1. Spider's Web
  2. Technologie

Dla narciarzy, rowerzystów czy miłośników festiwali - app2U to innowacyjna aplikacja ubezpieczeniowa

Lokowanie produktu

Z poziomu aplikacji kupimy ubezpieczenie na czas podróży czy aktywnego wypoczynku, ubezpieczymy psa, kota czy rower. I to nawet na kilka godzin! Formalności zostały tak uproszczone, aby ochronę można było kupić już w kilka sekund.

16.06.2021
19:55
Dla narciarzy, rowerzystów czy miłośników festiwali - app2U to innowacyjna aplikacja ubezpieczeniowa

Oferta aplikacji ma odpowiadać potrzebom chwili. Wybierasz się na kilkugodzinną wycieczkę rowerową za miasto? Nie ma problemu. Otwierasz aplikację, uzupełniasz dane i kupujesz ubezpieczenie. W najkrótszym wariancie ochronę można kupić już na 4 godziny. Działa ona od razu po opłaceniu składki.

Ubezpieczenie można kupić w ostatniej chwili.

Cały proces przechodzimy w aplikacji, która staje się ubezpieczeniową centralą. Przejrzymy w niej historię zakupów i bibliotekę posiadanych przedmiotów. W ten sposób szybko ubezpieczymy np. rower – gdy tylko chcemy zostawić go bez opieki, przypięty np. do stojaka lub innego stabilnego elementu. W aplikacji zrobimy zdjęcie roweru wraz z widocznym zabezpieczeniem. Przez aplikację zadbamy także o ochronę dla sprzętu mobilnego, nart, snowboardu, RTV, a nawet ulubionego czworonoga.

app2U oferuje 11 pakietów ubezpieczeń.

Można je podzielić na cztery grupy.

Podróże i sport

Choć pandemia mocno ograniczyła zagraniczne wojaże, to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że letnie miesiące mogą być przełomowe. Spragnieni podróży wyruszymy na urlop – prawie jak za dawnych lat. Niestety koronawirus wciąż może pokrzyżować nasze plany. Dlatego przed wyruszeniem w drogę warto wykupić ubezpieczenie kosztów leczenia podczas podróży zagranicznej.

W tej samej kategorii znajdziemy również ochronę rowerzysty i roweru, a więc środka lokomocji, który w ciągu ostatnich miesięcy stał się niezwykle popularny. Teraz ubezpieczymy go nawet w czasie parkowania na mieście, aby nie obawiać się, że w razie kradzieży koszty pokryjemy z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie trafi w gusta amatorów zimowego szusowania na nartach i snowboardzie, którzy chcą zadbać o siebie oraz swój sprzęt. Do tego ochroni nas również w czasie wakacyjnych aktywności: jazdy na rolkach, pływania na kitesurfingu, jazdy konnej czy paintballa.

Bilety i wydarzenia

Pandemia storpedowała nie tylko plany podróży, ale i rozrywkowe. Branża eventowa dopiero teraz wychodzi na prostą, ale trudno dziś stwierdzić, jak sytuacja będzie wyglądała w przyszłości. Tymczasem bilety trzeba kupić z wyprzedzeniem. Dlatego warto dołączyć do nich ubezpieczenie, które pokryje do 100 proc. kosztów w razie rezygnacji z udziału w wydarzeniu/ podróży, jeśli nagłe zachorowania pokrzyżuje nam plany.

Na podobnej zasadzie działa również ochrona w przypadku opóźnienia lub odwołania samolotu czy pociągu. Do świadczenia zakwalifikujemy się już w momencie dotarcia do celu naszej podróży z ponad trzygodzinnym opóźnieniem.

Sprzęt mobilny i RTV

Powiedzieć, że inteligentne sprzęty odgrywają coraz większą rolę w naszych życiach, to jak nic nie powiedzieć. Dlatego tym bardziej warto je ubezpieczyć na wypadek uszkodzenia lub kradzieży. Laptop, tablet, aparat fotograficzny czy smartwatch mogą przecież wpaść w niepowołane ręce w czasie podróży, a telewizor, kino domowe czy konsola ulec przypadkowemu uszkodzeniu.

Pies i kot

Osoby poszukujące ochrony dla swojego pupila również znajdą ofertę dopasowaną do swoich potrzeb. Polisa pokryje koszty leczenia czy transportu, kiedy zwierzak ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi. Ubezpieczyciel pomoże również w organizacji poszukiwań, jeśli kot lub pies zaginie lub zostanie skradziony.

Chronić możemy również siebie, wystarczy, że wykupimy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które zadziała, kiedy nasz zwierzak wyrządzi krzywdę innej osobie lub uszkodzi jej mienie.

Proste ubezpieczenie w aplikacji.

Aplikacja wydaje się idealnie skrojona pod kontekst wyzwań, jakie stawia przed nami współczesny świat. Mamy szybko dostosowywać się do zmieniających się reguł gry i elastycznie reagować na przeciwności losu. A właśnie od tego są ubezpieczenia, aby pomagać nam w trudniejszych i nieprzewidzianych momentach. W przypadku app2U także zgłoszenie szkody odbywa się w aplikacji. Tę zaś można już teraz pobrać ze sklepów App Store i Google Play.

* Artykuł powstał we współpracy z marką app2U.

Lokowanie produktu
Najnowsze