REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Operatorzy
  3. Technologie

Netia też już ma 5G. Pojawił się też odświeżony cennik

Netia jest kolejnym polskim operatorem, który chwali się udostępnieniem sieci 5. generacji. Pojawił się też nowy cennik abonamentów, w których można cieszyć się transferami w ramach 5G.

netia 5G oferta super vip mobile 1
REKLAMA

W zeszłym roku z 5G w Polsce ruszyli wszyscy czterej polscy operatorzy posiadający własne stacje bazowe, spośród których pierwszy był Plus, a w sukurs poszli mu Play, Orange i T-Mobile. Teraz przychodzi kolej na sieci typu MVNO, które dzierżawią stacje bazowe od swoich partnerów, oraz kolejne submarki telekomów infrastrukturalnych.

REKLAMA

Niestety jak na razie nie w każdej z ofert dostęp do 5G jest możliwy, ale z sieci 5. generacji mogą już od jakiegoś czasu korzystać abonenci usługi Orange Flex (aczkolwiek jedynie w najdroższej taryfie za 80 zł miesięcznie) oraz wybranych taryf Premium Mobile (wraz z a2mobile). Dzisiaj do tego grona dołączają abonenci Netii.

Netia i 5G — dostępność i ceny

Należący do Grupy Cyfrowy Polsat operator Netia kojarzy się przede wszystkim z internetem stacjonarnym. Firma wykorzystuje jednak stacje bazowe Plusa do świadczenia swoim klientom dostępu do usług mobilnych w ramach usługi Netia Mobile. Po dzisiejszej aktualizacji oferty klienci Netii będą mogli skorzystać z 5G w taryfie kosztującej jedynie 35 zł miesięcznie.

Nowa taryfa, która daje dostęp do 5G, to Netia Super. Klienci mogą liczyć na nielimitowane usługi głosowe, SMS-y oraz MMS-y wliczone w abonament zarówno w Polsce, jak i na terenie Unii Europejskiej oraz pakiet danych. Do wykorzystania w kraju jest 30 GB, a w ramach roam like at home 4,5 GB internetu w UE. Cena wynosząca 35 zł brutto uwzględnia rabaty za zgody marketingowe i e-fakturę.

Dostęp do 5G klienci sieci Netia Mobile mogą uzyskać również w ramach taryfy Netia VIP, która kosztuje 50 zł miesięcznie dla użytkowników innych usług tego operatora — podobnie jak w ramach tej tańszej taryfy. W tym przypadku mamy dostęp do usług głosowych w modelu no-limits oraz pakietu o wielkości aż 72 GB w Polsce i 6 GB w Unii Europejskiej w ramach roamingu.

netia 5G oferta super vip mobile 2 class="wp-image-1727058"
Nowy cennik operatora Netia Mobile

W przypadku obu taryf, czyli Netia Super i Netia VIP, klienci Netia Mobile otrzymują dostęp do serwisu Tidal bez dodatkowych opłat.

Z oferty nie znikają też abonamenty Netia Standard (2 GB internetu w kraju, 2,5 GB w UE) i Netia Premium (12 GB internetu w kraju, 3 GB internetu w UE) z usługami głosowymi i wiadomościami SMS i MMS za odpowiednio 20 zł miesięcznie i 25 zł miesięcznie dla klientów innych usług Netii. 5G ani Tidal za darmo nie są w nich jednak dostępne.

REKLAMA

Dobra wiadomość jest też taka, że wszystkie cztery pakiety Netia Mobile, które znajdują się obecnie w ofercie, pozwalają skorzystać z usługi Bezpieczny smartfon przez 2 miesiące za 0 zł (późniejszy koszt wynosi 3 zł miesięcznie). Do tego dochodzi do 3 miesięcy abonamentu gratis za przeniesienie numeru od innego operatora.

Niestety dla osób, które nie mają innych usług w Netii, ceny abonamentów Mobile rosną — w przypadku Netia Standard (2 GB) z 20 zł do 30 zł miesięcznie, a w ramach Netia Premium (12 GB) z 25 zł do 50 zł miesięcznie. Oferty z dostępem do 5G wykupywane osobno są jeszcze droższe i kosztują 60 zł miesięcznie za wariant Netia Super (30 GB) i 75 zł co miesiąc za Netia VIP (72 GB).

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA