REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Xiaomi wkracza na telewizyjny rynek premium. Cena Mi TV Q1 to 1300 euro

Chiński gigant do tej pory oferował telewizory dla każdego – a więc z niskiej póki cenowej z wieloma związanymi z tym kompromisami. Model Mi TV Q1 ma być nieco inny. W teorii zapowiada się całkiem nieźle.

09.02.2021
17:48
mi tv q1
REKLAMA

Na dziś w ofercie linii produktowej Mi znajdują się dwa telewizory – modele 4A i 4S. Teraz do tego grona dołącza Mi TV Q1, który ma być zupełnie inny. To telewizor, w teorii, wysokiej klasy, z istotnie lepszą matrycą i obsługą najnowszych standardów obrazu.

REKLAMA

75-calowy Mi TV Q1 wyposażono w 192-strefowy mechanizm wygaszania FALD (Full Array Local DImming), co powinno zapewnić bardzo przyzwoity kontrast. Z kolei za pokrycie szerokiej palety barwnej odpowiadać ma powłoka z nanokryształów (quantum dot). Telewizor ten obsługuje też wszystkie nowoczesne standardy obrazu HDR, w tym HDR10, HLG, HDR10+ oraz Dolby Vision.

Xiaomi Mi TV Q1 może być świetny do telewizji, filmów i seriali. Szkoda, że zabrakło pełnej obsługi nowych konsol do gier.

REKLAMA
 class="wp-image-1589384"

Jedynym elementem, jakiego może brakować w wydanym w tym roku na rynek telewizorze, jest obsługa standardu HDMI 2.1. Posiadacze konsol PlayStation 5 i Xbox Series mogą zapomnieć o zabawie w jakości Ultra HD z płynnością 120 Hz. Przynajmniej obsługiwany jest ALLM (automatyczny Tryb Gry). Telewizor pracuje pod kontrolą systemu Android TV 10 i zawiera wbudowanego Chromecasta oraz Asystenta Google. W obrocie na rynku europejskim pojawi się w marcu w cenie około 1,3 tys. euro

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA