REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Ta Polka wymiata w tabelkach. Prawie zdobyła mistrzostwo świata w Excela

Właśnie zakończył się Financial Modeling World Cup, który na dobrą sprawę sprowadza się do rywalizacji na umiejętność wykorzystania arkuszy kalkulacyjnych. Gabriela Strój udowodniła, że na całym świecie mało kto może się pochwalić równą biegłością w Excelu.

09.06.2021
8:41
Financial Modeling World Cup. Polka w gronie najlepszych
REKLAMA

Arkusz kalkulacyjny to jeden z najważniejszych wynalazków informatyki. Ten rodzaj dokumentu wykorzystywany jest przez poważne instytucje na całym świecie. Arkusze kalkulacyjne to fundament księgowości, działów naukowych czy analityki. Umiejętność sprawnego ich tworzenia i obsługi jest i jeszcze długo będzie w cenie.

REKLAMA

Nie dziwią więc takie imprezy, jak Financial Modeling Cup. Dla postronnych to prawdopodobnie nudne wydarzenie. Pewna grupa odbiorców zdaje sobie jednak sprawę z wirtuozerii, jaką wykazują się jej uczestnicy. Ci bowiem mają za zadanie stworzenie podsumowania wydatków oraz zysków danej firmy w formie modelu finansowego w arkuszu kalkulacyjnym. To niezwykle ważny rodzaj dokumentu, bowiem na jego podstawie niejednokrotnie kierownictwo firmy podejmuje ważne decyzje strategiczne.

Financial Modeling World Cup to takie mistrzostwa świata w Excelu. W gronie najlepszych menadżerka z Polski.

 class="wp-image-1742160"

Do finałowej rywalizacji przystąpiło ośmioro zawodników, a cała impreza była transmitowana na żywo na łamach YouTube. Narzędziem pracy wszystkich był Microsoft Excel, na dziś niemal bezkonkurencyjne narzędzie do arkuszy kalkulacyjnych. Wśród kandydatów na mistrza znalazła się też Gabriela Strój, menadżerka z PwC Polska.

REKLAMA

Polka przez długi czas rywalizacji znajdowała się na prowadzeniu. Niestety, ostatecznie wyprzedzili ją Michael Jarman z Kanady (zdobył 700 punktów), Andrew Ngai z Wielkiej Brytanii (640 punktów) i John Lim z Australii (625 punktów). Strój uplasowała się na czwartym miejscu z wynikiem 550 punktów. To i tak niesamowity wynik – pozostaje się nisko i z szacunkiem ukłonić. Chylę czoła, pani Gabrielo. I zazdroszczę umiejętności.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA