REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Stawiasz, podłączasz do prądu i już. Kamera IP Sonoff GK-200MP2-B nadzoruje całe pomieszczenie

Nie wymaga skomplikowanego montażu ani konfiguracji, dobrze wygląda w każdym pomieszczeniu, a do tego można ją zdalnie obracać, żeby zajrzeć w każdy zakątek domu. Kamera IP Sonoff GK-200MP2-B to świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią mieć wszystko pod kontrolą - nawet, gdy wychodzą z domu.

OFERTA:
Kamerę IP Sonoff GK-200MP2-B, WiFi, 1080p + adapter kupisz w Sklepie Spider's Web za 194,90 zł

21.05.2021
12:24
Kamera IP Sonoff GK-200MP2-B nadzoruje całe pomieszczenie
REKLAMA

Albo właśnie szczególnie wtedy, kiedy wychodzą z domu. Czy na pewno zamknęliśmy wszystkie okna? Czy pies nie dobiera się do zapasów, których nie powinien zjadać? Czy nasze dzieci grzecznie odrabiają lekcje? Czy żelazko jest odłączone od zasilania?

REKLAMA
 class="wp-image-1713222"

Można oczywiście zgadywać, można też próbować sobie przypomnieć, czy np. pozamykaliśmy wszystko przed wyjściem. Ale można też sięgnąć po smartfona i sprawdzić na podglądzie z kamery na żywo, czy wszystko jest ok.

Kamera IP Sonoff GK-200MP2-B - co warto o niej wiedzieć?

Przede wszystkim nie wymaga żadnego specjalistycznego montażu i ma kompaktowe wymiary (109x109x120mm). Trzeba tylko znaleźć wolne gniazdko, żeby podłączyć ją do zasilania i już połowa roboty za nami. Pozostaje nam tylko podłączyć ją do sieci i skonfigurować z poziomu aplikacji na smartfona, przy czym jeśli chodzi o opcje łączności, to do wyboru są dwie.

Pierwszą jest podłączenie kamery do naszej domowej sieci WiFi. Jest to rozwiązanie najłatwiejsze, ale sporo osób woli tradycyjne, niezawodne połączenie przewodowe - i w przypadku Sonoff GK-200MP2-B jest to jak najbardziej możliwe. Z tyłu urządzenia, obok złącza na karty pamięci (brak w zestawie) znajduje się złącze Ethernet, do którego wprowadzimy kabel LAN z naszego routera.

Teraz już naprawdę zostaje tylko dodanie kamery do aplikacji i już - nasze pomieszczenie jest pod kontrolą.

Sonoff GK-200MP2-B potrafi jednak o wiele więcej, niż tylko monitorowanie wskazanego miejsca.

Z poziomu aplikacji mobilnej możemy bowiem niemal dowolnie obracać głowicą, uzyskując podgląd miejsc, których nie zobaczylibyśmy nawet w przypadku kamery o rekordowo szerokim kącie widzenia.

Kamerą możemy przy tym manewrować w dwóch płaszczyznach - w pionie, gdzie możliwa jest regulacja w zakresie 120 stopni, a także w poziomie, gdzie mamy już 340 stopni.

W skrócie - możemy obrócić obiektyw kamery niemal w dowolną stronę - niedostępny dla niej będzie tylko wąski wycinek bezpośrednio z tyłu. Poza tym nie ma znaczenia, czy coś, co chcemy zobaczyć, jest na suficie, na podłodze, czy po drugiej stronie pokoju - kilka kliknięć i monitorowane jest właśnie to miejsce.

Odległość nie ma przy tym większego znaczenia. W dzień zasięg kamery jest właściwie nieograniczony, natomiast w nocy nagrania (rozdzielczość Full HD) doświetlane są diodami IR i wtedy zasięg wynosi 15 m.

Nie trzeba przy tym cały czas zerkać do aplikacji.

 class="wp-image-1713258"

Jeśli Sonoff GK-200MP2-B wykryje ruch, natychmiast prześle nam na telefon odpowiednie powiadomienie.

Nie trzeba więc nerwowo zerkać co chwila, czy ktoś przypadkiem nie włamał się do naszego domu - jeśli coś takiego się stanie (oby nie), od razu zostaniemy o tym poinformowani.

Przez Sonoff GK-200MP2-B można też... porozmawiać.

 class="wp-image-1713264"

Kamerę wyposażono w zarówno głośnik, jak i mikrofon, dzięki czemu jak najbardziej możliwa jest komunikacja głosowa w dwóch kierunkach. Można więc np. od czasu do czasu trochę pohałasować, żeby odstraszyć osoby kręcące się koło domu albo ewentualnie symulować naszą obecność podczas pobytu na urlopie.

Ile to kosztuje?

REKLAMA
 class="wp-image-1713276"

Mniej niż 200 zł - w tym momencie w Sklepie Spider's Web trzeba za taką kamerę zapłacić równo 194,90 zł. Niewiele, biorąc pod uwagę, że za te 200 zł zapewnimy sobie całodobowy monitoring domu.

OFERTA:
Kamerę IP Sonoff GK-200MP2-B, WiFi, 1080p + adapter kupisz w Sklepie Spider's Web za 194,90 zł

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA