1. SPIDER'S WEB
  2. Oprogramowanie
  3. Tech
  4. Technologie

Nowość w przeglądarce Google’a. Daj drugą szansę grupowaniu kart w Chrome

google chrome 89
233 interakcji
dołącz do dyskusji

Grupowanie kart to bardzo użyteczna funkcja Chrome’a, dzięki której dużo łatwiej organizować liczne otwarte w interfejsie przeglądarki aplikacje. Jest tylko jeden problem: po zamknięciu grupy nie da się jej łatwo przywrócić. Mam dobre wieści.

Przeglądarka internetowa dla wielu użytkowników stała się głównym narzędziem pracy. Problem w tym, że interfejs najpopularniejszych browserów nie był projektowany z myślą o częstej wielozadaniowości. Ich twórcy dopiero od względnie niedawna zaczynają wychodzić naprzeciw użytkownikom, który niejednokrotnie potrzebują mieć otwartych kilkanaście – jeżeli nie kilkadziesiąt – aplikacji webowych.

Jednym z lepszych pomysłów jest wprowadzone w Google Chrome grupowanie kart. Poszczególne grupy otwartych stron i aplikacji można odpowiednio kolorować i oznaczać, co znacząco ułatwia rozeznanie się co jest gdzie. Problem w tym, że jeżeli taka grupa zostanie zamknięta, trzeba będzie tworzyć ją następnym razem od nowa.

Na szczęście Google już testuje przywracanie grup kart w Google Chrome.

Jak zauważył Leopeva64-2 z reddita, najnowsza testowa kompilacja Chrome’a pozwala na przywracanie całych grup kart, jeżeli te zostaną zamknięte – z premedytacją bądź przypadkowo. Grupy są bowiem oznaczane również w historii przeglądania.

W widoku historii karty dodane do grupy są widoczne zarówno jako pojedyncze wpisy, jak i cała grupa, do której należały. Jak nietrudno się domyślić, kliknięcie w grupę przywraca ją w całości, wraz z nadanym wcześniej kolorem i etykietą. Jeżeli testy w kanale Chrome Canary przejdą pomyślnie, prawdopodobnie już za kilka tygodni będzie można korzystać z tej nowości w produkcyjnej wersji przeglądarki.