REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Uniwersalny pilot BroadLink RM4C Pro zamieni każdy dom w namiastkę smart home

To sprytne urządzenie pozwala zarządzać większością elektroniki w domu bądź mieszkaniu za pomocą aplikacji mobilnej i wybranego przez nas asystenta głosowego. BroadLink RM4C Pro jest przy tym niedrogi.

16.03.2021
20:30
BroadLink RM4C Pro
REKLAMA

Z cudownymi aplikacjami na telefon i całkiem zmyślnymi asystentami głosowymi jest ten problem, że te są zgodne tylko z pewną gamą nowocześniejszych sprzętów. Nic nam po takim Asystencie Google, jeżeli komenda włącz telewizor czy przycisz głos nie działa z naszym odbiornikiem – bo ten takowej integracji nie przewiduje.

 class="wp-image-1630811"

Rozwiązaniem tego problemu może być uniwersalny pilot Broadlink RM4C Pro. Potrafi się połączyć z niemal wszystkimi urządzeniami, które wykorzystują podczerwień jako metodę łączności z pilotami zdalnego sterowania. Konfiguracja – czyli kody IR – jest zapisywana w chmurze użytkownika, a więc nie trzeba będzie za każdym razem konfigurować urządzenia od nowa.

Jeden pilot by sterować wszystkimi. A pilotem BroadLink RM4C Pro możemy sterować mobilną aplikacją, Asystentem Google bądź Alexą.

 class="wp-image-1630817"

Pilot współpracuje z dedykowaną aplikacją Broadlink i zapewnia wiele możliwości zdalnej obsługi domowych  sprzętów. Można nie tylko włączać je i wyłączać na odległość, ale też ustawiać dla nich timery i harmonogramy pracy. Możliwe jest też definiowanie scen oraz inteligentnych reakcji – na przykład uruchomienie danych sprzętów, gdy usługa lokalizacyjna w telefonie poinformuje pilota, że użytkownik właśnie wchodzi do domu.

Pilot jest prosty w obsłudze, działa w zasięgu 360° i obsługuje częstotliwości 315/433 MHz. RM4C Pro łączy się z chmurą za pośrednictwem sieci Wi-Fi 802.11 b / g / n. Jego dookólny emiter podczerwieni ma zasięg do ośmiu metrów, zaś sterowanie RF do 50 m w linii wzroku.

Uniwersalny pilot BroadLink RM4C Pro zapewni namiastkę smart home, a przy tym nie jest drogi.

REKLAMA
 class="wp-image-1630820"
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA