REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Nowa seria oczyszczaczy powietrza od Vestfrost

Duńska marka wprowadza na polski rynek innowacyjną serię
inteligentnych oczyszczaczy powietrza sterowanych za pomocą aplikacji.

Nowa seria oczyszczaczy powietrza od Vestfrost
REKLAMA

Marka Vestfrost od 25 lat oferuje w Europie zaawansowane technologicznie designerskie urządzenia AGD i chłodziarki do wina. Dużym sukcesem w Polsce było wprowadzenie serii retro AGD. Doceniana przez media, konsumentów i branżę pozwoliła marce zaistnieć w świadomości wymagających konsumentów.

REKLAMA

Teraz Vesftrost idzie o krok dalej - wprowadzając na polski rynek serię inteligentnych oczyszczaczy powietrza z 5-etapowym procesem oczyszczania powietrza, w tym technologią opartą na emisji światła UV skutecznie unieszkodliwiającą bakterie na poziomie biologicznym i funkcją Plasma ION jonizującą powietrze (jony dodatnie i ujemne).

Dlaczego to takie ważne?

Smog jest jednym z  największych wyzwań współczesnego świata. Jakość powietrza ma bowiem niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i kondycje. Paradoksalnie to w domu jesteśmy najbardziej narażeni na jej niezdrowy wpływ. Odpowiadają za to wszechobecne wirusy, alergeny, pleśń, roztocza, bakterie i inne zanieczyszczenia.  Stąd rosnąca w ciągu ostatnich lat liczba producentów oferujących oczyszczacze powietrza. Jedynych urządzeń będących w stanie skutecznie zwalczać smog, kurz, wirusy i bakterie.

„Vestfrost, zgodnie ze swoim duńskim rodowodem, ma w DNA marki troskę o zdrowie. Stąd rozwój oferty o inteligentne oczyszczacze powietrza. Ich wprowadzenie na rynek poprzedzone byłą dogłębną analizą potrzeb konsumentów w zakresie oczyszczania powietrza oraz możliwości jakie dają w tym temacie najnowsze technologie” - mówi Andrzej Krop, dyrektor zarządający Vestel Poland, dystrybutora marki Vestfrost w Polska.

W konsekwencji Vestfrost zaprojektowało najnowszą linię smart oczyszczaczy. To trzy designerskie modele wyposażone w wieloetapowy system filtracji sterowane są za pomocą aplikacji:

  • Model VP-A1M30WH o powierzchni oczyszczania do 43m2 - idealny dla dużej sypialni czy pokoju dziecka, w cenie 999 PLN netto.
  • Model VP-A1Z40WH skutecznie usuwa zanieczyszczania z powierzchni 48m2, w cenie 1399 pln netto.
  • Model  VP-A1S70WH  o powierzchni działania do 80m2. Świetnie sprawdzi się w biurze, przestrzeni loftu, przedszkolu czy w szkole, w cenie 1999 pln netto.

Wszystkie są ciche (najniższy poziom pracy na poziomie zaledwie 17dB) i praktycznie bezobsługowe. Po włączeniu programu automatycznego oczyszczacze wykorzystując czujnik jakości powietrza samodzielnie dostosowują prędkość oczyszczania do stopnia zanieczyszczenia powietrza:

Na czym polega skuteczność 5 stopniowego cyklu oczyszczania powietrza w oczyszczaczach marki Vestfrost?

Oczyszczacze powietrza marki Vestfrost, oprócz systemu filtrów, wykorzystują dwie dodatkowe metody neutralizacji zanieczyszczeń.

We wszystkich modelach urządzeń tej marki zastosowano filtry 3w1, które pochłaniają 99,95% szkodliwych cząsteczek o rozmiarze wielkości do 0,3 mikrona. Dopełnieniem procesu oczyszczania są innowacyjne technologie UV-C Led oraz Plasma ION.

Filtr wstępny to pierwsza bariera dla zanieczyszczeń, która zatrzymuje większe cząsteczki takie jak sierść zwierząt, kurz, włosy i większe pyły.

Filtr HEPA dezaktywuje najbardziej niepożądane zanieczyszczenia stałe jak; pyły zawieszone PM2.5, PM10, PM1, które są głównymi składnikami smogu; pyłki roślin, zarodniki pleśni, roztocza. Filtr węglowy jest odpowiedzialny za usuwanie organicznych zanieczyszczeń (TVOC) oraz odorów.

Nowością jest czwarty z zastosowanych filtrów: UV-C LED.

To technologia oparta na świetle UV skutecznie eliminująca drobiny o wielkości poniżej 0,3 mikrona. Poddawane sterylizacji powietrza błyskawicznie są usuwane.

Najsilniejsza dostępna długość fali skutkuje najbardziej efektywną sterylizacją powietrza. Dzięki umieszczeniu diody LED UV-C w środku oczyszczacza strumień powietrza wychodzący z filtrów jest dodatkowo oczyszczany przed kolejnym etapem pracy urządzenia.

UV-C LED charakteryzuje 300-krotnie szybsze działanie oraz blisko 4-krotnie dłuższy czas pracy, bezpieczeństwo użytkowania i niskie koszty eksploatacji.

Ze względu na małe gabaryty, dioda UV-C LED może być wykorzystana w niewielkich urządzeniach, a brak elementów szklanych wydłuża czas jej eksploatacji. Poprzez brak szkodliwych związków rtęci, zerowej emisji ozonu i ciepła zwiększa także bezpieczeństwo użytkowania.

Technologia UV-C LED jest przyjazna dla domowego budżetu – zasilanie niskim napięciem (10 procent standardowej lampy UV) i przepływ prądu o małym natężeniu skutkują bowiem niewielkim poborem mocy i niższymi rachunkami za energię elektryczną.

REKLAMA

Technologia Plasma ION kończy 5 etapowy proces oczyszczania powietrza.

Technologia oparta na jonizacji dodatniej i ujemnej, jest całkowicie naturalna. Uwalniane do atmosfery, wraz z oczyszczonym powietrzem, jony aktywnie poszukują oraz unieszkodliwiają bakterie i wirusy, a także niwelują nieprzyjemne zapachy. Obniżają również elektryczność statyczną, istotnie redukując skupiska kurzu domowego, który w 80% jest przyczyną reakcji alergiczną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA