REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

InPost podnosi ceny. Drożej za Paczkomaty i kuriera

Inpost poinformował o zmianach w swoim cenniku. Usługi kurierskie jak i paczkomatowe podrożeją od 1 kwietnia.

22.03.2021
13:40
inpost green city lodz
REKLAMA

Podwyżkom uległy wszystkie najpopularniejsze gabaryty przesyłek. Nowe ceny, które wejdą w życie od 1 kwietnia wyglądają następująco:

REKLAMA
  • Wysłanie paczki z paczkomatu, gabaryt "A" (80 x 360 x 640 mm) - 12,99 zł
  • Wysłanie paczki z paczkomatu, gabaryt "B" (190 x 380 x 640 mm) - 13,99 zł
  • Wysłanie paczki z paczkomatu, gabaryt "C" (410 x 380 x 640 mm) - 15,49 zł

Oznacza to, że cena za wysłanie małego i średniego gabarytu, czyli dwóch najpopularniejszych rozmiarów, wzrosła o złotówkę. Przesyłka paczki w rozmiarze C podrożała natomiast o 50 groszy.

Podwyżki w Inpost

Inpost podwyższył także opłatę za przyjazd kuriera, która wynosić będzie od 6,15 zł (za odbiór jednej paczki), do 4,31 zł (za odebranie czterech przesyłek). Zmiany w cennikach dotyczą zarówno klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Więcej zapłacimy również za wysyłkę paczek niestandardowych oraz za weryfikację wagi i rozmiarów przesyłki. Listę wszystkich zmian w opłatach można znaleźć na oficjalnej stronie InPost.

REKLAMA

Zmiany w cenniku tłumaczone są przez przedstawicieli firmy dużymi inwestycjami, które miały miejsce w 2020 r. Chodzi tu o rozbudowę sieci paczkomatów oraz otwarcie drugiej Sortowni Centralnej dla przesyłek. InPost nie ukrywa również, że podwyżki cen spowodowane są w pewnym stopniu tzw. czynnikami zewnętrznymi - inflacją, rosnącymi cenami energii elektrycznej, pandemią COVID-19 i wzorstem płacy minimalnej.

Oprócz podwyżek, od 1 kwietnia zmieni się też procedura nadawania paczek bez etykiety. A raczej: zniknie możliwość nadania takiej paczki za pośrednictwem paczkomatu, więc jedynym sposobem będzie skorzystanie z aplikacji mobilnej InPost Mobile.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA