Sprzęt  /  News

Apple ma nowe słuchawki z ANC. Znamy już polską cenę Beats Studio Buds

apple beats studio buds 1

W ofercie producenta iPhone’ów pojawiły się nowe bezprzewodowe słuchawki z ANC. Beats Studio Buds, bo taką noszą nazwę, trafią do sprzedaży przed końcem miesiąca. Znamy polską cenę zestawu.

Wiele osób miało nadzieję, że Apple pokaże nowe słuchawki bezprzewodowe podczas konferencji WWDC 2021, ale tak się nie stało. Na prezentację produktu z tej kategorii czekaliśmy tydzień dłużej, a i tutaj nie obyło się bez zaskoczeń. Zamiast kolejnego zestawu z linii AirPods dostaliśmy od firmy z Cupertino zestaw sygnowany logo Beats.

Beats Studio Buds to dokanałowe bezprzewodowe słuchawki typu TWS.

Chociaż w ofercie Apple’a mamy już trzy pary bezprzewodowych AirPodsów, czyli pchełki AirPods 2, dokanałówki AirPods Pro i nauszny zestaw AirPods Max, ich producent uznał, że warto rozszerzyć ofertę pod brandem Beats o kolejne modele działające na podobnej zasadzie. Do obecnych w ofercie od jakiegoś czasu modeli Beats Flex, Powerbeats, Powerbeats Pro, Solo Pro, Solo3 i Studio3 dołączyły właśnie Beats Studio Buds.

Nowy zestaw, podobnie jak AirPods Pro 2, wyposażony został w system aktywnej redukcji szumów. Oprócz tego zestaw spełnia normę IPX4, co oznacza, że jest odporny na działanie wody oraz potu, a na jednym ładowaniu potrafi pracować do 5 godzin z ANC (lub do ośmiu godzin bez ANC). Do ładowania słuchawek wykorzystuje się port USB-C, a etui nie wspiera ładowania bezprzewodowego.

Obie słuchawki składające się na Beats Studio Buds wyposażono w 8,2-milimetrowe przetworniki, ale czas pokaże, jak radzą sobie w praktyce w porównaniu do droższego o 2/3 zestawu AirPods Pro. Recenzenci, którzy sprawdzili te słuchawki na własnych uszach, mają jak na razie mieszane uczucia i zaznaczają, że ANC nie działa tak samo dobrze jak w droższym modelu sprzedawanym pod marką Apple.

apple beats studio buds
Nowy zestaw Bears Studio Buds jest dostępny w trzech kolorach

Beats Studio Buds wyceniono na 729 zł

Słuchawki dostępne będą w dodatku w kolorach czerwonym, czarnym oraz białym, a nie tylko w bieli i plasują się na tej samej półce cenowej, co zwykłe AirPodsy bez ANC. Warto przy tym też zaznaczyć, że Apple stosuje coraz mniej korzystny dla nas przelicznik walut — poprzednie Beatsy za 150 dol. kosztują 679 zł…

Znamy przy tym termin, kiedy będzie można je kupić na rynkach anglojęzycznych — sprzedaż zestawów Beats Studio Buds rozpocznie się 24 czerwca 2021 r. Dziś można zamówić je w przedsprzedaży w Stanach Zjednoczonych oraz w Kanadzie, a dostawy w Polsce przewidziane są „już latem tego roku”.