REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tak się składa, że telefon złoży się kilkakrotnie. Samsung Display zmieni świat telefonów, tabletów i laptopów

Tym razem bez tajemnic. Samsung z wyprzedzeniem zapowiedział produkty, jakie zaprezentuje na konferencji Display Week 2021. Jak twierdzi, jego najnowsze wynalazki „umocnią wiodącą pozycję firmy w rozwijaniu technologii OLED”.

17.05.2021
20:17
samsung rozkładane wyświetlacze
REKLAMA

Już dziś rozpocznie się konferencja Display Week, organizowana co roku przez World Information Display Society. Wszyscy czołowi dostawcy wyświetlaczy wykorzystają ją, by zaprezentować swoje produkty. Nie inaczej będzie też z Samsung Display, należącym do grona liderów tej branży. Firma zdecydowała się nie czekać na start konferencji i już teraz zapowiedziała swoje nowości, na co uwagę zwrócił serwis SamMobile. Wszystkie wykorzystywać będą technologię OLED.

REKLAMA

S-Folder, czyli telefon składany wielokrotnie.

 class="wp-image-1710762"

Pierwszy z wyświetlaczy to produkt, który składa się na obie strony i w wielu miejscach. Maksymalna przekątną nowego wyświetlacza to 7,2 cala. Ten jednak może przyjąć inną formę, w zależności od potrzeb użytkownika. Tablet i telefon w jednym – a to wszystko przy ponoć doskonałym kontraście i świetnych kolorach.

17’’ Folder, czyli tablet, który rozkłada się do rozmiaru monitora.

 class="wp-image-1710765"

Ten wynalazek ma szanse się przyjąć wśród pracowników znajdujących się w ciągłym biegu. Złożony wyświetlacz ma rozmiar dużego, ale nadal ultramobilnego tabletu. Jednak po rozłożeniu użytkownik ma do swojej dyspozycji 17-calowy monitor o proporcjach 4:3. Wystarczy jeszcze tylko klawiatura i można przystąpić do całkiem produktywnej pracy.

Slider, czyli rozsuwany telefon według Samsunga.

 class="wp-image-1710768"

Samsung Display dołącza do producentów wyświetlaczy, którzy mają w swojej ofercie rozwijane wyświetlacze. Nie jest jasne, czy i jakie innowacje wprowadzi koreański producent. Biorąc jednak pod uwagę realny brak telefonów z takimi wyświetlaczami na rynku, samo dołączenie do tego grona daje firmę dużą przewagę.

Bezramkowe laptopy za sprawą Under Panel Camera.

 class="wp-image-1710771"
REKLAMA

Coraz więcej telefonów wykorzystuję technologię pozwalającą na zatopienie przedniego aparatu w wyświetlaczu telefonu komórkowego. Samsung Display zamierza wprowadzić tego rodzaju panele z aparatami również dla pozostałych urządzeń elektronicznych – w tym do komputerów przenośnych.

To na razie zapowiedzi. Szczegóły na temat zapowiedzianych produktów mamy poznać już bezpośrednio na Display Week 2021 – start konferencji jeszcze dziś.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA