REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft prosi użytkowników o pomoc. Pytanie jest proste: czym chcesz pisać?

Ostatnia taka zmiana miała miejsce w 2007 r., kiedy domyślny Times New Roman został zastąpiony przez Calibri. Dziś dowiadujemy się, że i Calibri odejdzie do annałów historii. Microsoft ma aż pięć propozycji.

28.04.2021
20:25
office domyślna czcionka
REKLAMA

Prawdopodobnie każdy użytkownik Microsoft Office wie dokładnie, jak wygląda czcionka Calibri. Ta jest wybierana jako domyślna przy tworzeniu każdego nowego dokumentu tekstowego, arkusza kalkulacyjnego, prezentacji bądź innych materiałów biurowych. Microsoft uważa jednak, że ta – jak niegdyś Times New Roman – już się znudziła użytkownikom. Czas na nową.

REKLAMA

Calibri oczywiście pozostanie jako jedna z czcionek do wyboru. Domyślną ma być jednak jedna z pięciu proponowanych przez Microsoft. Twórcy Office’a wybrali czcionki o nazwach Tenorite, Bierstadt, Skeena, Seaford i Grandview. Czemu aż pięć?

To użytkownicy Microsoft Office mają wybrać następcę Calibri – domyślną czcionkę w Word, Excel, PowerPoint i reszcie.

REKLAMA

Microsoft prosi użytkowników o wyrażanie swoich opinii w mediach społecznościowych, najlepiej adresując oficjalny profil firmy (linkowany powyżej). Firma przy tym nie precyzuje, jak dokładnie informacje od użytkowników mają wpłynąć na końcową decyzję. Liczy się liczba głosów? Coś innego? Nie wiemy.

Na wszelki wypadek, jakby przedstawiciele Microsoftu zaglądali na komentarze pod Spider’s Web, proponuję nie hamować się z wyrażaniem opinii pod tym tekstem. Która czcionek jest najładniejsza? A może żadna i powinno zostać Calibri? Zachęcam do dyskusji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA