REKLAMA

Teraz Microsoft Edge rozwiąże zadanie z matmy i jeszcze ci je wytłumaczy

Dlaczego nie miałem tak użytecznej przeglądarki, jak chodziłem do szkoły? Microsoft zamierza zintegrować aplikację Math Solver z przeglądarką Edge. Wystarczy zaznaczyć równanie, a Edge wyjaśni, jak je rozwiązać.

24.05.2021 06.24
Microsoft Edge rozwiąże równania matematyczne
REKLAMA

Testowa wersja przeglądarki Edge (we wszystkich kanałach testowych) dostała nową funkcję, którą docenią głównie uczniowie i studenci. Microsoft zdecydował się zawrzeć w kodzie przeglądarki swoją aplikację Math Solver, która służy do rozwiązywania równań matematycznych. Ma przy tym wysoki walor edukacyjny. Aplikacja nie prezentuje bowiem samego wyniku, ale i całe rozwiązanie – z wykresem funkcji, jeśli trzeba.

REKLAMA

Do tej pory Math Solver funkcjonował głównie jako aplikacja mobilna. Teraz jest proponowany jako dodatkowa funkcja Edge’a, gdzie prawdopodobnie będzie dużo użyteczniejszy. Wszak zadania z matmy i tak najczęściej są udostępniane przez nauczycieli w ramach szkolnych aplikacji webowych, jak Microsoft 365 czy Google Workspace. No i jest genialny.

Microsoft Edge z rozwiązywaniem równań z matematyki. Jak to działa?

Narzędzie jest bardzo intuicyjne w obsłudze. Najtrudniejszym chyba będzie jego odnalezienie. W wersjach testowych Edge’a dostępne jest pod Menu -> Więcej narzędzi -> Rozwiązywanie równań. Może to i lepiej, że jest nieco ukryte, wszak większość użytkowników Edge’a to nie są uczniowie i niepotrzebna ikona tylko zajmowałaby miejsce w interfejsie.

 class="wp-image-1720761"

Po uruchomieniu wystarczy zaznaczyć równanie.

 class="wp-image-1720764"

W pasku bocznym przeglądarki od razu pojawia się rozwiązanie. Tu widać sam wynik i wykres, ale…

…można też podejrzeć każdy krok rozwiązania z wyjaśnieniem, czemu akurat ten został podjęty. Całość niezmiennie jest dostępna w podręcznym pasku bocznym, tu przeniosłem jego treść do nowej karty, by móc pokazać ją na zrzucie ekranowym.

REKLAMA

Najlepsza przeglądarka dla uczniów to Microsoft Edge?

Na pewno jest dobrą propozycją. Przeglądarka Microsoftu bazuje na Chromium, jest szybka, lekka i bezpieczna. Jej funkcjonalność może być zwiększana za pomocą rozszerzeń. Jest też dostępna na niemal każdy system operacyjny z pełną synchronizacją danych. Czy jest najlepsza? Nie jestem pewien. Jest jednak na tyle dobra, by dać jej szansę. Dla uczniów wydaje się wręcz idealna.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA