REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Oprogramowanie
  3. Tech
  4. Technologie

Nowość w przeglądarce Google’a. Daj drugą szansę grupowaniu kart w Chrome

Grupowanie kart to bardzo użyteczna funkcja Chrome’a, dzięki której dużo łatwiej organizować liczne otwarte w interfejsie przeglądarki aplikacje. Jest tylko jeden problem: po zamknięciu grupy nie da się jej łatwo przywrócić. Mam dobre wieści.

google chrome 89
REKLAMA
233 interakcji
dołącz do dyskusji

Przeglądarka internetowa dla wielu użytkowników stała się głównym narzędziem pracy. Problem w tym, że interfejs najpopularniejszych browserów nie był projektowany z myślą o częstej wielozadaniowości. Ich twórcy dopiero od względnie niedawna zaczynają wychodzić naprzeciw użytkownikom, który niejednokrotnie potrzebują mieć otwartych kilkanaście – jeżeli nie kilkadziesiąt – aplikacji webowych.

REKLAMA
 class="wp-image-1653840"

Jednym z lepszych pomysłów jest wprowadzone w Google Chrome grupowanie kart. Poszczególne grupy otwartych stron i aplikacji można odpowiednio kolorować i oznaczać, co znacząco ułatwia rozeznanie się co jest gdzie. Problem w tym, że jeżeli taka grupa zostanie zamknięta, trzeba będzie tworzyć ją następnym razem od nowa.

 class="wp-image-1653843"

Na szczęście Google już testuje przywracanie grup kart w Google Chrome.

Jak zauważył Leopeva64-2 z reddita, najnowsza testowa kompilacja Chrome’a pozwala na przywracanie całych grup kart, jeżeli te zostaną zamknięte – z premedytacją bądź przypadkowo. Grupy są bowiem oznaczane również w historii przeglądania.

REKLAMA
 class="wp-image-1653885"

W widoku historii karty dodane do grupy są widoczne zarówno jako pojedyncze wpisy, jak i cała grupa, do której należały. Jak nietrudno się domyślić, kliknięcie w grupę przywraca ją w całości, wraz z nadanym wcześniej kolorem i etykietą. Jeżeli testy w kanale Chrome Canary przejdą pomyślnie, prawdopodobnie już za kilka tygodni będzie można korzystać z tej nowości w produkcyjnej wersji przeglądarki.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA