1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Tech

Nie znasz angielskiego? Xbox poinformuje, czy gra ma polskie tłumaczenie i dubbing

xbox gry po polsku
196 interakcji
dołącz do dyskusji

Niestety nie jesteśmy na tyle atrakcyjnym komercyjnie rynkiem, by wszystkie gry były tłumaczone na język polski. Na szczęście od dziś możemy sprawdzić wersje językowe każdej gry. Z podziałem na interfejs, napisy i dubbing.

Jednym z częstych zarzutów względem wielu gier jest ich brak polskiej wersji językowej. Trudno się dziwić: nauka języków obcych jest oczywiście wskazana, ale zdecydowanie nie obowiązkowa. Na dodatek czym innym jest umiejętność podstawowego porozumiewania się po angielsku czy niemiecku – a zupełnie czym innym nadążanie za setkami dialogów w grach fabularnych.

Niejednokrotnie okazuje się, że zakupiona gra ma wiele wersji językowych – a jakże – jednak są to takie języki, jak angielski, francuski czy niemiecki. Xbox wyraźnie zaczął dostrzegać ten problem. Aplikacja Microsoft Store została właśnie uaktualniona na konsolach Xbox One i Xbox Series. A wraz z aktualizacją nowa, niezwykle przydatna funkcja.

Czy gra ma polski interfejs? Czy gra ma polskie napisy? Czy gra ma polski dubbing? Sprawdzisz to w kilka ruchów gamepada na Xbox One i Xbox Series.

Jak tłumaczy Microsoft, jeszcze nie wszystkie gry mają pełnię informacji o wersjach językowych – firma jednak pracuje nad uzupełnieniem ostatnich braków. Informacje dostępne są zarówno na konsolach Xbox One i Xbox Series – jak i w aplikacji Xbox Game Pass do strumieniowania gier na urządzenia przenośne.

Niestety nie można filtrować katalogu Microsoft Store po wersjach językowych, a przynajmniej jeszcze nie w tej chwili. Jednak po otwarciu strony produktowej danej gry pojawił się nowy kafelek z wersjami językowymi. Po kliknięciu na niego prezentowana nam jest podobna do powyższej tabela. Wyszczególnione są osobno interfejs gry, napisy dialogowe i dubbing.

A teraz poprosimy to samo w Microsoft Store na komputery osobiste.