REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Promocja na Allegro: zrób zakupy na firmę teraz, zapłać za 60 dni

Tak dla odmiany dzisiaj mamy dobrą wiadomość dla przedsiębiorców. Allegro wprowadza możliwość zakupów firmowych z odroczoną płatnością bez dodatkowych kosztów.

01.06.2021
16:18
allegro biznes promocja zaplac pozniej
REKLAMA

Allegro wystartowało u schyłku XX wieku jako platforma aukcyjna dla użytkowników prywatnych. Z biegiem lat serwis ewoluował w prężnie rozwijającego się hegemona polskiego e-commerce. Swoje oferty wystawiają w nim dziś już przede wszystkim przedsiębiorcy i robią to nie tylko z myślą o konsumentach, ale również dla innych przedsiębiorców w ramach Allegro Biznes.

REKLAMA

Zapłać później za zakupy na Allegro

Twórcy portalu znaleźli nowy pomysł na to, by zachęcić do zakupów w ramach platformy nie tylko konsumentów, ale również przedsiębiorców — chodzi o możliwość robienia firmowych zakupów na kreskę bez zbędnych formalności. Kupujący nie muszą składać wniosków, podpisywać umów kredytowych itp. Muszą przejść jedynie krótki proces weryfikacji.

Płatność odroczona za zakupy na Allegro, z której można skorzystać przy zamówieniach na kwotę od 100 zł w górę, to bardzo przydatna funkcja – zwłaszcza dla przedstawicieli branż, w których smutnym standardem są opóźnienia w realizacji płatności od kontrahentów. Allegro Biznes może pomóc przedsiębiorcom w utrzymaniu płynności finansowej.

Allegro Biznes i brak dodatkowych opłat za odroczone płatności

Przedstawiciele serwisu poinformowali, że za możliwość zapłacenia za zakupy z opóźnieniem nie będą pobierane teraz żadne opłaty. W ramach promocji aż do 16 lipca firmy dokonujące tego typu płatności za zamówienia w ramach uruchomionego w lutym Allegro Biznes nie będą obarczane prowizją, nawet w przypadku zakupów z 60-dniowym terminem spłaty (który jest wśród firm najpopularniejszy).

REKLAMA

Najczęściej finansowanymi z odroczeniem kategoriami są: elektronika, części samochodowe, elektronarzędzia oraz wyposażenie (np. restauracji)

Fragment informacji prasowej Allegro

Oprócz tego Allegro do końca roku nie planuje pobierać prowizji od sprzedawców, którzy będą oferowali odroczoną płatność. Ten krok może przyczynić się do zwiększenia liczby ofert, w których można skorzystać z elastycznych metod płatności, ale już teraz jest ich aż 45 mln (na tle 130 mln ofert z cennikami netto od ponad 100 tys. sprzedających).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA