1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Sprzęt

HP+ to drukowanie wymyślone na nowo. Usługa obejmuje subskrypcję na tusz i chmurę na dokumenty

Lokowanie produktu

HP+ to inteligentny system drukowania, jakiego nie było jeszcze na rynku. Zaoferuje użytkownikom rozszerzoną gwarancję na sprzęt, dodatkowe funkcje w aplikacji HP Smart, w tym m.in. darmową chmurę na dokumenty, a także sześciomiesięczny bezpłatny okres próbny subskrypcji tuszu Instant Ink.

19.05.2021
15:00
HP+ to drukowanie wymyślone na nowo. Usługa obejmuje subskrypcję na tusz i chmurę na dokumenty

HP+ to fundamentalna zmiana w myśleniu o druku.

Ostatni rok pokazał nam, że trudno obejść się bez drukarki. Sprzęt, który jest na wyposażeniu każdego biura, nagle zaczął być niezbędny również w domowym zaciszu. Niestety drukowanie nie zawsze jest tak bezproblemowe jak mogłoby być, ale HP opracowało nowy program, który ma szansę być rewolucją dla druku. HP+, bo o nim mowa, to pakiet składający się z wielu elementów. Oto one.

HP+ ma być przede wszystkim wygodne dla użytkownika. Drukarka sama zamówi nowy tusz, zanim obecny się skończy. Wszystko w ramach miesięcznej subskrypcji.

 class="wp-image-1673016"

Jednym z elementów składowych usługi HP+ jest możliwość korzystania z Instant Ink, czyli rewolucyjnej platformy, dzięki której HP ma zamiar zmienić sposób, w jaki podchodzimy do druku i obsługi drukarki. Instant Ink to usługa subskrypcyjna, w której w zamian za miesięczną opłatę nie musimy martwić się o tusz.

HP przenosi na rynek druku system, który sprawdził się już np. w platformach streamingowych bazujących na subskrypcji. W końcu dziś już tylko nieliczni odbiorcy kupują filmy czy muzykę na własność. Streaming bazujący na subskrypcji okazał się wygodniejszy.

To samo może spotkać drukowanie. W ramach Instant Ink drukarka sama zamówi tusz, kiedy ten będzie się kończył. Pakiety zaczynają się od 4,99 zł miesięcznie, a cena obejmuje nie tylko wkłady z tuszem, ale też dostawę i recykling. W ramach każdego pakietu można zadrukować określoną liczbę stron miesięcznie, a niewykorzystane strony kumulują się w kolejnych miesiącach. W każdej chwili można też zmienić plan na wyższy bądź niższy, jak i bez konsekwencji zrezygnować z dalszej subskrypcji.

Według badań HP oszczędności w ramach Instant Ink sięgają do 70 proc. w stosunku do kupowania tuszu na własną rękę. Do tego Instant Ink oszczędza też czas, bo tusz zostanie dostarczony pod nasze drzwi bez potrzeby poświęcania mu uwagi, do tego zanim jeszcze skończy się zawartość bieżącego wkładu.

Użytkownicy HP+ dostają półroczny bezpłatny okres próbny usługi Instant Ink. W sam raz dla oszczędnych.

Sześć miesięcy to długi czas, który pozwala dobrze przeanalizować nawyki i określić liczbę drukowanych stron miesięcznie. W ramach HP+ możemy bezpłatnie testować usługę Instant Ink przez okres aż sześciu miesięcy, co jest dużą rzadkością na rynku. Nie znam drugiej usługi subskrypcyjnej, która pozwalałaby korzystać z usługi przez tak długi czas bezpłatnie. Z reguły tzw. trial kończy się po pierwszym miesiącu.

Drugim filarem HP+ są nowe funkcje w aplikacji HP Smart, w tym chmura na twoje dokumenty.

 class="wp-image-1673022"

HP Smart to aplikacja rozwijana od lat, w ramach której można zarządzać drukarką, a także przygotowywać materiały do druku. Użytkownicy pakietu HP+ mogą korzystać w aplikacji z dodatkowych funkcji.

Należy do nich. m.in. zabezpieczona chmura do przechowywania danych. HP pozwala zapisywać w niej dokumenty przeznaczone do druku, a także nasze skany. Aplikacja umożliwia też drukowanie materiałów z dowolnego miejsca na Ziemi, gdzie tylko jest internet. Ponadto w ramach HP+ dostajemy dwa lata korzystania z zaawansowanych funkcji takich jak skanowanie smartfonem bezpośrednio w aplikacji, mobilne wysyłanie faksów wprost ze smartfona, a także tworzenie skrótów.

HP+ to także bezpieczeństwo, na które składa się m.in. dodatkowy rok gwarancji.

 class="wp-image-1673028"

Po zakupie urządzenia kompatybilnego z HP+ i po dołączeniu do programu użytkownicy otrzymają dodatkowy rok gwarancji. W efekcie daje to dwa lata gwarancji od producenta, zupełnie niezależnie od rękojmi gwarantowanej przez sprzedawcę. Urządzenie jest też chronione poprzez nowy system monitorowania Smart Security, który automatycznie wykrywa i zapobiega atakom z użyciem złośliwego oprogramowania.

Usługa jest bezpieczna również z uwagi na same tusze. Warunkiem przystąpienia do HP+ jest połączenie z internetem, założenie konta HP oraz używania oryginalnych materiałów eksploatacyjnych HP przez okres życia drukarki.

Jednocześnie jeśli dołączymy do usługi Instant Ink, będziemy otrzymywać oryginalne tusze wprost od producenta. Nie spotkamy się z przykrą niespodzianką, w której drukarka odmówi współpracy z nowym wkładem z uwagi na fakt, że nie jest on oryginalny. Odpada więc wybieranie sprzedawców i weryfikowanie ich ofert. Jednocześnie oryginalny tusz zapewni najwyższą jakość wydruków, jaką jest w stanie osiągnąć drukarka.

Do tego usługa HP+ jest zaprojektowana z poszanowaniem dla ekologii.

 class="wp-image-1673025"

HP pomyślało o zrównoważonym rozwoju. Zużyte wkłady z tuszem można za darmo zwrócić do HP, a firma zajmie się ich recyklingiem, co jest bardzo odpowiedzialnym społecznie zachowaniem. Jednocześnie HP prowadzi politykę zalesienia, bowiem im więcej stron zadrukujemy, tym więcej drzew posadzi HP. Producent uwzględnia każdą zadrukowaną ryzę, niezależnie od tego, czy miała ona logo HP, czy innej firmy.

Jak dołączyć do programu HP+?

Podczas konfiguracji urządzenia za pomocą aplikacji HP Smart zostaniemy zapytani o to, czy chcemy dołączyć do programu HP+. Decyzję możemy odłożyć na później, ale warto zdecydować w ciągu siedmiu dni, ponieważ w tym okresie zapisując się do subskrypcji otrzymamy sześciomiesięczny bezpłatny okres próbny korzystania z Instnt Ink. Obecnie w programie biorą udział urządzenia OfficeJet Pro serii 8000 i 9000, urządzenia Deskjet i nowa seria ENVY (dostępna w Polsce od maja).

Podsumowując, najważniejsze korzyści programu HP+ to:

 • subskrypcja Instant Ink z dostawą tuszu do domu,
 • sześć miesięcy bezpłatnego okresu próbnego korzystania z Instant Ink,
 • oszczędność do 70 proc. w stosunku do kupowania tuszu w tradycyjnym modelu,
 • rozszerzona gwarancja na urządzenie wielofunkcyjne,
 • dodatkowe funkcje HP Smart, w tym darmowa chmura na dokumenty,
 • ochrona środowiska poprzez wliczony w cenę recykling wkładów.

HP+ wymaga od użytkownika podłączenia z internetem, założenie konta HP oraz używania wyłącznie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych HP przez okres życia drukarki. Jeśli jednak zdecydujemy się na skorzystanie z usługi Instant Ink, będziemy zobowiązani do wybrania jednego z kilku pakietów cenionych w następujący sposób:

 • druk do 15 stron na miesiąc: 4,99 zł,
 • druk do 50 stron na miesiąc: 15,99 zł,
 • druk do 100 stron na miesiąc: 25,99 zł,
 • druk do 300 stron na miesiąc: 61,99 zł,
 • druk do 700 stron na miesiąc: 129,99 zł.

HP ma bardzo oryginalny pomysł na pakiet HP+ i na tchnięcie nowego życia w segment druku. HP+ zapowiada się na kompleksową usługę dla osób, które od drukarki oczekują przede wszystkim wygody, nowoczesności i bezproblemowej obsługi.

*Materiał powstał we współpracy z HP.

Lokowanie produktu
Najnowsze