REKLAMA

Allegro policzyło, ile Polacy wydadzą na prezenty z okazji Dnia Dziecka. Znamy najczęściej wybierane zabawki

Allegro postanowiło przyjrzeć się zakupowym planom Polaków związanych ze zbliżającym się Dniem Dziecka. Według badania przeprowadzonego na zlecenie platformy sprzedaży zdecydowanie nie oszczędzamy na naszych podopiecznych.

28.05.2021 14.53
Allegro policzyło, ile Polacy wydadzą na Dnia Dziecka
REKLAMA

Dzień Dziecka to dzień prezentów - rozumie to każdy rodzic i opiekun, chcący w szczególny sposób wykorzystać 1 czerwca do budowania relacji z podopiecznymi. Allegro postanowiło sprawdzić, jakie plany wydatkowe mają Polacy i jakie kwoty zamierzają wydać na Dzień Dziecka. Okazuje się, że zdecydowanie nie oszczędzamy w tym okresie.

REKLAMA

Według badania dla Allegro, najczęściej szukamy prezentu z przedziału cenowego od 100 do 199 zł.

Różnice pomiędzy poszczególnymi grupami budżetowymi są jednak bardzo małe. Ponad 33 proc. badanych deklaruje chęć przeznaczenia na prezenty z okazji Dnia Dziecka od 100 do 199 zł. Prawie 28 proc. ankietowanych wyda 200-299 zł, z kolei aż 26 proc. wyda 300 zł lub więcej. Proporcje między tymi grupami budżetowymi są dosyć równe, nie dochodzi do silnej dominacji jednego przedziału cenowego nad pozostałymi.

Oczywiście musimy pamiętać, że w przypadku wielu gospodarstw domowych prezent jest tylko jednym z elementów celebracji Dnia Dziecka. Do tego dochodzi wyjście do lokalu gastronomicznego, wizyta w parku rozrywki czy skorzystanie z obiektów rekreacji. To oczywiście wiąże ze sobą dodatkowe koszty dla rodziców i opiekunów.

Jakie prezenty wiodą prym na Dzień Dziecka? W tym roku obyło się bez wielkich zaskoczeń.

 class="wp-image-1729212"

Allegro wskazuje, że największą popularnością cieszą się zestawy LEGO oraz Playmobil, a także lalki, samochody oraz zabawki edukacyjne. Wśród LEGO prym wiodą serie City, Nijago, Duplo, Technic i Friends. Lalkami nieustannie rządzi Barbie, która w tym roku doczekała się silnego konkurenta w postaci serii L.O.L., Surprise i Rainbow High od producenta MGA. Na torach wyścigowych niepodzielnie królują samochodziki Hot Wheels.

W 2021 r. wyraźne jest także silne zainteresowanie dziecięcymi pojazdami: nie tylko elektrycznymi hulajnogami, ale również ładowanymi jeździkami z własnymi akumulatorami, przypominającymi markowe samochody. Nie można również zapomnieć o niesłabnącej popularności zabawek i przedmiotów kolekcjonerskich na popularnych licencjach. Marki Harry Potter, Avengers i Star Wars są wiecznie żywe i wiecznie na topie. Wśród najmłodszych nie słabnie z kolei popularność Świnki Pepy oraz Psiego Patrolu.

Co robić z nietrafionymi prezentami na Dzień Dziecka?

 class="wp-image-1729209"

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Allegro prawie 70 proc. Polaków pyta dziecka o to, co chciałoby dostać 1 czerwca. Zachowujemy się więc jak świadomi, doświadczeni konsumenci, którzy przekładają trafność prezentu nad efekt niespodzianki. Oczywiście sytuacje, w których prezent nie będzie odpowiadał gustom dziecka oraz aktualnej modzie, są nie do uniknięcia. Co zrobić w takim przypadku? Allegro przypomina o możliwości wystawienia takiego nietrafionego prezentu na Allegro Lokalne. Platforma sprzedażowa zaznacza, że przeważny czas znalezienia nabywcy zabawki wynosi tam zaledwie cztery dni.

REKLAMA

Do tego z okazji Dnia Dziecka Allegro przygotowało specjalny program dla osób chcących pozbyć się nietrafionych prezentów - każdy sprzedający na Allegro Lokalnie w kategorii odzież dziecięca oraz zabawki otrzyma 5 Monet. Do tego dostanie w prezencie wybrany tytuł w formie audiobooka oraz e-booka od Legimi, partnera akcji. Lista zawiera 20 najbardziej popularnych tytułów zarówno dla dzieci, jak i poradników dla dorosłych. Wystarczy wystawić przedmiot i następnego dnia odebrać specjalny kod, który należy wpisać na stronie: https://www.legimi.pl/allegrolokalnie_tydziendziecka.

Dzień Dziecka na Allegro Lokalnie potrwa do 1 czerwca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA