REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Zbuduj sobie zamek. Polska gra Castle Flipper atakuje Steam

Polscy deweloperzy są wyspecjalizowani w produkcji nisko- oraz średniobudżetowych gier renowacyjnych. Tym razem gracze będą mogli wcielić się w rolę XVI-wiecznego rzemieślnika. Castle Flipper ma budzić kojarzenia ze świetnie sprzedającym się House Flipperem, jednocześnie cofając nas w czasie.

10.05.2021
20:17
Nowa polska gra: Castle Flipper pozwoli zbudować zamek
REKLAMA

Gry renowacyjne to jedna z niszowych specjalności polskich studiów deweloperskich. Od remontów domów, przez renowacje stacji kolejowych, po czyszczenie reaktorów atomowych - wyobraźnia rodzimych producentów gier wideo jest hamowana wyłącznie współczynnikiem wishlisty na Steam. Właśnie w oparciu o listę życzeń na platformie z grami PC wiele polskich projektów jest wygaszanych lub kontynuowanych, w zależności od danych Steam. Castle Flipper znalazł się w tej drugiej kategorii.

REKLAMA

Castle Flipper chce się kojarzyć z popularnym House Flipperem i nie ma w tym przypadku.

 class="wp-image-1701039"

Wydawcami nowej gry polegającej na renowacji zamku są firmy Gaming Factory oraz Ultimate Games. Inwestorem w Ultimate Games jest z kolei moloch PlayWay, posiadający największy jednostkowy pakiet akcji. To właśnie PlayWay jest wydawcą niezwykle popularnej, niezwykle dochodowej gry House Flipper, do której luźno nawiązuje zupełnie nowa, zamkowa produkcja tworzona w Polsce.

Za powstanie gry Castle Flipper odpowiada Pyramid Games. To studio założone w 2012 r. w Lublinie przez studentów informatyki, tworzące tytuły na PC oraz urządzenia mobilne. Polscy deweloperzy szczególnie upodobali sobie tematykę kosmicznej kolonizacji, tworząc m.in. grę o budowie łazików - Rover Mechanic Simulator. Najambitniejszym projektem Pyramid Games jest Occupy Mars, polegające na budowie marsjańskiej kolonii. Bezpłatne demo tytułu w fazie wczesnego dostępu może pobrać każdy zainteresowany gracz.

Teraz producenci z Lublina schodzą na Ziemię, a do tego cofają się w czasie. Castle Flipper skoncentruje się na renowacji zamku z przełomu XVI i XVII wieku, łącznie z jego przyległościami. Jako królewski rzemieślnik, zajmiemy się również ogrodami, stodołami i stajniami czy nawet zacumowanym statkiem. Warto dodać, że to nie pierwsza gra renowacyjna w portfolio Pyramid Games. Wcześniej studio wyprodukowało tytuły pozwalające na renowację campera czy naprawdę motocykla.

Castle Flipper to jedna z tych polskich gier, która nie wpadła do wiecznego limbo.

 class="wp-image-1701015"

Premiery gier związanych z grupą PlayWay oraz współpracującymi podmiotami są oparte o listy życzeń na Steam. Te stanowią dla wielu polskich wydawców coś na kształt wskaźnika potencjału, pozwalającego szacować rentowność przedsięwzięcia. Jeśli zbyt mało użytkowników Steam doda zapowiadany produkt do swojej wishlisty, ten często trafia do swoistego czyśćca. Prace nad nim są zawieszane, przekładane lub dokańczane przy minimalnym budżecie oraz zaangażowaniu.

REKLAMA

Castle Flipper to jedna z tych produkcji, które na szczęście zobaczą światło dzienne. W dodatku już niebawem. Premiera pełnej wersji gry została zaplanowana na 27 maja 2021 r. Tytuł będzie dostępny na platformie Steam w cenie 18,99 dolarów. Gra otrzyma napisy w języku polskim, a także zestaw osiągnięć Steam.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA