1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

CANAL+ online nareszcie dostępny na telewizorach Samsunga. Sprawdzamy, jak działa

Lokowanie produktu

CANAL+ online to dobrze znany serwis streamingowy, który do tej pory nie był dostępny na moim telewizorze. To się jednak właśnie zmieniło, ponieważ usługa nareszcie działa na telewizorach Samsunga z systemem Tizen.

29.06.2021
9:07
CANAL+ online nareszcie dostępny na telewizorach Samsunga. Sprawdzamy, jak działa

CANAL+ online to jedna z najciekawszych usług streamingowych na polskim rynku. Pojawiła się w maju ubiegłego roku, dając dostęp na życzenie do setek seriali i filmów, sportu na żywo, a także kanałów telewizyjnych. Wszystko to przez internet, bez konieczności podłączania anteny i bez wiązania się umowami na lata.

 class="wp-image-1761300"

Korzystam z telewizora Samsunga, jak zapewne wielu z was, ponieważ Samsung jest najpopularniejszym producentem telewizorów w Polsce. Niestety serwis CANAL+ online aż do teraz nie był dostępny na platformie Tizen napędzającej Smart TV Samsunga. Na szczęście właśnie się to zmieniło. Aplikację CANAL+ zainstalujemy na telewizorach Samsunga, które miały premierą w 2018 r. lub później. Wymagany jest system Tizen 4.0 lub nowszy.

Co można oglądać w CANAL+ online?

 class="wp-image-1761303"

Elementem, z którego będę korzystał najczęściej, jest pakiet CANAL+ zawierający oryginalne seriale tej platformy, jak i setki filmów hollywoodzkich, dokumentalnych i lifestyle’owych. Najważniejsze są dla mnie seriale, bowiem jestem fanem polskich produkcji spod szyldu CANAL+. Pierwszy sezon Belfra, Kruk (niebawem drugi sezon!), czy wybitny Klangor to pozycje, które trzeba zobaczyć.

W ramach podstawowego pakietu CANAL+ mamy też dostęp do sportu na żywo, w tym rozgrywek Ekstraklasy, Premier League, LaLigi, NBA, czy np. WTA Tour. Nie zabrakło też sekcji Live TV z kanałami telewizyjnymi na żywo.

Jak wypadają ceny CANAL+ online? Gdzie kupić?

Bazowy pakiet CANAL+ obejmujący filmy i seriale na życzenie, a także sport oraz kanały telewizyjne na żywo, kosztuje 45 zł miesięcznie, przy czym pierwszy miesiąc jest dostępny w promocyjnej cenie 20 zł.

 class="wp-image-1761306"

Możemy też wybrać pakiet CANAL+ z HBO w cenie 55 zł miesięcznie, z pierwszym miesiącem za 30 zł. Pakiet daje nam dostęp do produkcji HBO na życzenie, a także dodatkowych kanałów. Fani sportu mogą natomiast wybrać CANAL+ z Eleven Sports za 55 zł miesięcznie, z pierwszym miesiącem za 30 zł.

Pakiety można też łączyć. CANAL+ z HBO i kanałami Eleven kosztuje sumarycznie 65 zł miesięcznie z promocyjną opłatą za pierwszy miesiąc wynoszącą 50 zł. Najbogatsza opcja zawierająca HBO, Eleven Sports oraz pakiet Fun & News jest wyceniona na 85 zł miesięcznie z pierwszym miesiącem za 60 zł.

Ponadto z serwisu można korzystać odtwarzając dwa streamy w tym samym momencie. To wszystko bez podpisywania żadnej długotrwałej umowy, a więc z usługi możemy zrezygnować w każdej chwili. Nawet jeśli anulujemy subskrypcję po miesiącu, nie będzie się to wiązało z żadnymi konsekwencjami. Powrót do usługi będzie możliwy w dowolnym momencie.

Aplikację CANAL+ można pobrać ze sklepu Apps w telewizorach Samsung Smart TV wyprodukowanych w latach 2018-2021 z systemem Tizen w wersji 4.0 i nowszym.

Jak działa CANAL+ online na telewizorach Samsunga?

Usługę testowałem na dwóch telewizorach Samsunga: modelu Premium UHD z 2018 r. i najnowszym modelu serii Neo QLED z 2021 r. W obu przypadkach komfort korzystania z aplikacji był identyczny.

 class="wp-image-1761309"

Aplikacja na telewizorach Samsunga została bardzo dobrze zintegrowana z pilotem, ponieważ umożliwia przełączanie się między kanałami za pomocą przycisku przełącznika kanałów. Działa to więc tak samo jak w przypadku telewizji naziemnej. To bardzo dobry dodatek, który ułatwia korzystanie z aplikacji, ale niestety samo przełączanie kanałów jest dość wolne. Jeśli jesteś osobą niezdecydowaną i chcesz skakać po kanałach w poszukiwaniu czegoś do oglądania, szybko uznasz, że czas oczekiwania jest za długi.

Poza tym nawigacja w aplikacji jest intuicyjna i prosta. Całość bazuje na dużych kafelkach ze zdjęciami, a więc nie sposób się pomylić, wybierając treści. Jest minimalistycznie i schludnie, ale nieco brakuje tu finezji. Przydałyby się animacje przechodzenia pomiędzy kafelkami, aby całość wyglądała mniej surowo.

Trudno mieć za to uwagi do samego odtwarzacza. Filmy i seriale możemy dowolnie przewijać, ale taką samą opcję oferują też kanały nadawane na żywo. W ich przypadku możliwe jest oczywiście tylko cofanie, ale za to aż do ośmiu godzin wstecz. W przypadku filmów i seriali możemy też zmieniać wersję ścieżki dźwiękowej, decydując się na oryginalny dźwięk, lektora lub niekiedy dubbing. Do tego mamy też rozbudowany panel napisów, w którym możemy zmieniać ich rozmiar i tło.

 class="wp-image-1761312"

Aplikacja pozwala też na tworzenie profili użytkowników i to aż 10 jednocześnie. Każdy profil ma m.in. własne rekomendacje, a trzeba zaznaczyć, że są one dobierane częściowo przez algorytmy, a częściowo przez prawdziwych ludzi z redakcji CANAL+, którzy codziennie polecają nowe materiały.

Co jeszcze znajdziemy w aplikacji CANAL+ online?

 class="wp-image-1761318"

Aplikacja CANAL+ online dostępna na telewizorach Samsunga dobrze współpracuje z aplikacjami na innych platformach, np. na smartfonach. Możemy zacząć oglądanie na jednym urządzeniu, a kontynuować na drugim. System zapamięta moment, w którym zrobiliśmy przerwę.

Na wszystkich platformach działa też wyszukiwarka, która obok odpowiedzi na zadane zapytania pokazuje też rekomendacje zespołu CANAL+.

 class="wp-image-1761315"

Można za to bez problemu pobierać materiały do obejrzenia na później. Na telewizorze nie miałoby to większego sensu, ale na urządzeniach mobilnych jak najbardziej będzie przydatne.

Podsumowując, CANAL+ online nareszcie można oglądać naprawdę wszędzie.

Poza platformami mobilnymi i webowymi nareszcie usługa działa na moim telewizorze. Jeśli korzystasz z telewizora lub przystawki z system Android TV, miałeś już dostęp do CANAL+ online od przeszło roku. Dodanie pełnego wsparcia systemu Tizen, w tym integracja z pilotem Samsunga, jest bardzo dobrym krokiem, który sprawdzi się u tysięcy osób w Polsce. Jak już wspominałem, Samsung jest najpopularniejszym producentem telewizorów w naszym kraju.

*Materiał powstał we współpracy z CANAL+.

Lokowanie produktu
Najnowsze