REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Netflix chce na poważnie wkroczyć na rynek gier wideo. Filmy i seriale to już za mało

Lider rynku VOD niejednokrotnie już wskazywał branżę gier wideo jako ważną dla niego działkę. Coraz więcej wskazuje na to, że Netflix sam chce zacząć wydawać gry. Choć bardzo ostrożnie.

25.05.2021
10:39
Netflix chce wprowadzić gry na abonament. Pierwsze już za rok
REKLAMA

Minione kilka dni to seria newsów, które w sposób pośredni sugerują wejście Netfliksa na rynek gier wideo. Doniesienia te zebrał The Verge i wygląda na to, że gigant ma bardzo poważne plany. Firma szuka dyrektora, który miałby nadzorować całe przedsięwzięcie. Choć to, przynajmniej na początku, w niczym nie będzie przypominać działalności dużych wydawnictw.

REKLAMA

Netflix chce ponoć skupić się na małych grach niezależnych i oferować je w pakietach. Model biznesowy ma przy tym bardzo przypominać Apple Arcade – czyli oferowanie dostępu do wszystkich gier w zamian za uiszczanie abonamentu. Plany te są podobno jeszcze bardzo mgliste i mogą ulec zmianie.

Netflix i gry na abonament.

Podobno oferowane przez Netflixa gry miałyby być dostępne dla klientów bez dodatkowych opłat. Innymi słowy, wystarczy mieć aktywną subskrypcję usługi Netflix w bieżącej formie, by móc zyskać dostęp do tych gier. Te mają bazować zarówno na serialach i filmach Netflix Original, jak i oferować zupełnie inne doświadczenie. Według planów pierwsze netfliksowe gry miałyby się pojawić w przyszłym roku.

REKLAMA

Netflix odniósł się do opublikowanych plotek krótkim komentarzem. Nie potwierdza i nie zaprzecza, deklarując, że ceni sobie różnorodność i jakość oferowanych przez siebie treści. Wspomina też o grach bazujących na serialu Stranger Things i interaktywnych serialach, by wreszcie spointować deklaracją, że Netflix jest podekscytowany możliwością zrobienia czegoś więcej z interaktywną rozrywką.

To nie pierwszy raz, gdy Netflix bierze pod uwagę bezpośrednie angażowanie się w gry wideo. W 2019 r. usługodawca nawiązał współpracę ze studiem Telltale Games. Efektem tej współpracy miała być gra na motywach Stranger Things o dużo wyższym walorze produkcyjnym od prostych gier arcade opublikowanych do tej pory. Ten projekt jednak ostateczie został anulowany.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA