REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nie znasz angielskiego? Xbox poinformuje, czy gra ma polskie tłumaczenie i dubbing

Niestety nie jesteśmy na tyle atrakcyjnym komercyjnie rynkiem, by wszystkie gry były tłumaczone na język polski. Na szczęście od dziś możemy sprawdzić wersje językowe każdej gry. Z podziałem na interfejs, napisy i dubbing.

10.03.2021
21:17
xbox gry po polsku
REKLAMA

Jednym z częstych zarzutów względem wielu gier jest ich brak polskiej wersji językowej. Trudno się dziwić: nauka języków obcych jest oczywiście wskazana, ale zdecydowanie nie obowiązkowa. Na dodatek czym innym jest umiejętność podstawowego porozumiewania się po angielsku czy niemiecku – a zupełnie czym innym nadążanie za setkami dialogów w grach fabularnych.

REKLAMA

Niejednokrotnie okazuje się, że zakupiona gra ma wiele wersji językowych – a jakże – jednak są to takie języki, jak angielski, francuski czy niemiecki. Xbox wyraźnie zaczął dostrzegać ten problem. Aplikacja Microsoft Store została właśnie uaktualniona na konsolach Xbox One i Xbox Series. A wraz z aktualizacją nowa, niezwykle przydatna funkcja.

Czy gra ma polski interfejs? Czy gra ma polskie napisy? Czy gra ma polski dubbing? Sprawdzisz to w kilka ruchów gamepada na Xbox One i Xbox Series.

Jak tłumaczy Microsoft, jeszcze nie wszystkie gry mają pełnię informacji o wersjach językowych – firma jednak pracuje nad uzupełnieniem ostatnich braków. Informacje dostępne są zarówno na konsolach Xbox One i Xbox Series – jak i w aplikacji Xbox Game Pass do strumieniowania gier na urządzenia przenośne.

 class="wp-image-1624886"
REKLAMA

Niestety nie można filtrować katalogu Microsoft Store po wersjach językowych, a przynajmniej jeszcze nie w tej chwili. Jednak po otwarciu strony produktowej danej gry pojawił się nowy kafelek z wersjami językowymi. Po kliknięciu na niego prezentowana nam jest podobna do powyższej tabela. Wyszczególnione są osobno interfejs gry, napisy dialogowe i dubbing.

A teraz poprosimy to samo w Microsoft Store na komputery osobiste.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA