REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Migusiem do Epic Games Store! Znakomity polski Frostpunk jest dostępny za darmo

Niezwykła kombinacja gry surwiwalowej i strategicznej dostępna kompletnie za darmo. Epic Games Store wie, co rozdawać graczom.

04.06.2021
9:00
Polska gra Frostpunk dostępna za darmo w Epic Games Store
REKLAMA

Jak co tydzień w Epic Games Store można znaleźć darmową grę dla pececiarzy. Odkąd najnowszy ze sklepów rozpoczął swoją tradycję rozdawnictwa, pojawiały się tam gry lepsze i gorsze; niektóre tak słabe, że żal było dodawać do biblioteki. Ale nie tym razem.

REKLAMA

Frostpunk za darmo w Epic Games Store.

Frostpunk definitywnie należy do tych lepszych gier, jakie Epic kiedykolwiek rozdał. Dzieło polskiego studia 11bit Studios już w chwili premiery w 2018 r. zbierało doskonałe recenzje. I nic dziwnego, bo ta gra to swoisty unikat.

Frostpunk console edition recenzja ps4 playstation 4 1 class="wp-image-1017902"

Rozgrywka polega na budowaniu miasta w skrajnie niesprzyjających warunkach. Gracz musi myśleć o wszystkim i rozumieć rozległą sieć zależności między jednostkami, by rozbudowywać nowoczesną osadę i jednocześnie zadbać o przetrwanie mieszkańców.

W grze nie brakuje też charakterystycznych dla gier 11bit dylematów moralnych. Np. - czy moralnym jest wysłać dzieci do zakładów pracy, by potem widzieć łzy w oczach ich rodziców, czy ryzykować brak zasobów? Gracz rozwija też drzewko legislacyjne, w którym ustanawia prawa i obowiązki obywateli. Wpływa ono na rozwój budowanej społeczności w nie mniejszym stopniu niż drzewko technologii.

frostpunk recenzja opinie 11 bit studios screenshot 52 class="wp-image-721641"
Frostpunk

Tuż po premierze grę trapiły problemy techniczne, które skutecznie uprzykrzały rozgrywkę na PC. Szybko jednak zostały one załatane, a potem do podstawowej wersji dołączyły ciepło przyjęte DLC. Ostatni dodatek do Frostpunk ukazał się w lipcu 2020 r.

Pobierz Frostpunk za darmo, nim będzie za późno.

W Epic Games Store za darmo dostępna jest podstawowa wersja gry, bez płatnych rozszerzeń. Jej regularna cena to 99 zł, choć momentami można ją znaleźć na promocji za połowę tej kwoty.

REKLAMA
Frostpunk za darmo w Epic Games Store. class="wp-image-1736097"

Nie zmienia to jednak faktu, że „za darmo” to najuczciwsza cena i nie ma powodu, by nie dodać tej znakomitej polskiej gry do biblioteki. Warto to zrobić od razu, by nie przegapić okazji - Frostpunk będzie dostępny za darmo tylko do 10 czerwca, do godziny 17:00.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA