REKLAMA

Netia też już ma 5G. Pojawił się też odświeżony cennik

Netia jest kolejnym polskim operatorem, który chwali się udostępnieniem sieci 5. generacji. Pojawił się też nowy cennik abonamentów, w których można cieszyć się transferami w ramach 5G.

27.05.2021 11.48
netia 5G oferta super vip mobile 1
REKLAMA

W zeszłym roku z 5G w Polsce ruszyli wszyscy czterej polscy operatorzy posiadający własne stacje bazowe, spośród których pierwszy był Plus, a w sukurs poszli mu Play, Orange i T-Mobile. Teraz przychodzi kolej na sieci typu MVNO, które dzierżawią stacje bazowe od swoich partnerów, oraz kolejne submarki telekomów infrastrukturalnych.

REKLAMA

Niestety jak na razie nie w każdej z ofert dostęp do 5G jest możliwy, ale z sieci 5. generacji mogą już od jakiegoś czasu korzystać abonenci usługi Orange Flex (aczkolwiek jedynie w najdroższej taryfie za 80 zł miesięcznie) oraz wybranych taryf Premium Mobile (wraz z a2mobile). Dzisiaj do tego grona dołączają abonenci Netii.

Netia i 5G — dostępność i ceny

Należący do Grupy Cyfrowy Polsat operator Netia kojarzy się przede wszystkim z internetem stacjonarnym. Firma wykorzystuje jednak stacje bazowe Plusa do świadczenia swoim klientom dostępu do usług mobilnych w ramach usługi Netia Mobile. Po dzisiejszej aktualizacji oferty klienci Netii będą mogli skorzystać z 5G w taryfie kosztującej jedynie 35 zł miesięcznie.

Nowa taryfa, która daje dostęp do 5G, to Netia Super. Klienci mogą liczyć na nielimitowane usługi głosowe, SMS-y oraz MMS-y wliczone w abonament zarówno w Polsce, jak i na terenie Unii Europejskiej oraz pakiet danych. Do wykorzystania w kraju jest 30 GB, a w ramach roam like at home 4,5 GB internetu w UE. Cena wynosząca 35 zł brutto uwzględnia rabaty za zgody marketingowe i e-fakturę.

Dostęp do 5G klienci sieci Netia Mobile mogą uzyskać również w ramach taryfy Netia VIP, która kosztuje 50 zł miesięcznie dla użytkowników innych usług tego operatora — podobnie jak w ramach tej tańszej taryfy. W tym przypadku mamy dostęp do usług głosowych w modelu no-limits oraz pakietu o wielkości aż 72 GB w Polsce i 6 GB w Unii Europejskiej w ramach roamingu.

netia 5G oferta super vip mobile 2
Nowy cennik operatora Netia Mobile

W przypadku obu taryf, czyli Netia Super i Netia VIP, klienci Netia Mobile otrzymują dostęp do serwisu Tidal bez dodatkowych opłat.

Z oferty nie znikają też abonamenty Netia Standard (2 GB internetu w kraju, 2,5 GB w UE) i Netia Premium (12 GB internetu w kraju, 3 GB internetu w UE) z usługami głosowymi i wiadomościami SMS i MMS za odpowiednio 20 zł miesięcznie i 25 zł miesięcznie dla klientów innych usług Netii. 5G ani Tidal za darmo nie są w nich jednak dostępne.

REKLAMA

Dobra wiadomość jest też taka, że wszystkie cztery pakiety Netia Mobile, które znajdują się obecnie w ofercie, pozwalają skorzystać z usługi Bezpieczny smartfon przez 2 miesiące za 0 zł (późniejszy koszt wynosi 3 zł miesięcznie). Do tego dochodzi do 3 miesięcy abonamentu gratis za przeniesienie numeru od innego operatora.

Niestety dla osób, które nie mają innych usług w Netii, ceny abonamentów Mobile rosną — w przypadku Netia Standard (2 GB) z 20 zł do 30 zł miesięcznie, a w ramach Netia Premium (12 GB) z 25 zł do 50 zł miesięcznie. Oferty z dostępem do 5G wykupywane osobno są jeszcze droższe i kosztują 60 zł miesięcznie za wariant Netia Super (30 GB) i 75 zł co miesiąc za Netia VIP (72 GB).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA