REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Polacy zdominowali Future Games Show - globalny pokaz nowych gier. Pełna lista zwiastunów

W nocy z 25 na 26 marca miał miejsce Future Games Show - pokaz nadchodzących gier organizowany przed redakcję serwisu GamesRadar. Oglądałem transmisję na żywo, będąc pod wrażeniem tego jak silna i zróżnicowana była reprezentacja z Polski.

26.03.2021
9:04
Polacy zdominowali globalny pokaz Future Games Show
REKLAMA

Nie jest żadną tajemnicą, że Polska to regionalny gigant w produkcji gier wideo. Od Wiedźmina, Dying Light i Cyberpunka, przez This War of Mine, The Medium i Blair Witch, kończąc na Carrionie i Ghostrunnerze, produkujemy masę rewelacyjnych gier. Wiele z nich staje się międzynarodowymi hitami, zdobywając uznanie i rozpoznawalność na całym świecie.

REKLAMA

Ta specjalizacja Polaków w obszarze gier wideo była silnie widoczna podczas pokazu Future Games Show. W trakcie trwania transmisji zostało zaprezentowanych aż dziewięć (!) nowych gier z Polski, reprezentujących rozmaite gatunki oraz style rozgrywki. Szczególnie zaciekawiło mnie Serial Cleaners, a także inspirowany filmem Obcy horror Hidden Deep.

Oczywiście Future Games Show to wydarzenie o międzynarodowej skali i zasięgu, dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi zwiastunami zaprezentowanymi w trakcie pokazu. Poniżej znajdziecie wszystkie tytuły zaprezentowane w trakcie nocnej transmisji, ułożone dla waszej wygody w formie przystępnej listy.

Future Games Show - wszystkie zwiastuny w jednym miejscu:

The Lord of the Rings: Gollum

Podczas pokazu Future Games Show nareszcie mogliśmy zobaczyć krótkie fragmenty rozgrywki z nadchodzącej gry osadzonej w uniwersum Władcy Pierścieni. Muszę jednak przyznać, że wciąż nie jestem przekonany co do wybrania Golluma na głównego bohatera. Odważny to pomysł, ciekawy narracyjnie, ale… będę musiał się do niego długo przekonywać.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun Aiko’s Choice

Samodzielny, wielki dodatek do bardzo udanego Shadow Tactics może okazać się obowiązkową pozycją dla każdego fana taktycznych gier czerpiących inspiracje z takich serii jak Commandos. Niestety, materiał wideo nie pokazuje niczego konkretnego.

Hidden Deep (polska produkcja)

Jeden z moich personalnych faworytów. Niezależna produkcja z grafiką retro tworzona przez Łukasza Kałuskiego czerpie pełnymi garściami z serii Obcy oraz Prometeusz. Nawet gracze nieprzepadającymi za dwuwymiarowymi grami muszą przyznać, że mroczny, niepokojący klimat aż wylewa się z ekranu. Jako fan horrorów, zacieram ręce.

Back 4 Blood

Duchowy spadkobierca serii Left 4 Dead potrzebuje więcej czasu, niż pierwotnie zakładali jego producenci. Na nowym materiale reklamowym możemy zobaczyć więcej walki w ciasnych korytarzach budynków, a także ciekawy system kart, odświeżający i różnicujący każdą kolejną sesję sieciową.

Glitchpunk (polska produkcja)

Ten tytuł jest reklamowany jako połączenie klasycznego Grand Theft Auto z Cyberpunkiem i właśnie tak to wygląda. Policyjne pościgi, wymiana ognia przy wykorzystaniu potężnych futurystycznych giwer, implanty oraz oczywiście hakowanie - mamy tutaj pełen pakiet.

Quantum Error

Twórcy tego horroru przerywają medialną ciszę, pokazując swój tytuł w całej okazałości. Oglądając fragmenty rozgrywki, trudno nie mieć wrażenia, że Quantum Error to miłosny list do takich siewców kosmicznej grozy jak Dead Space czy Doom 3. Inspiracje tymi produkcjami są widoczne gołym okiem.

Fling to the Finish

Kooperacyjny tytuł polegający na stałej współpracy dwóch graczy, reprezentujących kule połączone ze sobą sznurem. Działanie jednego gracza wpływa na drugiego i odwrotnie. Aby pokonać zręcznościowe tory pełne pułapek oraz przeszkód, niezbędna jest kooperacja.

Life of Delta

Produkcja point-and-click pokazuje świat po globalnej wojnie, na skutek której ludzka rasa została wymazana z powierzchni ziemi. Życie toczy się jednak dalej, przynajmniej dla wielu robotów pozbawionych swoich dawnych panów i konstruktorów.

GameDec (polska produkcja)

Gra od Anshar Studios przypomina o sobie na filmowym materiale, zdradzającym datę premiery tytułu w wersji PC. Wszyscy zaintrygowani projektem katowickiego studia mogą dać mu szansę już jutro, pobierając darmową wersję demonstracyjną, dostępną na platformie Steam.

Inkulinagi (polska produkcja)

Producenci Inkulinagi serwują niezwykle oryginalny pomysł na grę. Bohaterami turowej strategii są bowiem postaci pochodzące ze średniowiecznych zdobień i rysunków. W trakcie drużynowej walki tworzona jest opowieść, uwzględniająca wydarzenia mające miejsce na ekranie monitora.

Arctic Awakening

Tytuł zapowiada się na kolejną chodzoną przygodę, z niebanalną historią w tle. Jako osoba ocalała z katastrofy powietrznej, staramy się przetrwać w lodowatym, mroźnym środowisku niedalekiej przyszłości. Pomaga nam w tym asystujący robot, a całość budzi lekkie skojarzenia ze świetnym Firewatchem.

Cris Tales

Gra studia Modus Games to jeden z moich faworytów. Turowa produkcja wykorzystuje piękną i przyjemną dla oka baśniową oprawę, łącząc ją z miłością kolumbijskich deweloperów do gatunku jRPG. Wszyscy zainteresowani mogą przetestować bezpłatne demo tej produkcji, dostępne na Steam.

Naraka: Bladepoint

W przypadku tego tytułu mamy do czynienia z kolejną próbą odświeżenia niezwykle dochodowego subgatunku battle royale. Zamiast karabinów i granatów, Naraka stawia na pojedynki samurajów z wykorzystaniem broni białej. Walka na dystans jest tutaj wyłącznie dodatkiem.

Axiom Verge 2

Długo oczekiwana kontynuacja Axiom Verge nareszcie nadchodzi. Tworzona przez jednego producenta gra oddaje hołd takim klasykom jak Castlevania czy Metroid Prime, oferując jednocześnie rozbudowane uniwersum oraz masę sekretów do odkrycia. Jestem niezwykle zaskoczony tym, jak bardzo Axiom Verge 2 różni się od oryginału, przynajmniej pod względem lokacji i palety kolorów. Będzie katowane na Nintendo Switchu.

Savior

Savior może wyglądać jak jedna z setek gier niezależnych, ale wystarczy zobaczyć te wyjątkowe animacje, by dostrzec, iż mamy do czynienia z czymś naprawdę wyjątkowym. Jestem pod niesamowitym wrażeniem tego, jak porusza się główna bohaterka. Jeśli zaprezentowana paleta ruchów będzie dostępna również w finalnej wersji, jestem kupiony.

Of Bird and Cage

Czy połączenie metalowej gry muzycznej, endless runnera oraz przygodówki może się udać? Dowiemy się o tym wraz z premierą Of Bird and Cage - nietypowej gry niezależnej, której producenci uwielbiają mocniejsze brzmienia.

It Takes Two

Gra finansowana przez Electronic Arts to absolutny król kooperacyjnej rozgrywki na podzielonym ekranie. Mogłem się o tym przekonać, grając w przedpremierową wersję programu. Recenzja niebawem na Spider’s Web, ale już teraz zdradzam: mamy do czynienia z absolutnie wyjątkową produkcją. Magiczną wręcz.

Embr

Niezależna, prosta wizualnie gra polega na przyjmowaniu niebezpiecznych zleceń, skupionych wokół gaszenia pożarów, ratowania ludzi oraz dostarczania przesyłek. Embr kładzie nacisk na sieciową kooperację i wspólne narażanie życia w imię ryzykownego zarobku.

Returnal

To kolejny już materiał pokazujący w akcji Returnal - najnowszą grę na wyłączność dla PlayStation 5. Tytuł właśnie otrzymał złoty status, a zagramy w niego już pod koniec kwietnia. Nie mogę tylko przeboleć, że produkcja tego typu nie posiada modułu kooperacji. W grach czerpiących z subgatunku bullet hell wspólna rozgrywka często daje masę frajdy.

Kathy Rain: Director’s Cut

Przygodówka sprzed kilku lat utrzymana w stylu retro otrzymuje wersję reżyserską. Nowa edycja programu cechuje się rozszerzonym wątkiem fabularnym, dodatkowymi zagadkami, dodatkowymi lokacjami oraz ulepszoną oprawą wizualną. Hmm…

Nadchodzące gry od Team 17

Wydawca takich znanych serii jak Worms, Prison Architect czy Overcooked przygotował zbiorczy klip wideo, na którym prezentuje wszystkie nadchodzące oraz świeżo wydane gry wideo ze swojego katalogu. Wśród nich nie zabrakło tytułu, w którym stajemy na czele… fanatycznego kultu.

The Longest Road on Earth

Artystyczna produkcja niezależna w retro oprawie. Czarno-białe Kathy Rain: Director’s Cut będzie się wyróżniać kompletnym brakiem mówionych dialogów oraz napisów dialogowych. Emocje czterech grywalnych postaci mamy poczuć za sprawą umiejętnej narracji obrazem oraz bogatej ścieżki dźwiękowej, na którą złoży się ponad 20 unikalnych piosenek od profesjonalnych artystów.

Green Hell (polska produkcja)

Dochodowy tytuł niezależnego studia Creppy Jar wkracza na konsole. Niby oczywista oczywistość, biorąc pod uwagę solidny rozwój produkcji zapewniony ze strony polskich deweloperów, ale każde potwierdzenie, że już niebawem zagram w ten tytuł na PlayStation 5, wywołuje we mnie lekką ekscytację.

Oddworld: Soulstorm

Najnowszy materiał wideo pokazuje obszerne fragmenty rozgrywki, z komentarzem bezpośrednio od producenta. Wciąż pamiętam pierwsze przygody Abe’a z PSX-a i zupełnie szczerze, już nie mogę się doczekać premiery Soulstorma. Gra wydaje się niezwykle wierna kultowym odsłonom sprzed lat.

Operation Tango

Kolejna produkcja niezależna nastawiona na kooperację dwójki graczy. Tym razem wcielimy się w szpiegów, aby wspólnie zinfiltrować cel, obejść zabezpieczenia oraz zrealizować misję.

Serial Cleaners (polska produkcja)

Kontynuacja gry studia Draw Distance zaskoczyła mnie nieco bardziej realistyczną grafiką, a także brutalniejszą oprawą. Na materiale reklamowym możemy zobaczyć lokację inspirowaną filmowym Fargo. Na ten moment jestem zdecydowanie na tak.

Elite Dangerous: Odyssey

Odyssey to największe i najbardziej ambitne rozszerzenie w całej historii Elite Dangerous. Dodatek po raz pierwszy w historii tej serii pozwoli graczowi stanąć na własne nogi. Dosłownie, wdrażając model pieszej eksploracji niektórych planet oraz stacji kosmicznych. Nie zabraknie nawet futurystycznej wymiany ognia przy pomocy blasterów i karabinów.

Fire Commander (polska produkcja)

Kto za młodu nie chciał być strażakiem, ten na starość… może zmienić zdanie. Przynajmniej jeśli chodzi o świat wirtualny. Wszystko dzięki nowej produkcji Fire Commander od wydawcy Movie Games, w której wskoczymy w buty dowódcy zastępu straży pożarnej.

War Hospital (polska produkcja)

Movie Games zaprezentowało nie tylko Fire Commandera, ale również War Hospital - zupełnie nowy tytuł mający pokazywać graczowi grozę oraz trud ratowania ludzkiego życia w trakcie rozszalałej wojny totalnej. Do tego znajdując się niedaleko linii frontu, bez dostępu do nowoczesnych narzędzi współczesnej medycyny.

Lost Words: Beyond The Page

Zręcznościowa gra scala elementy platformówki oraz gry logicznej. Niesamowite światy powstałe dzięki bujnej wyobraźni młodej dziewczynki łączą się ze słowami zapisanymi w jej prywatnym pamiętniku.

Haunted Space

Okazuje się, że w kosmosie nie jesteśmy sami. Okazuje się również, że nasz statek to potężna broń, przy pomocy której możemy się rozprawić z pozaziemskimi najeźdźcami. Twórcy Haunted Space mają delikatnie flirtować z kosmicznym horrorem, przedstawiając ciekawe oraz unikalne projekty przeciwników.

Sub Rosa

Niezależna produkcja to pierwszoosobowa strzelanina sieciowa, nastawiona na krótkotrwałe sojusze, bolesne (dosłownie) zdrady oraz nagłe zwroty akcji. Sub Rosa pozwala ponadto wykorzystywać pojazdy podczas starć i ucieczek.

Life is Strange: Future Colors

O nowym Life is Strange dowiedzieliśmy się już kilka dni temu, podczas prezentacji zorganizowanej przez wydawcę Square Enix. Teraz producenci serwują nam materiał filmowy z dodatkowym komentarzem. Jeśli jednak śledzicie ten tytuł od czasu oficjalnej zapowiedzi, raczej nie dowiecie się niczego nowego.

Martha is Dead

Wszystko zaczyna się od… śmierci. Główna bohaterka chce rozwikłać zagadkę zmarłej siostry. Producenci interaktywnego horroru mieszają ludowe wierzenia oraz przesądy z silnym wpływem drugiej wojny światowej, osadzając akcję Martha is Dead w Toskanii 1944 roku.

Humankind

Nadchodzący rywal Cywilizacji został zaprezentowany na nowym materiale wideo. Klip koncentruje się na aspekcie dyplomacji oraz konsekwencjach wcześniej podjętych decyzji. Humankind wykorzysta kilka unikalnych pomysłów, jak system narastającego napięcia w relacjach między władcami, kierunkującego stosunek obu państw w przyszłości.

Sifu

Niezależna gra akcji została zbudowana wokół ciekawego założenia: za każdym razem, gdy odnosisz porażkę, główny bohater starzeje się o kilka lat. Staje się zatem bardziej doświadczonym, potężniejszym wojownikiem, ale… no właśnie. Nikt nie żyje przecież wiecznie.

Warhammer: Age Of Sigmar - Temptestfall (polska produkcja)

Tym razem gra na licencji Warhammera przeniesie nas do wirtualnej rzeczywistości. Warhammer: Age Of Sigmar - Temptestfall to tytuł akcji od śląskiego Carbon Studio, tworzony z myślą o goglach VR, w tym autonomicznych modelach z rodziny Oculus Quest. Katowice trzymają kciuki!

Kena: Bridge of Spirits

REKLAMA

Pokaz Future Games Show został zakończony materiałem z fenomenalnie zapowiadającej się gry Kena: Bridge of Spirits. Tytuł zachwyca baśniową oprawą, z kolei sekwencje walki oraz zręcznościowej eksploracji wydają się zrealizowane na wysokim poziomie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA