REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Blokada premiery za zgodność historyczną. Swastyki zatrzymały polską grę na Steam

Wczoraj o 18:00 polskiego czasu miało zadebiutować Land of War: The Beginning - polska pierwszoosobowa strzelanina skoncentrowana na początkowym etapie drugiej wojny światowej i niemieckiej agresji na Polskę. Twórcy zostali jednak zmuszeni do przesunięcia debiutu ze względu na przywiązanie do dbałości historycznej oraz niemieckie prawo.

28.05.2021
19:06
Blokada premiery za zgodność historyczną. Swastyki zatrzymały polską grę na Steam
REKLAMA

Land of War: The Beginning to gra FPS koncentrująca się na notorycznie pomijanym, początkowym etapie drugiej wojny światowej. Polskie studio MS Games upatruje tutaj niszę dla siebie, tworząc pierwszoosobową strzelaninę skoncentrowaną głównie na Kampanii Wrześniowej oraz pierwszych dniach niemieckiej agresji. Land of War: The Beginning zapozna graczy z takimi wydarzeniami jak oblężenie Warszawy, bitwa pod Mokrą czy rozpaczliwa obrona półwyspu helskiego.

REKLAMA

Premiera Land of War: The Beginning została zawieszona. Powodem są… swastyki.

Gra miała zadebiutować 27 maja 2021 r. o 18:00 polskiego czasu. Niestety, tak się nie stało. Tytuł wciąż nie jest możliwy do zainstalowania na Steam. Polskie studio MS Games wskazuje za powód takiego stanu rzeczy prawo niektórych rynków krajowych, zgodnie z którym propagowanie nazistowskich symboli jest zakazane. Nawet w dziełach kultury, a także w celu zachowania zgodności z prawdą historyczną.

Dbałość o zgodność historyczną doprowadziła do problemów studia MS Games. Przez nazistowskie flagi obecne w Land of War: The Beginning tytuł nie może zadebiutować w dystrybucji europejskiej bez naruszania praw takich krajów jak Niemcy. Z tego powodu polscy deweloperzy przystąpili do pospiesznego procesu wygumkowywania swastyk.

Nazistowskie symbole zniknęły z Land of War: The Beginning, a tytuł został przekazany do ponownej oceny na Steam.

Przedstawiciele MS Games zdradzają, że ostatnie 48 godzin to najbardziej stresujący okres w procesie produkcyjnym ich drugowojennej strzelaniny. Studio poinformowało o przekazaniu nowej, zaktualizowanej wersji Land of War: The Beginning do oceny na platformie Valve. Jeśli ta będzie pozytywna, tytuł jak najszybciej będzie miał swoją globalną premierę.

Jednocześnie MS Games zapowiada przygotowanie opcjonalnej aktualizacji, dzięki której zgodne z historyczną prawdą nazistowskie symbole powrócą do gry na tych rynkach, na których pozwala na to prawo. Oczywiście o ile taka będzie wola samych graczy, chcących pobrać łatkę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA