REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Na Dying Light 2 czekamy od trzech lat. Techland wreszcie podał datę premiery

Oczekiwana od dawna druga część Dying Light będzie nosić nazwę Dying Light 2 Stay Human i właśnie dostała datę premiery, a także solidne nagranie pokazujące rozgrywkę.

28.05.2021
8:37
Na Dying Light 2 czekamy od trzech lat. Techland wreszcie podał datę premiery
REKLAMA

Dying Light to jeden z największych polskich sukcesów na trudnym rynku gier. Patrząc z perspektywy Polski, tytuł Techlandu zawsze stał nieco w cieniu absolutnego numeru jeden, czyli Wiedźmina 3, ale nie zmienia to faktu, że Dying Light osiągnął ogromny sukces komercyjny. Gra wydana w 2015 r. na przestrzeni wszystkich lat od premiery sprzedała się w ponad 20 mln egzemplarzy.

REKLAMA

Na Dying Light 2 czekamy już od trzech lat. I wreszcie się doczekamy! Premiera w grudniu 2021.

Techland zapowiedział Dying Light 2 jeszcze w 2018 r., ale dopiero teraz poznaliśmy szczegóły za sprawą pierwszego odcinka nowej serii materiałów wideo o nazwie Dying 2 Know. Klipy zapowiadające grę będą stopniowo odsłaniać kolejne szczegóły na temat produkcji.

Pierwszy odcinek nareszcie zdradza najważniejszy element, czyli datę premiery. Dying Light 2 Stay Human, bo taki podtytuł będzie nosił sequel, trafi na rynek 7 grudnia 2021 r. Zobaczyliśmy też nowy gameplay pokazujący rozgrywkę.

Dying Light 2 Stay Human ponownie będzie dynamicznym survival horrorem, w którym przemierzamy otwarty świat opanowany przez zombie. Akcja gry dzieje się 15 lat po wybuchu epidemii i przenosi nas do tzw. The City. Jako Aiden Caldwell przyłączamy się do grupy o nazwie Nightrunners i początkowo naszym celem jest pomaganie ludziom próbujących żyć w nowych realiach.

Dying Light 2 Stay Human na nowym filmie z rozgrywki.

REKLAMA

W tytule widzimy wyraźnie lepszą grafikę niż w poprzedniku, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Techland nieco spóźnił się na imprezę. Gdyby gra wyszła w 2019 r., zachwycałaby grafiką. Dziś takiego zachwytu nie czuję, szczególnie tuż po tym jak Guerilla pokazała gameplay zachwycającego wizualnie Horizon Forbidden West.

Na oceny przyjdzie jednak czas po premierze zapowiedzianej na 7 grudnia. Dying Light 2 Stay Human tego dnia zadebiutuje na komputerach PC oraz konsolach minionej generacji (PlayStation 4, Xbox One) oraz bieżącej generacji (PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA