Honor 50 i Honor 50 Pro.

16.06.2021
17:42
honor 50 google play services
REKLAMA

Honor zaczynał swój żywot jako submarka Huaweia i stało się to niemalże jego gwoździem do trumny. Chińczycy dostali od poprzedniego prezydenta Stanów Zjednoczonych bana na robienie interesów z amerykańskimi firmami, w tym z Google’em, i stracili dostęp do jego aplikacji. Jedyne, co mogli oferować, to gołego Androida.

REKLAMA

W przypadku Huawei blokada handlowa nadal jest w mocy, ale jeśli chodzi o Honora, to sprawa wygląda już nieco inaczej. Chińczycy sprzedali prawa do tego brandu, co pozwoliło jego nowym właścicielom nawiązać partnerstwo z Google’em, dzięki czemu w nowych telefonach sygnowanych logo tej młodziutkiej samodzielnej firmy mamy dostęp do Usług Google Play.

Nowe smartfony Honor — co o nich wiemy?

O tym, że Honor odzyskuje Google’a wiedzieliśmy już wcześniej, a teraz zaprezentowane nowe smartfony z linii Honor 50, które będą w nie wyposażone. Wśród nich są Honor 50 oraz Honor 50 Pro, ale szkopuł w tym, że… na start dostępne będą na rynku chińskim. Nie wiadomo, czy i kiedy urządzenia trafią do sprzedaży w naszym kraju.

Marka znikła z Polski, a na start nowe telefony pojawią się jedynie w Chinach, a w późniejszym terminie dotrą do takich państw jak Francja, Malezja, Meksyk, Rosja, Arabia Saudyjska i Wielka Brytania. A czy jest na co czekać? Wygląda na to, że tak, bo urządzenia z linii Honor 50, które do sprzedaży trafią 25 czerwca 2021 r., mają całkiem niezłe podzespoły.

Honor 50 i Honor 50 Pro — specyfikacja

Telefony różnią się nieco wielkością obudowy oraz wyświetlacza. Honor 50 dostał 6,57-calowy panel, a Honor 50 Pro ma 6,72-calowy ekran, przy czym oba odświeżane są w 120 Hz. Pod nimi znalazło się miejsce na układ Qualcomm Snapdragon 778G i akumulatory o pojemności odpowiednio 4300 mAh (ładowany z mocą 66 W) i 4000 mAh ładowany (100 W).

REKLAMA

Oba urządzenia wyposażono w aparat składający się z czterech obiektywów umieszczonych na okrągłej wyspie: 100 Mpix (główny), 8 Mpix (ultraszerokokątny) i 2x 2 Mpix (makro + czujnik głębi). W przypadku modelu Honor 50 dochodzi do tego 32-megapikselowy aparat do selfie, a Honor 50 Pro dostał drugi obiektyw na froncie (szerokokątny, 12 Mpix).

Urządzenia będą sprzedawane w Chinach w cenie wynoszącej 2699 juanów za Honora 50 oraz 3699 juanów za Honora 50 Pro w bazowych wersjach, co przekłada się na ok. ok. 1570 zł i 2150 zł. Do oferty dołączy też nieco tańszy Honor 50 SE, który ma kosztować 2399 juanów, czyli ok. 1400 zł (przy czym orientacyjne ceny w złotówkach nie uwzględniają polskich podatków, w tym cła oraz marży).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA