REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Da się bez Google’a. Huawei sprzedał pół miliona telefonów w Polsce

Huawei stanął przed nowym, niespodziewanym wyzwaniem, jakim jest brak możliwości biznesowej współpracy z amerykańskim Google’em. Okazuje się jednak, że telefony podłączone do ekosystemu Huawei Mobile Services mają wzięcie. I to spore.

19.03.2021
13:59
huawei p smart 2021 promocja rabat
REKLAMA

Huawei nie wycofał się z rynku telefonów komórkowych – mimo dotkliwych i kontrowersyjnych sankcji nałożonych na firmę przez rząd Stanów Zjednoczonych. Chiński gigant zamiast opłakiwać stratę partnera w postaci Google’a błyskawicznie wyłożył worek pieniędzy na rozwój własnych, autorskich usług. By klient nie tęsknił za długo od charakterystycznych dla Androida aplikacji od Google’a.

REKLAMA

Ten plan zdecydowanie mógł nie wypalić. W teorii mało kto wyobraża sobie telefon, który nie ma zainstalowanych bądź nie da się na nim łatwo zainstalować Gmaila, YouTube’a czy Map Google. Teoria jednak wyraźnie rozmija się z praktyką. Okazuje się, że w Polsce telefony z Huawei Mobile Services zamiast z Usługami Google Play sprzedają się bardzo dobrze.

500 tys. sprzedanych telefonów z Huawei Mobile Services. A wkrótce premiera pierwszych urządzeń z Harmony OS.

Polska jest jednym z – ale nie jedynym – rynkiem, na którym nadal utrzymuje się popyt na sprzęty i usługi Huaweia. Dlatego też na łamach ISBnews dyrektor zarządzający Huawei Polska zapowiada dalsze inwestycje. Poza telefonami z EMUI i HMS pojawią się też nowe urządzenia z Huawei Mobile Services i systemem operacyjnym Huawei Harmony OS.

REKLAMA

Huawei będzie też mocno inwestował w inne urządzenia i ich dostępność w Polsce: w tym laptopy, zegarki, produkty audio i routery. AppGallery, sklep z aplikacjami prowadzony przez Huaweia, ma już ponad tysiąc polskich aplikacji, a aplikacji w języku polskim jest ponad osiem tysięcy. W skali świata, AppGallery oferuje już ponad 120 tys. aplikacji.

Czekamy z niecierpliwością na wspomniane inwestycje. W interesie nas wszystkich jest to, by Apple, Google i Microsoft miały nowego, mocnego konkurenta.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA