REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Chcesz wrócić na Outland w klasycznym Burning Crusade? Zacznij przygotowania już dziś

Premiera The Burning Crusade Classic odbędzie się za dwa tygodnie - jednak to już dziś twoje postaci mogą się do tego przygotowywać. Na serwerach zawitał właśnie tzw. pre-patch dodatku.

20.05.2021
16:20
Chcesz wrócić na Outland w klasycznym Burning Crusade? Zacznij przygotowania już dziś
REKLAMA

Czym jest pre-patch? Jest to aktualizacja plików gry zawierająca np. wydarzenia fabularne przed dodatkiem, nowe mechaniki rozgrywki, nowe treści - jednak bez aktywowania konkretnego rozszerzenia. W momencie premiery (teraz to powtórka w ramach Classica) tego typu aktualizacja ma na celu m.in. stabilizację klienta gry przed właściwą premierą i dodanie w grze wydarzeń wprowadzających w fabułę.

REKLAMA
 class="wp-image-1716105"
Płatny "Dark Portal Pass"

W przypadku Burning Crusade Classic (na logo gra zgubiła The), otrzymujemy również możliwość stworzenia postaci dwóch nowych ras: Krwawe elfy oraz Draenei. Dodatkowo, dostępne są startowe tereny dla obu ras. Obie rasy zaczynają na poziomie 1. Jednak aby dostać się do Outland - nowego kontynentu dostępnego w dodatku - trzeba mieć poziom 58. Po to właśnie mamy dwa tygodnie na rozwój postaci.

Czy dwa tygodnie wystarczą na "wbicie" 58 poziomu?

Dwa tygodnie to nie jest dużo - szczególnie jeśli "mamy życie" i możemy poświęcić na granie ograniczony czas. Mamy do dyspozycji dwie opcje:

  • Płatny "boost" postaci do 58 poziomu - tzw. The Dark Portal Pass. Kosztuje on aż 39,99 EUR
  • Przeniesienie postaci, którą poprzednio graliśmy w Classica - jest to darmowe, ale postać na zawsze opuszcza "wanilię" i przenosi się w "erę The Burning Crusade"

Co jeszcze zawiera nowa aktualizacja?

Podobnie jak to było w momencie premiery The Burning Crusade w 2007 roku, pre-patch zawiera wiele usprawnień ułatwiających grę i umilających życie graczom. Są to między innymi następujące funkcje:

  • Zmniejszenie wymaganej liczby punktów doświadczenia, aby zdobywać poziomy 20-60 (o około 15%).
  • Misje polegające na zabiciu elitarnych stworów są uproszczone - najczęściej utraciły one status elity.
  • Nowe misje dla poziomu 60 w "starym świecie".
  • Możemy kupić sobie wierzchowca na poziomie 30 zamiast, jak dotąd, na 40.

Szaman w Przymierzu? Paladyn w Hordzie?

To kiedyś był wielki skandal - dzięki nowym rasom dodano też uzasadnioną fabularnie możliwość grania jako szaman za pomocą postaci Draeneia oraz paladynem za pomocą Krwawego Elfa.

 class="wp-image-1716108"
Tego wyboru możesz dokonać tylko raz
REKLAMA

Drzewka talentów i umiejętności wszystkich klas zostały również zmienione. W czasach "klasycznego Classica", czyli w 2007, nowe talenty dostawał każdy niezależnie, czy kupił rozszerzenie. Dziś nie ma to znaczenia - dostęp do całości treści "waniliowych" ma każdy, kto płaci abonament.

The Burning Crusade Classic to taki "classic lite" - łatwiejszy w graniu, przystępniejszy. Dla wielu z graczy to jednak był ulubiony i kultowy dodatek. Idę grać - choć sobie poczekam, bo do mojego serwera kolejka na 1800 osób...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA