REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nowa gra twórców Dark Souls w akcji. Elden Ring łączy trudną walkę z eksploracją otwartego świata i historią R.R. Martina

Zwiastun pokazujący w akcji grę Elden Ring to jeden z najbardziej wyczekiwanych materiałów w społeczności graczy. Po wielu miesiącach przecieków i spekulacji, nareszcie doczekaliśmy się oficjalnego wideo, przedstawiającego najnowszą grę studia From Software.

11.06.2021
7:20
Elden Ring na zwiastunie: otwarty świat i klimat Dark Souls
REKLAMA

Dzięki wysokiemu poziomowi trudności, ciekawej historii skrytej w detalach i przedmiotach, nietypowemu modułowi PvP oraz niepowtarzalnym starciom z bossami seria Dark Souls przedarła się do głównego nurtu w branży gier wideo. To osiągnięcie, którego twórcy z From Software nie spodziewali się w nawet najbardziej optymistycznym scenariuszu. Gdy ich Demon’s Souls lata temu debiutował na PS3, Japończycy nie planowali wydania tytułu na zachodnich rynkach - m.in. ze względu na poziom trudności, mający przekreślać tytuł w oczach odbiorców z USA oraz Europy.

REKLAMA

Dzisiaj tak zwane produkcje souls-like tworzą zupełnie osobny subgatunek gier wideo. Od polskiego Lords of the Fallen, przez egzotyczne Ni-Oh, kończąc na futurystycznym The Surge, dziesiątki producentów z całego świata inspirują się modelem rozgrywki zaproponowanym przez studio From Software. Tymczasem sami ojcowie Soulsów po raz kolejny silnie eksperymentują ze spopularyzowanymi przez siebie ramami gatunku, czego najlepszym przykładem jest Elden Ring.

Elden Ring na pierwszym zwiastunie z rozgrywką pokazuje bardziej otwarty świat i… wierzchowce.

Zupełną nowością z perspektywy kilku poprzednich gier From Software jest wykorzystanie wierzchowca. Dzięki niemu będziemy mogli szybciej eksplorować świat. Ten stał się znacznie bardziej otwarty w porównaniu do Soulsów, z mniej korytarzową strukturą. Z drugiej strony widzimy, iż wciąż nie zabraknie walk w ciasnych, ciemnych podziemiach wypełnionych przeciwnikami czekającymi na każdy błąd i każdy moment nieuwagi gracza.

 class="wp-image-1744908"
REKLAMA

Mimo większej skali, Elden Ring wygląda jak rasowe Soulsy. Nie tylko w aspekcie stylistyki i nastroju, ale również modelu PvP czy projektu bossów. Jestem niezwykle ciekaw, na jakie elementy walki tym razem postawią producenci z From Software. Zwiastun sugeruje, iż nasz bohater będzie stosunkowo mobilny, jednak nie aż do tego stopnia, jak w poprzedniej grze studia, to jest Sekiro: Shadows Die Twice. Duże znaczenie mogą mieć doskoki do przeciwnika, ważne wydaje się także korzystanie z potężnych, wzmocnionych magią ciosów bronią białą.

Zwiastun nie pozwala również zapomnieć, że za scenariusz do gry Elden Ring oraz historię nowego świata współodpowiada nie kto inny jak sam George R.R. Martin - pisarz znany dzięki Pieśni Lodu i Ognia oraz Grze o Tron. Niestety, nie możemy liczyć na rychłą premierę oczekiwanego tytułu. Nowa gra From Software będzie miała swój debiut dopiero 21 stycznia 2022 r. Elden Ring zadebiutuje na konsolach aktualnej oraz poprzedniej generacji, a także na komputerach osobistych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA