1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Tech

Dirt 5, Elite Dangerous i Pillars of Eternity 2 wśród nowości na Xbox Game Pass

xbox game pass luty 2021

Gdy Xbox zapowiadał pierwsze lutowe nowości dla Xbox Game Pass wspominał, że to dopiero część przewidzianych na ten miesiąc gier. I faktycznie: abonenci gamingowej usługi Xboxa otrzymają kilka dodatkowych, świetnych gier.

Xbox Game Pass w ramach abonamentu zapewnia nielimitowany dostęp do ponad 200 gier z oferty Xboxa – można je dowolnie instalować i usuwać bez dalszych opłat. Wszystkie gry Xbox Game Studios pojawiają się w XGP zawsze na premierę i pozostają w usłudze na stałe. Gry innych wydawnictw mogą po czasie zniknąć z usługi – jednak wtedy przyznawany jest rabat na ich zakup.

Koszt Xbox Game Pass to 40 zł miesięcznie (tylko konsola), 19 zł miesięcznie (tylko PC) lub 55 zł miesięcznie (PC + konsola + w cenie zawarta jest również usługa Xbox Live Gold + możliwość strumieniowania gier z chmury na dowolne zgodne urządzenie – na dziś są to sprzęty z systemem Android, jednak dostępność streamingu ma być sukcesywnie zwiększana).

Szczególną uwagę polecam zwrócić na Dirt 5 (świetna wyścigowa gra arcade), Pillars of Eternity 2: Deadfire – Ultimate Edition (znakomita gra RPG od Obsidian Entertainment, udostępniona w pełnej wersji i ze wszystkimi dodatkami) oraz moje ukochane Elite Dangerous – kosmiczny symulator statku kosmicznego w formie gry MMO, raczej dla bardzo wąskiej publiki, ale w mojej ocenie to najlepsza gra w tym gatunku.

Xbox Game Pass na luty 2021 r. Druga partia gier.

Code Vein (PC – od 18 lutego)

Pillars of Eternity 2: Deadfire – Ultimate Edition (konsola, PC, streaming – od 18 lutego)

Wreckfest (konsola, PC, streaming – od 18 lutego)

Killer Queen Black (konsola, streaming – od 23 lutego)

Dirt 5 (konsola, PC, streaming – od 25 lutego)

Elite Dangerous (konsola – od 25 lutego)

Superhot: Mind Control Delete (PC – od 25 lutego)

Dodatkowo, gry z poniższej listy zostały uaktualnione o dedykowany im interfejs dla wyświetlaczy dotykowych, dzięki czemu wygodniej się z nimi bawić grając na telefonie bądź tablecie w ramach streamingu. Są to:

  • Bridge Constructor Portal
  • Morkredd
  • Neoverse
  • Nowhere Prophet
  • Spiritfarer
  • The Little Acre
  • Yooka-Laylee and the Impossible Lair